Nasz Sołtys: Zmienia senne Ślazowo

  Nasz Sołtys: Zmienia senne Ślazowo

  Marek Rudnicki marek.rudnicki@mediaregionalne.pl

  Głos Szczeciński

  Aktualizacja:

  Głos Szczeciński

  Edyta Gajewska jest młodym sołtysem, która pełni te obowiązki dopiero od kwietnia bieżącego roku. Już zintegrowała mieszkańców.
  – Nie jestem sołtysem dla polityki, a dla mieszkańców – mówi sołtys Edyta Gajewska. – Gdybym nie mogła liczyć na zaangażowanie ze strony członków Rady

  – Nie jestem sołtysem dla polityki, a dla mieszkańców – mówi sołtys Edyta Gajewska. – Gdybym nie mogła liczyć na zaangażowanie ze strony członków Rady Sołeckiej oraz mieszkańców Ślazowa i Myśliborek, pewnie bym zrezygnowała z tej funkcji.

  Sołectwo Ślazowo w gminie Przelewice obejmuje dwie miejscowości: Ślazowo i Myśliborki oddalone od siebie o 4 kilometry. Te drugie są bardziej zaniedbane, sporo więc pracy czeka nowego sołtysa. - Na bieżąco staramy się zrobić to, co w tej chwili jest możliwe - mówi Edyta Gajewska.

  - Muszę od razu podkreślić, że bez pomocy ludzi nic by się nie udało. Dobrze wiedzieć, że można liczyć na mieszkańców w każdej sytuacji i przy każdej inicjatywie. Obecnie remontowana jest świetlica środowiskowa w Ślazowie. Pani sołtys chce, by została oddana do użytku przed 6 grudnia.

  - To ważne, bo chcemy zorganizować dla maluchów paczki mikołajkowe zakupione ze środków pozyskiwanych od sponsorów.

  1. Aby oddać głos za pośrednictwem SMS-a należy przesłać na nr 71466 SMS do 18 grudnia godz. 24 o treści: GS.SOLTYS.xx (gdzie xx to numer kandydata z listy) np. GS.SOLTYS.123  Przez krótki okres sołtysowania pani Edycie udało się wspólnie z mieszkańcami zrobić boisko. Stało się miejscem, gdzie można nie tylko pograć w piłkę, ale również organizować różne turnieje, gry i zabawy. Wspólnie też posadzono krzewy ozdobne w Ślazowie i w Myśliborkach oraz wykonano nowe ogrodzenie przy krzyżu w Ślazowie.

  - W pewnym momencie zabrakło pieniędzy na to ogrodzenie i tu kolejny raz okazało się, jak wspaniali są mieszkańcy i jak czynnie angażują się, gdy są przekonani co do celu działania - opowiada pani Edyta. - Zrobiliśmy zbiórkę i ogrodzenie stoi. Teraz musimy tylko znaleźć sposób na zrobienie boiska w Myśliborkach. Gdyby tereny należały do gminy, prawdopodobnie byśmy już działali.

  Nasz Sołtys: Zobacz listę KANDYDATÓW  Niestety, są własnością Agencji Nieruchomości Rolnych. Może gminie uda się część przejąć. Brakuje też świetlicy, która bardzo by przydała się mieszkańcom na różne uroczystości. W sołectwie większość rodzin to rodziny popegeerowskie. Nie mają więc własnej ziemi i spora część jest bez pracy. Stąd duża rola sołtysa, który poprzez integrację wyzwala też inicjatywy i dobre pomysły.

  - Obiecałam mieszkańcom, że zrobię turniej piłki w Myśliborkach i udało się go zorganizować w maju. Przemienił się w bardzo fajną imprezę integracyjną, zakończoną zabawą w plenerze.

  Nasz Sołtys >>> Zobacz regulamin plebiscytu  W czerwcu mieliśmy biesiadę rodzinną, turniej wędkarski nad naszym jeziorkiem, a w sierpniu festyn rodzinny, zorganizowany wspólnie z Radą Sołecką oraz naszą kochaną młodzieżą. Zakończył się zabawą, na którą pozyskaliśmy fundusze od sponsorów oraz mieszkańców Ślazowa i Myśliborek.

  W październiku wyjechaliśmy na wyjazd integracyjny na grzyby. Pani Edyta podkreśla, że dzięki takim małym kroczkom miejscowości otwierają się na zewnątrz. Ma nadzieję, że dzięki funduszom sołeckim będzie można już wkrótce przeprowadzić kilka poważniejszych inwestycji.

  Czytaj treści premium w Głosie Szczecińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  beacia

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (1) forum.gs24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GS24 poleca:

  Wideo