Pewne zwycięstwo Wilków Morskich z Polpharmą Starogard 100:82 [zdjęcia]

Anna Pasztor
Andrzej Szkocki
Wilki Morskie zrehabilitowały się za wysoką porażkę z Rosą Radom i pokonały 100:82 Polpharmę Starogard Gdański.
Wilki Morskie Szczecin - Polpharma Starogard Gdańs

Wilki Morskie Szczecin - Polpharma Starogard Gdański

Goście dotrzymywali kroku Wilkom właściwie tylko w pierwszej kwarcie. Od drugiej ćwiartki gospodarze podkręcili tempo, byli skuteczniejsi w ataku i wypracowali sobie kilkanaście oczek przewagi. Choć straty próbował odrabiać Tony Meier, to szczecinianie utrzymywali zapas punktów. W pierwszej połowie Wilki przeważały nad rywalami w wielu elementach gry - szczecinianie częściej zbierali oraz byli skuteczniejsi w rzutach zza łuku. Gospodarze grali też bardziej zespołowo.

Przyjezdni jednak nie zamierzali odpuszczać i po przerwie wzięli się za gonienie wyniku. Grali agresywną obronę strefową i to pozwoliło im odrobić nieco strat. Ostatnie dziesięć minut należało jednak już wyłącznie do gospodarzy, którzy nie zaprzepaścili przewagi wypracowanej jeszcze przed przerwą.

Najskuteczniejszym zawodnikiem w zespole gości był Anthony Miles (20 punktów). W zespole szczecinian double-double zanotował Ivan Marinković (12 punktów, 10 zbiórek).

W następnej kolejce (środa, godz. 18) Wilki zagrają z Turowem Zgorzelec.

King Wilki Morskie Szczecin - Polpharma Starogard Gdański 100:82 (28:23, 26:18, 22:23, 24:18)

Wilki: Nikolić 18, Kikowski 17, Green 16, Kowalenko 16, Marinković 12, Wright 10, Flieger 7, Pytyś 2, Mazur 2, Koziorowicz, Bojko.