Pogoń Szczecin - Polonia Bytom 3:0. Wspaniałe otwarcie sezonu! [relacja LIVE na żywo]

Krzysztof Ufland, [email protected]
Bartosz Ława w akcji.
Bartosz Ława w akcji. Andrzej Szkocki
Portowcy wygrali w sobotę ze spadkowiczem z ekstraklasy Polonią Bytom 3:0. Zespół Marcina Sasala zanotował efektowne zwycięstwo i przynajmniej do jutra będzie liderem w tabeli I ligi.
Pogon Szczecin - Polonia Bytom 3:0

Pogoń Szczecin - Polonia Bytom 3:0

Donald Dering Djousse zagrał z narożnika boiska przed pole karne. Tam był Bartosz Ława, który ze spokojem posłał piłkę w okienko bramki młodzieżowego reprezentanta Kanady Michała Misiewicza. Dwie minuty później golkiper Polonii po raz kolejny wyciągał piłkę z siatki. Tym razem dośrodkowywał Edi Andradina, a w polu karnym najwyżej wyskoczył Dawid Kucharski i głową skierował piłkę do bramki. Do końca I połowy gospodarze mieli jeszcze wiele okazji, ale wynik nie zmienił się.

Po zmianie stron szczecinianie dalej nacierali. W 53. minucie Słowak Peter Hricko zagrał piłkę z prawego skrzydła. W polu karnym dopadł do niej Djousse, który najpierw "obrócił" się na defensorze gości, a następnie strzelił gola. Dla Kameruńczyka, podobnie jak dla Kucharskiego, był to gol w debiucie. Polonia nie stwarzała niemal żadnego zagrożenia, decydując się jedynie na strzały z dystansu. Te były jednak niecelne. - Na dziś prezentujemy poziom drugoligowy - martwił się po meczu trener gości Dariusz Fornalak.

- Moim zawodnikom należą się pochwały, bo w ten mecz włożyli bardzo dużo - powiedział z kolei szkoleniowiec Pogoni Marcin Sasal. - W dalszym ciągu widzę jednak pewne niedociągnięcia i będziemy nad nimi pracować

Pogoń Szczecin - Polonia Bytom 3:0 (2:0)
Bramki: Ława (2), Kucharski (4), Djousse (53).

Widzów: 4 500.

Pogoń: Radosław Janukiewicz - Peter Hricko, Błażej Radler, Dawid Kucharski, Łukasz Matuszczyk - Robert Mandrysz, Takafumi Akahoshi, Bartosz Ława, Edi Dias Carlos Marcal “Andradina" (72 Adrian Łuszkiewicz), Przemysław Pietruszka (87 Robert Kolendowicz) - Donald Djousse (80 Marcin Klatt).

Polonia: Michał Misiewicz - Adrian Chomiuk, Lukas Killar, Daniel Tanżyna, Karol Tomczyk, Marcin Dziewulski, Paweł Gamla, Adrian Pietrowski, Paweł Alancewicz (65 Piotr Kornacki), Jakub Świerczok (77 Mateusz Zaczyński), Robert Wojsyk.