MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Sporo remontów w mieście. Prace na Pogodnie, Libelta i Małkowskiego w Szczecinie [ZDJĘCIA]

Marek Jaszczyński
Ulica Małkowskiego.
Ulica Małkowskiego. Sebastian Wołosz
Na Pogodnie i w Śródmieściu Szczecina możemy spodziewać się utrudnień w ruchu. Rozpoczęły się ważne remonty.

- Początek marca będzie startem remontów ważnych ulic. Przekazaliśmy place budowy na ulicy Reymonta, Małkowskiego i Libelta, a ich nowe oblicze zobaczymy za osiem miesięcy. Od poniedziałku we wszystkich trzech miejscach pojawiły się pierwsze utrudnienia w ruchu - mówi Hanna Pieczyńska, rzeczniczka Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie.

Na Pogodnie czasowa organizacja ruchu została wprowadzona na odcinku ul. Reymonta od ul. Budzysza Wosia do sięgacza nr 1 na wysokości posesji Reymonta nr 43.

W obrębie ulic Okrzei - Budzysza Wosia - Przybyszewskiego - Grzegorza z Sanoka zostanie utworzona „Strefa 30”, czyli uspokojonego ruchu. Ale nie tylko.

- Zadanie łączy prace drogowe, zmianę organizacji ruchu, ale także kwestie przebudowy sieci wodociągowych, kanalizacji deszczowej i przyłączy wodociągowych - informuje rzeczniczka. - Inwestycja zakłada remont ulicy Reymonta, przy zachowaniu przebiegu i szerokości jezdni, z wykorzystaniem istniejących krawężników oraz kostki kamiennej. W ramach prac planowane jest także wykonanie remontu nawierzchni chodników i zjazdów z materiałów nawiązujących kompozycyjnie do obecnego układu, z częściowym wykorzystaniem materiałów z rozbiórki. Dodatkowo przeprowadzona będzie budowa skrzyżowań o wyniesionej tarczy oraz uporządkowane zostanie parkowanie.

CZYTAJ TEŻ:

Wykonawcą prac na Pogodnie jest konsorcjum firm Elbud Szczecin Sp. z o.o. oraz Elbud Sajewicz Sp.j. Prace wycenione zostały na 6 274 357,43 zł.

To samo konsorcjum (za kwotę 5 297 529,07 zł) przebuduje ulicę Libelta, która zostanie zwężona.

- Na tym etapie roboty będą prowadzone w ul. Paderewskiego przy częściowym zwężeniu jezdni. Przewiduje się również zamknięcie odcinka ul. Libelta od ul. Paderewskiego do placu w części środkowej. Na pozostałym odcinku wprowadza się ruch dwukierunkowy oraz zakaz postoju po obu stronach ulicy - wyjaśnia rzeczniczka.

Ciąg dalszy Małkowskiego

W centrum czeka nas ciąg dalszy przebudowy ulicy Małkowskiego, na odcinku od alei Piastów do ulicy Bogusława X. Zmieni się także wygląd ulicy Królowej Jadwigi - od ulicy Krzywoustego do ulicy Małkowskiego.

- Objęta zadaniem okolica zmieni się diametralnie. Pojawią się nowe chodniki z płyt granitowych, wyremontowane będą jezdnie, wykonana zostanie mała architektura i zieleń. Strefa „Tempo 30”, która pojawi się w rejonie remontowanych ulic, da pieszym bezpieczeństwo i określi charakter tego fragmentu miasta - wyjaśnia Hanna Pieczyńska. - Wzdłuż ul. Małkowskiego pojawi się dwustronny szpaler drzew. Dwa z nich zaplanowano w kracie, przy kolejnych 24 drzewach zaprojektowano zieleńce. Poszczególne odcinki ulicy Małkowskiego wyróżnią betonowe donice z siedziskiem z kompozytu drewnianego, zagospodarowane zielenią. Przy skrzyżowaniu ulicy Małkowskiego z Królowej Jadwigi także pojawią się miejsca do odpoczynku w otoczeniu zieleni. Wzdłuż ulicy Królowej Jadwigi na odcinku od ulicy Krzywoustego do ulicy Małkowskiego zaplanowano posadzenie 9 drzew.

Co z ruchem? W związku z zamknięciem fragmentu ulicy Małkowskiego na odcinku od ul. Bogusława X do ul. Królowej Jadwigi planowany jest objazd od ul. Krzywoustego - ulicą Krzywoustego i dalej ulicą Królowej Jadwigi.

Zakres robót budowlanych na ul. Małkowskiego i Królowej Jadwigi obejmie przebudowę jezdni i chodników, wykonanie elementów małej architektury i zieleni. Koszt prac to 8 712 481 zł.

ZOBACZ TAKŻE:

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

POLECAMY:

W przyszłym roku ruszy budowa węzła "Granitowa", ma też zostać zmodernizowany odcinek ulicy Hożej. Ruszy też budowa nowej linii tramwajowej wraz z pętlą Mierzyn. Ale to nie koniec inwestycji! Zobaczcie szczegóły na kolejnych slajdach! >>>ZOBACZ TEŻ WIDEO: Rozmowa tygodnia Gs24.pl z Piotrem Krzystkiem, prezydentem Szczecina<script class="XlinkEmbedScript" data-width="854" data-height="480" data-url="//get.x-link.pl/8fd6425d-43c7-16e4-3d3a-10230cd80832,401e762c-ad33-23ac-9b1d-93fa97b1b766,embed.html" type="application/javascript" src="//prodxnews1blob.blob.core.windows.net/cdn/js/xlink-i.js?v1"></script>

Szczecińskie inwestycje drogowe w 2019 roku. Sprawdź, co się...

Stargard. Rozbiórka kamienicy przy ul. Chrobrego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński