MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Oto laureaci plebiscytu "Nasze Dobre z Pomorza" i Złota Setka Zachodniopomorskiego. Gala w Starej Rzeźni w Szczecinie [WIDEO]

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
Wideo
od 7 lat
Plebiscyt „Nasze Dobre z Pomorza” został zakończony. Poznaliśmy laureatów, zarówno tych wybranych przez Kapitułę, jak i w głosowaniu czytelników. Po raz pierwszy odbył się też plebiscyt „Złota Setka zachodniopomorskiego 2022”. Gala odbyła się w Starej Rzeźni.

Organizatorem plebiscytu „Nasze Dobre z Pomorza” jest „Głos Dziennika Pomorza". To akcja, w której prezentujemy i nagradzamy firmy, które dzięki biznesowej działalności rozsławiają nasz region. Przypomnijmy, że w naszym plebiscycie mogą wziąć udział tylko podmioty gospodarcze zarejestrowane lub mające oddziały na terenie województwa pomorskiego lub zachodniopomorskiego, a ich produkt jest wytwarzany w tych województwach.

- To bardzo ważny dla nas plebiscyt, ponieważ możemy pokazać firmy, które działają na naszym lokalnym rynku i są wyjątkowe, a nierzadko znane w całej Polsce - mówi Ynona Husaim-Sobecka, zastępca redaktora naczelnego Głosu Szczecińskiego.

Firmy wyróżniono w 11 kategoriach:

 • budownictwo, nieruchomości, inwestycje
 • dom i ogród
 • ochrona środowiska
 • handel i usługi
 • producent żywności
 • technologie i innowacje
 • zdrowie i uroda
 • turystyka
 • sektor publiczny
 • pracodawca
 • decyzja czytelników, którzy za pośrednictwem głosowania również wybrali Najpopularniejszą usługę 2023 roku na Pomorzu.

Kapituła konkursu obradowała w następującym składzie:

 • Michał Przepiera - zastępca prezydenta Szczecina,
 • Piotr Jedliński – prezydent Koszalina,
 • Hanna Mojsiuk - prezes Północnej Izby Gospodarczej,
 • Marcin Zarębski – właściciel Instytutu Dobrych Praktyk Biznesowych,
 • Mirosław Kamiński - prezes Zarządu PARR Słupsk,
 • Marcin Stefanowski - z-ca red. naczelnego Głosu Koszalińskiego,
 • Piotr Grabowski - prezes Makroregionu Pomorze,
 • Ewa Żelazko - dyrektor Sprzedaży Makroregionu Pomorze.

W kategorii Budownictwo, nieruchomości, inwestycje nagroda trafiła do firmy MADURA DEWELOPER za usługę: Budowa domów, mieszkań i apartamentów w okolicach Szczecina i nad morzem. Madura Deweloper to lokalny przedsiębiorca z ponad 15 letnim doświadczeniem w branży deweloperskiej. Firma rodzinna założona przez małżeństwo Anetę i Krzysztofa Kosiarskich. Obecnie specjalizująca w budownictwie i sprzedaży apartamentów w topowych lokalizacjach nad morzem i w Szczecinie

W kategorii Dom i ogród na wyróżnienie, zdaniem szanownej kapituły zasłużyła firma TEGOLA Sp. z o.o. za produkt Wiązary i pokrycia dachowe. Firma TEGOLA specjalizuje się w kompleksowej produkcji, projektowaniu i montażu prefabrykowanych wiązarów dachowych łączonych na płytki kolczaste w technologii Mitek. W swojej ofercie posiada również szeroką gamę pokryć dachowych od dachów płaskich po dachy spadziste kryte dachówką, łupkiem czy blachą na rąbek rzemieślniczy lub klik. Firma współpracuje z firmami budowlanymi, deweloperami, projektantami służąc doświadczeniem i wiedzą, aby konstrukcje były trwałe i służyły na lata.

- Jestem zaskoczony tym wyróżnieniem, bo firma jest młoda, ale za to kadra doświadczona. Widziałem inne firmy wyróżnione w tej kategorii i mam nadzieję, że w przyszłości nasza współpraca wyjdzie nam wszystkim na dobre - mówi Bartosz Wąsik, prezes firmy.

Nagroda w kategorii Ochrona środowiska trafiła do firmy ATF POLSKA za kompleksową gospodarkę odpadami. ATF to rodzinna firma, zbudowana w oparciu o polski kapitał, która działa na rynku już od ponad 25 lat. Firma zajmuje się kompleksową gospodarką odpadami i świadczy usługi w zakresie ich odbioru, transportu i przetwarzania.

- Dla firmy z tego regionu być dobrem to coś wyjątkowego. Mam nadzieję, że będziemy nadal pracować, aby cieszyć wszystkich naszą działalnością - mówi Robert Ostafi, przedstawiciel firmy.

Nagroda w kategorii Handel i Usługi trafiła do dwóch firm ex aequo: KRD Haliński za kompleksowe usługi motoryzacyjne oraz do firmy PRZEDSIĘBIORSTWO GOSPODARKI KOMUNALNEJ Sp. z o.o. w Słupsku za usługę wywozu gruzu ze Słupska i z okolic.

W kategorii Producent żywności kapituła wyróżniła firmę MANUFAKTORIA Sp. z o.o. za tradycyjne wędliny wyboru własnego.

- Receptury nie zdradzę, ale mogę zapewnić, że będziemy się starać, żeby być chlubą Szczecina - mówi właściciel Mariusz Ogórek.

W kategorii Technologie i innowacje nagroda trafiła do LEGAL HR SP. Z O.O. za Moduł Obsługi Cudzoziemców. Firma na co dzień pomaga pracodawcom i cudzoziemcom w procesie legalizacji zatrudnienia i pobytu. Ich kompleksowe podejście i wysoka jakość usług stawiają ich w czołówce branży, oferując klientom solidne wsparcie i bezpieczeństwo na każdym etapie współpracy.

- Nagroda jest dla nas potwierdzeniem, że wybrana przez nas ścieżka jest właściwa. Będziemy kontynuować naszą pracę i nadal się rozwijać - mówi Kamil Zieliński, prezes firmy.

W kategorii Zdrowie i uroda kapituła przyznała wyróżnienie dla MakMentis - Centrum Zdrowego Umysłu za usługę przezczaszkowej stymulacji magnetycznej. To nowoczesna placówki medycznej specjalizującej się w psychiatrii i psychoterapii w Szczecinie.

W kategorii Turystyka nagroda trafiła do SKAL HOTEL RESORT & MEDI SPA za usługę: SPA - zabiegi balijskie/ nepalskie/ wegańskie.

W kategorii Sektor publiczny kapituła przyznała wyróżnienie Centrum Kultury 105 z Koszalina za HANZA JAZZ FESTIWAL – XVIII EDYCJA WYDARZENIA.

W kategorii Pracodawca kapituła przyznała nagrodę firmie Faser-Plast Poland Sp. z o.o., która jest jednym z europejskich liderów w dziedzinie produkcji uniepalnionych kompozytów kolejowych.

Czytelnicy za pośrednictwem głosowania przyznali tytuł dla Najpopularniejszego produktu Pomorza firmie MakMentis - Centrum Zdrowego Umysłu za przezczaszkową stymulację magnetyczną.

prezentacja Nasze Dobre2023 - 44

W drugiej części gali przyznano nagrody w plebiscycie „Złota Setka Zachodniopomorskiego”. Głos Dziennik Pomorza we współpracy z firmą Dun&Bradstreet przygotował ranking największych firm w województwie zachodniopomorskim. Rankingowi towarzyszy konkurs, w którym redakcja Głosu wyróżnia tych, którzy osiągnęli najlepsze wyniki finansowe, najwięcej eksportowali, zwiększyli zatrudnienie, ale też tworzą właściwe warunki pracy, doceniają swoich pracowników.

W kategorii Najbardziej dynamiczna firma nagroda trafia do firmy ARCTURUS BUNKER SP. Z O.O. Jest to nagroda dla firmy, która w 2022 roku wypracowała największy wzrost przychodów ze sprzedaży produktów i usług w porównaniu z 2021 rokiem i cechowała się przynajmniej dobrą kondycją.

W kategorii Najlepszy pracodawca nagroda trafia do firmy IKEA INDUSTRY POLAND SP. Z O.O. To nagroda dla firmy, która w 2022 roku zwiększyła zatrudnienie o największą liczbę pracowników w porównaniu do roku 2021. Osiągnęła to w czasie bardzo niskiego bezrobocia i wysokiej konkurencyjności na rynku pracy oraz w czasie dynamicznego wzrostu wynagrodzeń.

Kolejna kategoria to Najlepszy Eksporter 2022. To nagroda dla firmy, która w 2022 roku najbardziej zwiększyła sprzedaż za granicą w porównaniu do roku 2022. W czasie zawirowań w handlu międzynarodowym, zatorów na szlakach transportowych będących konsekwencją pandemii oraz wojny w Ukrainie. Tytuł Najlepszy Eksporter 2022 w rankingu Złota Setka zachodniopomorskiego otrzymuje ARCTURUS SP. Z O.O.

Najlepszy inwestor w konkursie Złota Setka zachodniopomorskiego 2022. Jest to nagroda dla firmy, która w 2022 najbardziej zwiększyła nakłady inwestycyjne w porównaniu do 2021 roku, osiągając jednocześnie wysoki udział środków przeznaczonych na zwiększenie swojego potencjału technologicznego, produktowego czy rynkowego w relacji do przychodów z działalności. A laureatem w tej kategorii jest: ZARZĄD MORSKICH PORTÓW SZCZECIN I ŚWINOUJŚCIE.

Kolejną kategorią jest najbardziej zyskowna firma. To nagroda dla firmy z największą rentownością, czyli udziałem zysku netto w przychodach ze sprzedaży bez uwzględnienia czynników nadzwyczajnych. Zyskowność jest jednym z podstawowych mierników efektywności biznesowej, a każda firma dąży do osiągnięcia wysokich jej poziomów. A laureatem w tej kategorii jest: RWE ENERGIE ODNAWIALNE SP Z O.O.

Mecenasem głównym konkursu Nasze Dobre z Pomorza jest: Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. Partnerem regionalnym jest EMKA S.A przedsiębiorstwo gospodarki odpadami. Partnerem głównym konkursu Złota Setka zachodniopomorskiego jest PKO BANK POLSKI, a Partnerem: Dun&Bradstreet.

Galę uświetniła utalentowana skrzypaczka i śpiewaczka, Maria Radoszewska.

prezentacja Nasze Dobre2023 - 33

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński