Pogoń Baltica po raz drugi przegrała z mistrzem Polski w półfinale

Pogoń wraca z Lublina bez wygranej.
Pogoń wraca z Lublina bez wygranej. Andrzej Szkocki
Szczypiornistki Pogoni Baltica Szczecin przegrały 22:30 z MKS Selgros Lublin w drugim spotkaniu półfinałowym fazy play off. Mistrzynie kraju potrzebują tylko jednej wygranej aby awansować do finału. W przyszłym tygodniu rywalizacja przenosi się do Szczecina.

Mając w pamięci sytuację z początku marca, gdy Pogoń pokonała lublinianki w Pucharze Polski dzień po porażce w meczu ligowym, szczecinianki liczyły na zmęczenie gospodyń graniem dzień po dniu.

MKS jednak mocno zaczął niedzielne spotkanie. Po 6. minutach mistrzynie Polski prowadziły już 6:1, trener Pogoni wziął przerwę na żądanie. Po niej szczecinianki szybko zmniejszyły stratę do dwóch bramek, a w 23. minucie wyrównały po trafieniu Martyny Huczko. Końcówkę pierwszej połowy lepiej rozegrały jednak gospodynie i oba zespoły na odpoczynek schodziły przy stanie 15:12.

Na początku drugiej połowy Stefka Agova w krótkim odstępie czasu szybko złapała dwie kary i Pogoń w osłabieniu nie była w stanie podgonić wyniku. MKS utrzymywał przewagę 5-6 bramek, a w ostatnich 10 minutach odjechał na 8 bramek różnicy.

MKS Selgros Lublin prowadzi w rywalizacji 2:0. Trzeci mecz 3 maja w Szczecinie, ewentualny czwarty dzień później.

MKS Selgros Lublin - Pogoń Baltica Szczecin 30:22 (15:12)
Pogoń: Płaczek, Szywierska - Cebula 7, Stasiak 5, Stachowska 5, Huczko 1, Agova 1, Królikowska 1, Jaszczuk 1, Głowińska 1, Sabała, Duran, Noga, Jakubowska, Piontke, Fornalik.