Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Muzeum Narodowe w Szczecinie online. Zapraszają do wirtualnego zwiedzania

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
Muzeum Narodowe w Szczecinie organizuje akcję #otwarte-choć-zamknięte. To pełne wciągających treści serwisy internetowe, poświęcone sztuce oraz historii.

W ofercie są następujące zakładki:

GRY ON-LINE DLA NAJMŁODSZYCH
Pakiet gier on-line związanych z wystawą „Złoty wiek Pomorza”. To nie tylko kreatywna zabawa, ale przede wszystkim wiedza o pomorskim rodzie książęcym. Najmłodsi odnajdą tu między innymi kolorowanki, puzzle czy popularną grę typu memory.
www.muzeum.szczecin.pl, zakładka EDUKACJA

ZOBACZ TEŻ:

SZCZECIN NA DAWNEJ FOTOGRAFII
Serwis internetowy „Szczecin na dawnej fotografii”. To wirtualna wersja dwóch niezwykle popularnych wydawnictw MNS: „Szczecin z daleka i bliska” oraz „Szczecin w dawnej fotografii”. Nakład obu publikacji został już wyczerpany.
W Muzeum Narodowym w Szczecinie zachowało się około 15 000 fotografii z terenu Pomorza Zachodniego. Ponad 800 szklanych negatywów i przeźroczy oraz około 1000 zdjęć przedstawia widoki dawnego Szczecina.
www.dawnafotografia.muzeum.szczecin.pl

WIDOKI SZCZECINA W GRAFICE I RYSUNKU
Kolejny internetowy serwis to „Widoki Szczecina w grafice i rysunku”. Na stronie można zobaczyć ponad 200 fotografii cennych obiektów. Wiele z nich prezentowanych jest po raz pierwszy.
www.dawnagrafika.muzeum.szczecin.pl

Jakich informacji szukacie? Czego brakuje w naszym serwisie? Piszcie na [email protected]!

ARCHEOLOGIA ZAMKU KSIĄŻĄT POMORSKICH W SZCZECINIE
Serwis internetowy to wirtualna wersja monografii „Archeologia Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie”, przygotowanej przez Eugeniusza Cnotliwego (publikację można pobrać na stronie w formacie PDF). To znakomita okazja do zdobycia wiedzy o różnych aspektach życia i kultury materialnej mieszkańców szczecińskiego zamku, lepiej poznanych na podstawie wykopalisk.
www.archeozamek.muzeum.szczecin.pl

ARCHEOLOGIA SZCZECIŃSKIEGO PODZAMCZA
Można tu znaleźć informacje na temat historii Podzamcza od średniowiecza po nowożytność, a także fotografie, rysunki i opisy najciekawszych zabytków archeologicznych. W serwisie można też pobrać publikację w formacie PDF.
www.archeopodzamcze.muzeum.szczecin.pl

ZOBACZ TEŻ:

MATERIAŁY ZACHODNIOPOMORSKIE
Tym, których wciąga historia Pomorza Zachodniego, polecamy serwis internetowy rocznika naukowego Muzeum Narodowego w Szczecinie „Materiały Zachodniopomorskie”. Można tu znaleźć elektroniczne wersje ostatnich numerów publikacji. www.mzp.muzeum.szczecin.pl

CENTRUM DIALOGU PRZEŁOMY W 3D + WIRTUALNE MUZEUM
Dzięki stronie internetowej www.pomorzezachodnie360.wzp.pl każdy ma możliwość wirtualnego spaceru po Muzeum Narodowym w Szczecinie – Centrum Dialogu Przełomy. Do aplikacji można także wejść, korzystając z głównego menu serwisu internetowego Centrum Dialogu Przełomy MNS.
www.pomorzezachodnie360.wzp.pl

Uzupełnieniem zwiedzania Muzeum Narodowego w Szczecinie – Centrum Dialogu Przełomy w 3D może być wirtualna prezentacja zbiorów, opublikowana na stronie muzeum w zakładce ZBIORY. To kilkaset obiektów – skany dokumentów, zdjęcia, reprodukcje dzieł sztuki oraz materiały wideo.
www.przelomy.muzeum.szczecin.pl

ZOBACZ TEŻ:

ZACHODONIOPOMORSKIE KOLEJE WĄSKOTOROWE
Oprócz praktycznych informacji o wystawie pod adresem www.kolejki.muzeum.szczecin.pl można odnaleźć obszerne opracowania dotyczące historii, zabytków i dzieł sztuki inżynieryjnej kolei wąskotorowej Pomorza Zachodniego.
www.kolejki.muzeum.szczecin.pl

MARE ARTICUM
Serwis internetowy w angielskiej wersji językowej, prezentujący sztukę współczesną regionu Morza Bałtyckiego w możliwie szerokim ujęciu.
www.marearticum.muzeum.szczecin.pl.


ZOBACZ TEŻ:

Infolinia dla pacjentów

Masz gorączkę, duszności, kaszel? Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590! Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię co zrobić, by otrzymać pomoc.


🔔🔔🔔

Pobierz bezpłatną aplikację GS24.pl i bądź na bieżąco!
Oprócz standardowych kategorii, z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy do niej zakładkę, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa.

Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania.


Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński