MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nabór do szkół ponadpodstawowych w Szczecinie 2020/2021. Uczniowie poznali wyniki

Małgorzata Klimczak
IX i II Liceum Ogólnokształcące oraz Technikum Informatyczne SCI w Szczecinie to najbardziej oblegane szkoły podczas tegorocznego naboru. W środę uczniowie poznali wyniki naboru do szkół ponadpodstawowych.

Wyniki naboru do szkół ponadpodstawowych 2020/2021

W tegorocznej rekrutacji do szkół ponadpodstawowych brało udział 4539 uczniów, dla których przygotowano 4561 miejsc.

  • W liceach ogólnokształcących przygotowano 2107 miejsc,
  • w technikach 1834 miejsca,
  • a w szkołach branżowych I stopnia 620 miejsc.

Do wybranych szkół zakwalifikowało się 4045 uczniów, z czego do liceów 2009 uczniów, do techników 1644 uczniów, a do szkół branżowych 392 uczniów.

- Największym zainteresowaniem cieszyło się IX Liceum Ogólnokształcące profil lingwistyczny, gdzie na jedno miejsce kandydowało 3,57 osoby - mówi Marta Kufel z Urzędu Miasta. - Na drugim miejscu jest Technikum Informatyczne SCI profil technik informatyk, gdzie było 3,43 osoby na jedno miejsce. Na trzecim miejscu jest II Liceum Ogólnokształcące profil biologiczno-chemiczny, gdzie było 2.65 osoby na miejsce.

CZYTAJ TAKŻE:

Co dalej?

Od 13 sierpnia do 18 sierpnia do godz. 15 w szkole, do której kandydat został zakwalifikowany, należy potwierdzić wolę przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty oraz oryginału wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej, a także innych dokumentów wymaganych przez szkołę.

Jeśli kandydat nie potwierdzi woli nauki, nie zostanie przyjęty do szkoły, do której został zakwalifikowany.

W przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe chodzi również o zaświadczenie lekarskie zawierające orzeczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu oraz odpowiednio orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami i orzeczenie psychologiczne o braku przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem.

W przypadku braku możliwości przedłożenia takiego zaświadczenia lub orzeczenia, rodzic kandydata lub pełnoletni kandydat informują o tym dyrektora szkoły w terminie do 18 sierpnia 2020 r. do godz. 15.

Listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych ogłoszone zostaną dnia 19 sierpnia 2020 r. o godz. 12.

W przypadku kandydatów, którzy nie zostali zakwalifikowani do żadnej z wybranych szkół 19 sierpnia 2020 r. na stronie Naboru w zakładce „Dokumenty” dostępny będzie wykaz szkół, które dysponują wolnymi miejscami. Rekrutacja na wolne miejsca będzie się odbywała bezpośrednio w szkołach - poza systemem Nabór.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Zobacz na kolejnych podstronach! ->

Ranking Perspektywy 2020. Jak wypadły uczelnie ze Szczecina i regionu?

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Na psychologię na Uniwersytecie Szczecińskim startowało 6 osób na jedno miejsce. Obecnie psychologia obejmuje wiele różnych dziedzin i działów, co absolwentom tego kierunku może dać wiele różnych możliwości na ciekawe zatrudnienie. Psychologia rozwoju człowieka, psycholingwistyka, patopsychologia, czy neuropsychologia – to tylko nieznaczny ułamek działów, z którymi zapozna się każdy student.

Jakie są najpopularniejsze kierunki na szczecińskich uczelniach?

POLECAMY:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński