Panie grały w Niemczech, panowie w Głogowie. Z różnym skutkiem

Dla Pogoni Baltica występ w Niemczech to kolejna okazja do zmierzenia się z rywalami z zagranicy. Przed tygodniem Kamila Szczecina (z piłką) i jej koleżanki wygrały rywalizację w Baltica Summer Cup. Andrzej Szkocki
Panie z Pogoni Baltica grały w turnieju w Niemczech, panowie z Pogoni powalczyli w XXI Memoriale im. Ryszarda Matuszaka w Głogowie.

Szczypiornistki Pogoni zajęły 5. miejsce w sześciozespołowym turnieju w Altlandsbergu. Oprócz gospodyń, zespołu MTV 1860, wystąpiły też ekipy z Czech, Holandii, a także HSG Blomberg-Lippe (1.Bundesliga) oraz SC Markranstädt (Oberliga).

Dwie ostatnie drużyny były rywalami Pogoni w fazie grupowej. Z siódmym zespołem poprzedniego sezonu niemieckiej ekstraklasy szczecinianki przegrały 15:17. W kolejnym meczu Pogoń prowadziła do przerwy 15:11, ale ostatecznie przegrała 20:21. W niedzielę nasz zespół zagrał o 5. miejsce z gospodyniami i wygrał 23:16. Mecze rozgrywano 2 razy po 20 minut.

Również sześć ekip wystąpiło w XXI Memoriale im. Ryszarda Matuszaka w Głogowie. W fazie grupowej szczypiorniści Pogoni najpierw pokonali czeski HBC Ronal Jicin 35:29 (najwięcej bramek: Gierak 6, Walczak i Zaremba 5). W kolejnym spotkaniu zagrali z Zagłębiem Lubin, z którym zmierzą się już w drugim meczu sezonu Superligi. Portowcy stoczyli z Miedziowymi zacięty bój, wygrany 27:26 (Jedziniak 7, Krupa i Krysiak 4).

W finale Pogoń w 51. minucie prowadziła 24:22 z ukraińskim ZTR Zaporoże. Niestety, szczecinianie do końca meczu trafili tylko raz, przy pięciu bramkach rywali. Najwięcej bramek dla naszego zespołu: Walczak 8, Krysiak 5. Najlepszym graczem Pogoni w całym turnieju wybrano Pawła Krupę.