Muzeum Narodowe w Szczecinie online. Zapraszają do wirtualnego zwiedzania

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
Muzeum Narodowe w Szczecinie organizuje akcję #otwarte-choć-zamknięte. To pełne wciągających treści serwisy internetowe, poświęcone sztuce oraz historii.

W ofercie są następujące zakładki:

GRY ON-LINE DLA NAJMŁODSZYCH
Pakiet gier on-line związanych z wystawą „Złoty wiek Pomorza”. To nie tylko kreatywna zabawa, ale przede wszystkim wiedza o pomorskim rodzie książęcym. Najmłodsi odnajdą tu między innymi kolorowanki, puzzle czy popularną grę typu memory.
www.muzeum.szczecin.pl, zakładka EDUKACJA

ZOBACZ TEŻ:

SZCZECIN NA DAWNEJ FOTOGRAFII
Serwis internetowy „Szczecin na dawnej fotografii”. To wirtualna wersja dwóch niezwykle popularnych wydawnictw MNS: „Szczecin z daleka i bliska” oraz „Szczecin w dawnej fotografii”. Nakład obu publikacji został już wyczerpany.
W Muzeum Narodowym w Szczecinie zachowało się około 15 000 fotografii z terenu Pomorza Zachodniego. Ponad 800 szklanych negatywów i przeźroczy oraz około 1000 zdjęć przedstawia widoki dawnego Szczecina.
www.dawnafotografia.muzeum.szczecin.pl

WIDOKI SZCZECINA W GRAFICE I RYSUNKU
Kolejny internetowy serwis to „Widoki Szczecina w grafice i rysunku”. Na stronie można zobaczyć ponad 200 fotografii cennych obiektów. Wiele z nich prezentowanych jest po raz pierwszy.
www.dawnagrafika.muzeum.szczecin.pl

Jakich informacji szukacie? Czego brakuje w naszym serwisie? Piszcie na alarm@gs24.pl!

ARCHEOLOGIA ZAMKU KSIĄŻĄT POMORSKICH W SZCZECINIE
Serwis internetowy to wirtualna wersja monografii „Archeologia Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie”, przygotowanej przez Eugeniusza Cnotliwego (publikację można pobrać na stronie w formacie PDF). To znakomita okazja do zdobycia wiedzy o różnych aspektach życia i kultury materialnej mieszkańców szczecińskiego zamku, lepiej poznanych na podstawie wykopalisk.
www.archeozamek.muzeum.szczecin.pl

ARCHEOLOGIA SZCZECIŃSKIEGO PODZAMCZA
Można tu znaleźć informacje na temat historii Podzamcza od średniowiecza po nowożytność, a także fotografie, rysunki i opisy najciekawszych zabytków archeologicznych. W serwisie można też pobrać publikację w formacie PDF.
www.archeopodzamcze.muzeum.szczecin.pl

ZOBACZ TEŻ:

MATERIAŁY ZACHODNIOPOMORSKIE
Tym, których wciąga historia Pomorza Zachodniego, polecamy serwis internetowy rocznika naukowego Muzeum Narodowego w Szczecinie „Materiały Zachodniopomorskie”. Można tu znaleźć elektroniczne wersje ostatnich numerów publikacji. www.mzp.muzeum.szczecin.pl

CENTRUM DIALOGU PRZEŁOMY W 3D + WIRTUALNE MUZEUM
Dzięki stronie internetowej www.pomorzezachodnie360.wzp.pl każdy ma możliwość wirtualnego spaceru po Muzeum Narodowym w Szczecinie – Centrum Dialogu Przełomy. Do aplikacji można także wejść, korzystając z głównego menu serwisu internetowego Centrum Dialogu Przełomy MNS.
www.pomorzezachodnie360.wzp.pl

Uzupełnieniem zwiedzania Muzeum Narodowego w Szczecinie – Centrum Dialogu Przełomy w 3D może być wirtualna prezentacja zbiorów, opublikowana na stronie muzeum w zakładce ZBIORY. To kilkaset obiektów – skany dokumentów, zdjęcia, reprodukcje dzieł sztuki oraz materiały wideo.
www.przelomy.muzeum.szczecin.pl

ZOBACZ TEŻ:

ZACHODONIOPOMORSKIE KOLEJE WĄSKOTOROWE
Oprócz praktycznych informacji o wystawie pod adresem www.kolejki.muzeum.szczecin.pl można odnaleźć obszerne opracowania dotyczące historii, zabytków i dzieł sztuki inżynieryjnej kolei wąskotorowej Pomorza Zachodniego.
www.kolejki.muzeum.szczecin.pl

MARE ARTICUM
Serwis internetowy w angielskiej wersji językowej, prezentujący sztukę współczesną regionu Morza Bałtyckiego w możliwie szerokim ujęciu.
www.marearticum.muzeum.szczecin.pl.


ZOBACZ TEŻ:

Infolinia dla pacjentów

Masz gorączkę, duszności, kaszel? Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590! Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię co zrobić, by otrzymać pomoc.


🔔🔔🔔

Pobierz bezpłatną aplikację GS24.pl i bądź na bieżąco!
Oprócz standardowych kategorii, z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy do niej zakładkę, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa.

Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania.


Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński
Dodaj ogłoszenie