MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pękające rury, mieszkańcy bez wody. Źle się dzieje na przebudowie ulicy Kolumba

Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
Tramwaje Szczecińskie
Wielokrotnie doszło do zalania placu budowy, a mieszkańcy mieli wyłączony dostęp do wody.

- Chcielibyśmy informować o pozytywach prowadzenia jednego z największych zadań w naszym mieście, a z pewnością najbardziej wyczekiwanego. Niestety, ulica Kolumba nie jest dla nas łaskawa. Kilkudziesięcioletnia infrastruktura podziemna jest w innych miejscach niż zaznaczone na mapie, albo w fatalnym stanie - mówi Hanna Pieczyńska, rzecznik spółki Tramwaje Szczecińskie. - Niestety stare rury niszczą się, pękają i zapadają praktycznie beż żadnego dotyku pracowników. Wiele awarii powstaje wskutek usuwania kolejnych warstw gruntu, których ciężar kompensował ciśnienie panujące w istniejącym wodociągu, który zgodnie z dokumentacja projektową przeznaczony jest ze względu na swój stan i wiek do likwidacji.
Skutkiem powyższego było wielokrotne zalanie placu budowy i konieczność wyłączenia wody mieszkańcom.

Do kiedy potrwają prace?

- Harmonogram mocno uległ zmianom, nie ma jednak jeszcze aneksu terminowego więc nie jesteśmy w stanie powiedzieć kiedy dokładnie uda się zadanie zrealizować. Najważniejsze jest jednak to, że nie ma zagrożenia dla dofinansowania - zapewnia Hanna Pieczyńska. - Informujemy, że nie zostanie utracone dofinansowanie, które zostało przyznane Gminie Miasto Szczecin w ramach zawartej umowy na przebudowę torowisk, w ramach której realizowana jest „Przebudowa torowiska z trakcją w ul.: Nabrzeże Wieleckie, Nowa, Dworcowa, Kolumba, Chmielewskiego, Smolańska, al. Powstańców Wlkp. z rozbudową pętli Pomorzany w Szczecinie”. Powyższe zadanie będzie realizowane częściowo w ramach obecnej perspektywy finansowej oraz w przyszłej perspektywie finansowej. Skonsumowana zostanie w całości dotychczas przyznana dotacja i nie zostanie utracona ani złotówka/euro przyznanych środków. Ponadto w ramach zadania Gmina Miasto Szczecin ubiegać się będzie o dodatkowe finansowanie w ramach nowej perspektywy finansowej dla tego zadania.

Remont obejmuje kompleksową przebudowę torowiska, jezdni, chodników oraz sieci trakcyjnej, a wykonawcą jest firma ZUE, która prowadzi prace w ramach torowej rewolucji w centrum Szczecina. Przypomnijmy, że wiosną 2022 roku pojawiły się problemy na placu budowy na ulicy Kolumba.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński