Niedziela udana również dla Futsal Szczecin. Nasz zespół tuż za podium I ligi

Karol Ława strzelił jedną z bramek w meczu z ekipą z Konina.
Karol Ława strzelił jedną z bramek w meczu z ekipą z Konina. Portowa Duma
Niedziela była świetnym dniem dla szczecińskich i lokalnych sportów zespołowych. Futsal Szczecin również wpisał się w ten trend, wygrywając z KKF Automobile Torino Konin aż 8:1 w ramach I ligi.

Szczecinianie już chyba na dobre zażegnali mały kryzys wynikowy, który dotknął ich na starcie nowego roku. Po trzech porażkach z rzędu przyszły dwa zwycięstwa i awans w tabeli. Futsal Szczecin jest obecnie już na 4. miejscu w zestawieniu pierwszoligowców w grupie północnej.

Klub w czasie meczu zorganizował kilka promocyjnych akcji, m.in. fani pojawiali się w hali przynosząc karmę dla czworonogów. Stąd też całkiem niezła frekwencja w hali przy ul. Twardowskiego. A nasi futsaliści odwdzięczyli się za doping z nawiązką.

Worek z bramkami otworzył Dmytro Rybitsky, który w wielu spotkaniach jest motorem napędowym swojej ekipy. Dublet w pierwszej połowie ustrzelił doświadczony Mateusz Gepert, a swoje trafienia dołożyli także inni Polacy, Bartosz Sobinek oraz Łukasz Kubicki. 5:0 do przerwy pozwoliło grać w drugiej połowie dużo spokojniej, a trener Roman Smirnov mógł trochę pomieszać w składzie. W drugiej części gry swojego gola zanotował Karol Ława po przedłużonym rzucie karnym, dublet skompletował Kubicki, a ostatni gol był autorstwa Andrija Zhupanowa. Honorową bramkę dla gości zdobył Mateusz Mroziński, który dzięki temu trafieniu pozostał liderem klasyfikacji strzelców.

Trener Smirnov dał także pograć naszej młodzieży. Kolejne trafienie notuje Zhupanov, a za swój występ zebrał dobre oceny Karol Tomaszewski. Swoje minuty dostał w bramce Przemysław Rudziński, który w tym tygodniu zamelduje się na zgrupowaniu reprezentacji Polski do lat 19.

- Dla nas zawodników doping z trybun jest zawsze ważny i jest najważniejszym czynnikiem, który nas motywuje - mówi bramkarz Futsal Szczecin, Radosław Janukiewicz. - Dziękuje kibicom za atmosferę i pełne trybuny. Cieszę się również, że tylu z was otworzyło swoje serca. Zebraliśmy pokaźną ilość karmy dla zwierząt, którą przekażemy do szczecińskiego schroniska - dodaje Janukiewicz.

Szczecinianie do 3. miejsca w tabeli I ligi, które obecnie zajmuje Futbalo Białystok, tracą punkt

Futsal Szczecin - KKF Konin 8:1 (5:0)
Bramki: Rybitsky (8), Gepert 2 (12, 16), Sobinek (15), Kubicki 2 (18, 27), Ława (36), Zhupanov (38) - Mroziński (37).
Futsal Szczecin: Janukiewicz, Rudziński - Rybickij, Kusznir, Krutin, Sobinek, Kolesnyk, Gepert, Krzywicki, Bakiszau, Ława, Pankratij, Tomaszewski, Kolesnyk.

Pozostałe wyniki 14. kolejki: Bonito Helios Białystok - TAF Toruń 7:3, Red Devils Chojnice - Futbalo Białystok 2:1, Futsal Świecie - Wenecja Pułtusk 2:2, KS Gniezno - AZS UG Gdańsk 6:4.