MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nowe wiadukty na S3 są gotowe. Zobacz zdjęcia z lotu ptaka

Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o tym, co dzieje się na budowie drogi ekspresowej S3 pod Świnoujściem
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o tym, co dzieje się na budowie drogi ekspresowej S3 pod Świnoujściem GDDKiA/Szczecin
Wiadukty powstały na nowym odcinku S3 między Świnoujściem a Dargobądzem.

- Wykonywane są zasypki w rejonie wiaduktów WE9 i WE10. Obiekty te będą przeprowadzały S3 nad liniami kolejowymi i obecną Drogą Krajową nr 3 (wiadukt WE9). Konstrukcja obu wiaduktów jest już gotowa - informuje szczeciński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Drogę ekspresową S3 na odcinku Dargobądz - Troszyn o długości 16 km zrealizuje konsorcjum firm Polbud Pomorze, INTOP Szczecin, PRD Nowogard. Wartość tego kontraktu to 679,3 mln zł. Zakończenie realizacji robót jest planowane w II kwartale 2024 roku. To jeden z dwóch odcinków S3 w budowie. Drugi o długości 17 km, Świnoujście - Dargobądz, realizuje Polaqua. Wartość umowy to 688,8 mln zł.

Droga S3 na odcinku Świnoujście - Troszyn będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdą stronę. W ramach kontraktów powstanie siedem węzłów drogowych, z czego cztery na odcinku Świnoujście - Dargobądz i trzy na odcinku Dargobądz - Troszyn. Budowa dwujezdniowej drogi będzie się wiązała z przebudową istniejących i budową nowych obiektów mostowych. Na obwodnicy Wolina powstanie drugi, bliźniaczy do istniejącego, most łukowy wraz z estakadami dojazdowymi. Również na obwodnicy Międzyzdrojów powstanie druga estakada. Duże obiekty mostowe powstaną także na przecięciu S3 z linią kolejową między Świnoujściem i Międzyzdrojami. W ramach inwestycji przewidziano budowę Miejsca Obsługi Podróżnych kategorii II na wschód od miejscowości Dargobądz i Obwodu Utrzymania w rejonie węzła Wolin Wschód.

od 7 lat
Wideo

Jak politycy typują wyniki polskiej reprezentacji?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński