Pogoń przegrywa z Lechią 0:2. Wdowczyk wyrzucony na trybuny [zdjęcia, wideo]

(psw)
Mecz Pogoni Szczecin z Lechią Gdańsk zakończył się porażki. Dopisali kibice, zdenerwował się trener. Sebastian Wołosz
Pogoń Szczecin zagrała drugi słaby mecz z rzędu i przegrała z Lechią Gdańsk 0:2. Końcówkę spotkania Portowcy rozegrali bez swojego trenera, Dariusza Wdowczyka, który został odesłany na trybuny.
Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk (10.05.2014)

Początek meczu zapowiadał się bardzo obiecująco. Pogoń przeważała i dochodziła do sytuacji strzeleckich. Pierwszą okazję na zdobycie bramki w 5. minucie miał Maciej Dąbrowski. Stoper Portowców był całkowicie niepilnowany w polu karnym, przyjął piłkę, ale jego strzał wylądował na słupku bramki Lechii Gdańsk. Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. Wraz z upływem kolejnych sekund pierwszej odsłony goście zyskiwali na przewadze.

Gdańszczanie atakowali coraz śmielej, a obrona szczecinian przypominała ser szwajcarski. W 33. minucie błąd na lewym skrzydle popełnił Dąbrowski. Wykorzystał to Maciej Makuszewski i niepilnowany w polu karnym zdobył bramkę. Sześć minut później Portowcy otrzymali drugi cios. Autorem drugiego trafienia był Zaur Sadajew. Trener Dariusz Wdowczyk szybko interweniował i już w 41. Minucie dokonał pierwszej zmiany. W miejsce słabo spisującego się Pavle Popary na płycie boiska pojawił się Maksymilian Rogalski.

Pogoń od początku drugiej połowy ruszyła do ataku. Już kilkanaście sekund po wznowieniu gry fantastyczną sytuację miał Dąbrowski, ale fenomenalnie na linii bramkowej spisał się Bąk. W 73. minucie silny strzał z rzutu wolnego oddał Rogalski, Bąk sparował piłkę pod nogi Adama Frączczaka. Obrońca mógł zdobyć bramkę, ale piłka po jego uderzeniu wylądowała na aucie. W 82. minucie meczu na trybuny odesłany został Dariusz Wdowczyk, który krytykował pracę arbitra. W końcówce Portowcy nie zdołali zdobyć nawet honorowego trafienia i przegrali drugi mecz z rzędu.

Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk 0:2 (0:2)

Bramki: Makuszewski (33) Sadajew (39)

Pogoń: Janukiewicz - Frączczak, Golla, Dąbrowski, Lewandowski, Małecki (71 Walski), Murawski, Popara (41 Rogalski), Akahoshi, Murayama (45 Kun), Robak.

Lechia: M. Bąk - Deleu, Dawidowicz, K. Bąk (18 Bieniuk), Leković, Makuszewski (75 Frankowski), Pietrowski, Vranjeś, Wiśniewski, Grzelczak, Sadajew.

Sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork)
Żółta kartka: Pietrowski (27), Deleu (37), Popara (40), Murayama (45), M. Bąk (45), Bieniuk (72), Robak (82), Rogalski (88)