Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Najlepsi nauczyciele i szkoły wybrane. Poznaliśmy laureatów Plebiscytu Edukacyjnego [ZDJĘCIA]

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
Nauczyciele, dyrektorzy oraz przedstawiciele przedszkoli i szkół o największym uznaniu przyjechali do Szczecina z całego województwa, by odebrać tytuły i wyróżnienia
Nauczyciele, dyrektorzy oraz przedstawiciele przedszkoli i szkół o największym uznaniu przyjechali do Szczecina z całego województwa, by odebrać tytuły i wyróżnienia Andrzej Szkocki
Wielki Plebiscyt Edukacyjny Głosu rozstrzygnięty. Nauczyciele, dyrektorzy oraz przedstawiciele przedszkoli i szkół o największym uznaniu przyjechali do Szczecina z całego województwa, by odebrać tytuły i wyróżnienia.

Na miejsce uroczystej gali plebiscytu wybrano Grand Park Hotel. Nagrody wręczyła Ynona Husaim-Sobecka, zastępca redaktora naczelnego Głosu Szczecińskiego. Czytelnicy Głosu Szczecińskiego w głosowaniu wyróżnili najlepsze przedszkola, szkoły podstawowe, ponadpodstawowe i językowe, a także uczelnie wyższe.

Głosujący wybrali też swoich faworytów wśród nauczycieli i dyrektorów szkół z całego województwa. Laureaci wszystkich 10 kategorii kolejno prezentowali się na scenie. Zwycięzcy, w zależności od kategorii, otrzymali pamiątkowe statuetki, dyplomy, ale też vouchery.

Laureaci Plebiscytu Edukacyjnego 2023

Nauczycielką Przedszkola Roku została Katarzyna Snoch z Przedszkole nr 20 w Koszalinie.

- Kreatywność i rozwój zawodowy to najważniejsze rzeczy w tej pracy. Należy podążać za trendami w wychowywaniu najmłodszych dzieci. Budowanie grupy rówieśniczej w tym wieku jest bardzo trudne, bo dzieci pochodzą z różnych środowisk, mają różne charaktery. Podobnie jest z budowaniem zaufania u rodziców, ale udaje się uśmiechem i dobrą radą - mówi laureatka.

  • Nauczycielką Roku klas 0 - III została Małgorzata Olejniczak ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Pyrzycach,
  • Nauczycielką Roku klas IV - VIII została Violetta Orłowska ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Szczecinku,
  • Nauczycielem Roku szkoły ponadpodstawowej został Paweł Koprowicz z V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Asnyka w Szczecinie.

Drugie miejsce zajęła ubiegłoroczna laureatka Małgorzata Berg z Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach.

- Tworzymy zgraną i współpracującą grupę. Staramy się zachęcać uczniów do pracy. Wiadomo, chemia to nie jest łatwy przedmiot, ale staram się zaciekawić młodzież do tego przedmiotu poprzez doświadczenia, a nie tylko ścisłą teorię. Współpracujemy z ZUT-em, z Zakładami Chemicznymi. Trzeba być nauczycielem z pasji, żeby uczniowie chętnie przychodzili na lekcje. Trzeba kochać to, co się robi. Ja nie potrafiłabym nic innego robić.

Nauczycielem Akademickim Roku została dr Aleksandra Raba-Schulze z Instytutu Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie Uniwersytetu Szczecińskiego.

Dyrektorką Roku Placówki Edukacyjnej została Katarzyna Szałata ze Szkoły Podstawowej Słoneczna w Szczecinie.

- Przepis na sukces to mieszanka wybuchowa. Zaczęło się od pań właścicielek w 1992 roku - pierwsza szkoła niepubliczna na prawobrzeżu. 6 lat temu pojawiłam się ja. Jestem przekonana, że sukces to my, my to szkoła, rodzice, uczniowie, przyjaciele szkoły. Edukacja to relacja, a w naszej szkole to jest najważniejsze i dlatego tak nam się udaje. Jako prywatna szkoła mamy większą autonomię i większe możliwości. Nasze dzieciaki, poza tym, że realizują podstawę programową, mają dodatkowe lekcje z tańca, aikido, basenu, większą liczbę godzin z języka angielskiego, trzy razy w roku wyjeżdżamy na świetne wyjazdy dydaktyczne, do których dzieciaki przygotowują się pracując metodą projektu i to jest ogromna wartość dodana. W naszej szkole jest rodzinna atmosfera. Jako dyrektor szkoły znam każde dziecko, każdego rodzica, nawet dziadków - mówi laureatka.

  • Przedszkolem Roku wybrano Przedszkole TPD Krasnale z Lekowa,
  • Szkołą Roku wybrano Szkołę Podstawową Słoneczna ze Szczecina,
  • Szkołą Językową Roku wybrano BRITISH WORD - Studio Języka Angielskiego z Koszalina,
  • Uczelnią Roku wybrano Collegium Humanum ze Szczecina.

Uroczysta gala w Szczecinie nie kończy plebiscytu. Laureaci z Pomorza Zachodniego w każdej kategorii awansowali do ogólnopolskiego finału, w którym zostaną przyznane główne nagrody i tytuły Nauczyciel Roku Polski, Dyrektor Placówki Edukacyjnej Roku Polski, Przedszkole Roku Polski, Szkoła Roku Polski, Szkoła Językowa Roku Polski oraz Uczelnia Roku Polski.

Wręczenie statuetek i głównych nagród finansowych odbędzie się 2 marca na Zamku Królewskim w Warszawie.

Najlepsi nauczyciele i szkoły wybrane. Poznaliśmy laureatów Plebiscytu Edukacyjnego [ZDJĘCIA]
Andrzej Szkocki
od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński