Pogoń Baltica wygrywa i jest liderem Superligi co najmniej do środy

Hanna Jaszczuk zdobyła sześć bramek w meczu z beniaminkiem.
Hanna Jaszczuk zdobyła sześć bramek w meczu z beniaminkiem. Andrzej Szkocki
Szczecinianki pokonały na wyjeździe UKS PCM Kościerzyna 29:23.

Mecz odbył się w hali w Wielkim Klinczu. Jest to mały, ciasny obiekt, a na dodatek w trakcie spotkania było w nim zimno. Szczecinianki rozgrzewały się z każdą akcją. W 20. minucie objęły prowadzenie (8:9) i nie oddały go już do końca.

- Cieszy mnie dobra postawa skrzydłowych i dobra gra w defensywie całego zespołu - podkreśla trener Adrian Struzik.

Jeszcze w drugiej połowie gospodynie próbowały podgonić wynik. W 38. minucie przegrywały już tylko 17:18, choć do przerwy Pogoń miała cztery bramki zapasu.

- Zespół z Kościerzyny zrobił duży postęp w stosunku do naszego pierwszego starcia w tym sezonie - ocenia Struzik.

W szczecińskim zespole zabrakło Małgorzaty Stasiak, Aleksandry Zimny i Karoliny Kochaniak. Dwie pierwsze powinny być gotowe do gry na najbliższy mecz z Energą AZS Koszalin (13 stycznia). Nadal nie są brane pod uwagę przy ustalaniu składu Agata Cebula i Ligia Costa da Silva.

W kadrze zespołu zaszła drobna zmiana. W bramce nie ma już Martyny Kozłowskiej. Jest za to Martyna Wierzbicka.

- Martyna w grudniu wzięła ślub - informuje z uśmiechem szkoleniowiec Pogoni.

Szczecinianki dzięki wtorkowej wygranej objęły prowadzenie w tabeli Superligi. Także dziś Zagłębie Lubin pokonało na wyjeździe KPR Jelenia Góra 31:22 (16:12). W środę wielki hit: Start Elbląg podejmuje MKS Selgros Lublin. Przed tą kolejką te dwa zespoły i Pogoń miały po 19 punktów. Szczecinianki najbardziej ucieszyłby remis w Elblągu.

W środę grają:

Ruch Chorzów - Energa AZS Koszalin (godz. 16)
Vistal Gdynia - AZS Łączpol AWFiS Gdańsk (godz. 16)
Olimpia-Beskid Nowy Sącz - Piotrcovia Piotrków Trybunalski(godz. 17)
Start Elbląg - MKS Selgros Lublin (godz.20)

UKS PCM Kościerzyna - Pogoń Baltica Szczecin 23:29 (12:16)
Pogoń: Płaczek - Jaszczuk 6, Gadzina 6, Głowińska 5, Sabała 3, Zawistowska 3, Szczecina 2, Koprowska 2, Masna 1, Noga 1, Królikowska.

Mało kto tu zagląda, a mógłby być to plener dla dobrego filmu. Chodzi o teren za starą lokomotywownią, tuż obok dworca Szczecin Główny. Za 4 peronem dworca. Zobaczcie sami.Wita nas interesująca praca nawiązująca do tego miejsca oraz klubu „5 Peron” działającego w starej lokomotywowni.Zobacz więcej: Przebudowa dworca PKP w Szczecinie. Pewny poślizg [zdjęcia]

"Miasteczko kolejowe" za dworcem Szczecin Główny. Klimat jak...