Pod Kołbaskowem budują fabrykę i centrum badawcze. Panattoni Europe buduje pod Kołbaskowem fabrykę wózków widłowych. Nowe miejsca pracy?

Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
Panattoni Europe buduje pod Kołbaskowem fabrykę wózków widłowych dla firmy Linde, będącej częścią KION Group
Panattoni Europe buduje pod Kołbaskowem fabrykę wózków widłowych dla firmy Linde, będącej częścią KION Group Andrzej Szkocki
Panattoni Europe buduje pod Kołbaskowem fabrykę wózków widłowych dla firmy Linde, będącej częścią KION Group – producenta wózków przemysłowych w Europie i drugiego na świecie. To teren tuż obok krajowej "trzynastki" między Kołbaskowem a Rosówkiem. Ciekawostką jest to, że zakład zaprojektowano w taki sposób, by był przyjazny dla środowiska w każdym zakresie.

Oprócz nowoczesnego zakładu produkcyjnego powstaje obecnie centrum badawczo-rozwojowe oraz budynki administracyjne. Powierzchnia obiektu wyniesie blisko 44 tysięcy metrów kwadratowych. To tu w całości będą powstawać wózki widłowe, włączając w to testy silników. W nowej fabryce będą produkowane będą produkowane wózki widłowe marki Linde przeznaczone do ładunków o wadze do 3,5 tony. KION przeniesie do Kołbaskowa produkcję seryjną tych urządzeń z zakładów w Aschaffenburgu (Niemcy) i Xiamen (Chiny).

Panattoni Europe buduje pod Kołbaskowem fabrykę wózków widłowych dla firmy Linde, będącej częścią KION Group

Pod Kołbaskowem budują fabrykę i centrum badawcze. Panattoni...

– Ultranowoczesny zakład produkujący wózki widłowe z przeciwwagą będzie korzystał z najnowszych osiągnięć wiedzy technicznej – podkreśla Knut Angres, kierownik zakładu. - Zakład zaprojektowano w taki sposób, by był przyjazny dla środowiska w każdym zakresie. Przedsiębiorstwo podjęło z tego względu decyzję aby do malowania urządzeń zamiast lakierni mokrej zbudować malarnię proszkową, by w jak największym stopniu ograniczyć emisje. Farby proszkowe ze względu na brak zawartości rozpuszczalnika same w sobie należą do najbardziej przyjaznych dla środowiska materiałów powłokowych. Nowa lakiernia oferuje nie tylko maksymalną wydajność, ale jest również niezwykle energooszczędna.

W celu redukcji i tak już dość niskiego w porównaniu z innymi branżami zużycia energii niezbędnej do produkcji wózków podnośnikowych analizuje się obecnie możliwości wyposażenia zakładu we własny system fotowoltaiczny, co pozwoliłoby na korzystanie z energii odnawialnej.

Mieszkańców gminy ucieszy też to, że ruch ciężarówek będzie minimalny.

– Planujemy, że podczas codziennej pracy tylko niewielka liczba ciężarówek będzie przyjeżdżać i wyjeżdżać z terenu firmy – zapewnia Knut Angres. - Ponieważ za trzy lata w pobliżu zakładu wybudowana zostanie obwodnica, przez Kołbaskowo będzie przejeżdżać tylko kilka pojazdów w bardzo ograniczonym czasie.

Pod Kołbaskowem powstaje fabryka dla Grupy KION [ZDJĘCIA]

Strefa Biznesu: Takie plany mają pracodawcy. Co czeka rynek pracy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Z
Zainteresowany

Artykul zapewne sponsorowany, widac ze zlozono w nim wiele obietnic zwlaszcza mieszkancom ktorzy od roku czasu protestuja w kontekscie zblizania zabudowy przemyslowej do wsi i bezposredniego sasiedztwa zabudowan jednorodzinnych. Widac ze Inwestor zapewnil nawet obwodnice za 3 lata (czy sam ja wybuduje jezeli Panstwo tego nie zrobi). Artykul jest swoista laurka jak to mozna wcisnac fabryke w sasiedztwo obszaru chronionego natura 2000 oraz ludzkie domy sugerujac ze nikt nikomu nie zaszkodzi ;). Idzmy dalej budujmy fabryki w centrum Szczecina, przeciez z tego wynika ze nowoczesne technologie na to nam pozwalaja. Apeluje o nie ograniczanie sie do wsi i miasteczek budujmy w centrach miast zapewniajac miejsca pracy itp. Udogodnienia. Dlaczego Kion nie wybudowal tej fabryki po niemieckiej stronie gdzie jest od lat bezrobocie? Czyzby tam nie bylo przyzwolenia na fabryki wsrod ludzi i natury? Ludzie wyjda na ulice bo robi sie im wodę z mozgu i ma sie ich za przyslowiowe "barany".

Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński
Dodaj ogłoszenie