Piłkarska sobota: Energetyk pokonał rezerwy Pogoni

W najciekawszym meczu 12. kolejki III ligi Energetyk Gryfino pokonał Pogoń II Szczecin 3:2. Wyjazdowe spotkanie z Gryfem Słupsk wygrał też Chemik Police.

III liga

W sobotnie przedpołudnie Energetyk trzykrotnie obejmował prowadzenie w meczu z Pogonią II. Dla zespołu z Gryfina trafiali Bogusław Kostrubiec, Bartosz Barandowski i Robert Sierant. Gospodarze dwukrotnie wyrównywali po trafieniach Rafała Gutowskiego.

SKRÓT MECZU POGOŃ II SZCZECIN - ENERGETYK GRYFINO

Chemik już w pierwszej połowie rozstrzygnął losy meczu z Gryfem Słupsk, choć to gospodarze objęli prowadzenie po samobójczym trafieniu Mateusza Jakubiaka w 10. minucie. 7 minut później wyrównał Filip Kosakowski, a chwilę potem Przemysław Ciołek nie wykorzystał rzutu karnego. W 38. minucie wynik meczu na 2:1 dla Chemika ustalił Michał Janicki.

Pogoń Barlinek w trzecim kolejnym meczu nie zdobyła bramki, a po raz czwarty nie wygrała.

Błękitni Stargard oraz Dąb Dębno swoje mecze rozgrywają jutro.

Pogoń II Szczecin - Energetyk Gryfino 2:3
Gryf Słupsk - Chemik Police 1:2
Pogoń Barlinek - Gwardia Koszalin 0:2
Polonia Gdańsk - Kotwica Kołobrzeg 0:1
Drawa Drawsko Pom. - Koral Dębnica 2:0
Bałtyk Gdynia - Cartusia Kartuzy 0:2
Arka II Gdynia - Błękitni Stargard (niedziela, godz. 17)