MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Noc Muzeów w Szczecinie 2016. Poznaliśmy szczegóły! [wideo]

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
Noc Muzeów w Szczecinie w 2015 roku
Noc Muzeów w Szczecinie w 2015 roku Andrzej Szkocki
Noc Muzeów w Szczecinie już 21 maja. Tego dnia 37 instytucji otworzy swoje przestrzenie dla zwiedzających. O godz. 18 rozpocznie się w Szczecinie 11. Europejska Noc Muzeów.

Tak było przed rokiem:

10. Noc Muzeów w Szczecinie

10. Noc Muzeów w Szczecinie

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM:

W tym roku impreza będzie wyjątkowa, ponieważ będzie przebiegać pod hasłem "Noc Nowości". To dlatego, że w ciągu ostatniego roku zostało oddanych do użytku lub zmodernizowanych wiele nowych przestrzeni.

- Celem Europejskiej Nocy Muzeów jest przyciągnięcie widzów po to, żeby po tej nocy z chęcią do nas wracali i kontemplowali sztukę - mówi Lech Karwowski, dyrektor Muzeum Narodowego w Szczecinie. - Po raz pierwszy od 2007 roku będziemy mieli otwarte wszystkie sale w muzeum na Wałach. Po raz pierwszy też zorganizowaliśmy pociąg do Gryfic, gdzie jest Nadmorska Kolej Wąskotorowa.

Muzeum Narodowe w tym roku pochwali się otwartym kilka miesięcy temu Centrum Dialogu Przełomy, Muzeum Tradycji Regionalnych przy ul. Staromłyńskiej z zagospodarowanym dziedzińcem oraz Gabinetem Pomorskim.

Również Zamek Książąt Pomorskich w tym roku pokaże wiele nowych przestrzeni.

- W podziemiach skrzydła północnego odsłonięte będą relikty sprzed wieków znalezione podczas modernizacji, podobnie w sali Bogusława - mówi Renata Zdero z Zamku Książąt Pomorskich. - Będzie można także obejrzeć nową salę Bogusława, zmodernizowane skrzydło wschodnie oraz taras widokowy z możliwością oglądania panoramy Szczecina.

Modernizację przeszła także Akademia Sztuki, w której powstało Centrum Przemysłów Kreatywnych. Oprócz tej nowej przestrzeni będą także wystawy w galeriach uczelni.

Tradycyjnie Muzeum Techniki i Komunikacji zorganizuje paradę starych samochodów w które po raz pierwszy pojedzie autobus. Ponadto stary tramwaj linii "M" będzie przewoził zwiedzających między Muzeum Techniki i Komunikacji i Muzeum Narodowym.

Wszystkie przestrzenie będą czynne w godz. 18-24.

Zobacz także:

Przepiękny taras widokowy na dachu Zamku Książąt Pomorskich jest już gotowy. Szczecinianie będą mogli go podziwiać podczas Europejskiej Nocy Muzeów 21 maja.Czytaj również: Szklany pawilon na Zamku Książąt Pomorskich budzi kontrowersje

Przepiękny taras widokowy w Zamku gotowy. Kiedy otwarcie? [ZDJĘCIA]

Polecamy na gs24.pl:

Piknik nad Odrą w Szczecinie

Piknik nad Odrą w Szczecinie. Tłumy na Wałach Chrobrego [zdjęcia]

Gs24.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński