Morzycko Moryń - beniaminek pozostaje liderem IV ligi

Aleksander Stanuch, lis
Kluczevia Stargard (białe stroje, w meczu z Gryfem Polanów) zremisowała u siebie z Regą Trzebiatów 3:3. Tadeusz Surma
Morzycko wciąż zadziwia. W środę pokonało Osadnika Myślibórz i z kompletem zwycięstw prowadzi. Rywal na drugim końcu tabeli.

Lider z Morynia miał na wyjeździe gładko poradzić sobie z Osadnikiem Myślibórz, który w tym sezonie nie zdobył jeszcze punktów. Tymczasem przez bardzo długi czas gospodarze umiejętnie się bronili przed zmasowanymi atakami gości. Morzycko dopięło swego dopiero w doliczonym czasie gry po rzucie karnym, którego na gola zamienił Radosław Stasiak.

Festiwal jedenastek mieliśmy za to w Szczecinie, gdzie Hutnik wygrał 3:2 z Leśnikiem Manowo. Dwukrotnie skutecznym egzekutorem w ekipie gospodarzy okazał się Witold Klym. W tym sezonie w meczach Hutnika padło już 20 goli, co może cieszyć kibiców, ale trenera Arkadiusza Jarymowicza trochę mniej.

Ina oblała trudny sprawdzian w Szczecinku, przegrywając 0:2. Solidna drużyna MKP postawiła twarde warunki gry i dominowała na boisku. W sobotę do Goleniowa zawita Bałtyk.

Gryf Kamień Pomorski, który sezon rozpoczął od derbowego zwycięstwa z Vinetą Wolin (2:1), ale później zanotował dwie porażki z Hutnikiem (3:4) i Olimpem Gościno (0:1), nadal nie ma szczęścia. W środę Gryf wystąpił w Węgorzynie i od 20. minuty prowadził 1:0. Gola zdobył Kacper Wittbrodt. Dziesięć minut później było już 2:0 po bramce samobójczej i może taka zaliczka podziałała zbyt uspokajająco na gości. W drugiej połowie Sparta miała przewagę, szybko zdobyła kontaktowego gola, ale pewnie nie zdołałaby wyrównać w doliczonym czasie gry, gdyby Damian Karczmarski wykorzystał rzut karny. Kapitan zespołu zmarnował okazję, a gospodarze w 92. wyrównali.

A wspomniana Vineta nadal szuka odpowiedniej formy. Porażka w Koszalinie niespodzianką nie jest.
- To, że Bałtyk nie awansował do III ligi było największą sensacją rozgrywek w poprzednim sezonie. Teraz znów będzie walczył, a kadrowo jest jeszcze silniejszy – mówi Daniel Skok, trener wolińskiej drużyny.

Komplet wyników
Bałtyk Koszalin – Vineta Wolin 2:1
Hutnik Szczecin – Leśnik Manowo 3:2. Bramki: Klym dwie (60 - karny, 76 - karny), Bień (70 - samobój) - Rakowski (44 - karny), Sochaj (73).
Olimp Gościno – Sokół Karlino 1:2
Sparta Węgorzyno – Gryf Kamień Pomorski 2:2
Kluczevia Stargard – Rega Trzebiatów 3:3
Iskra Białogard – Gryf Polanów 0:0

MKP Szczecinek – Ina Goleniów 2:0. Bramki: Kaszczyc (25), Szymański (90).
Osadnik Myślibórz – Morzycko Moryń 0:1. Bramka: Stasiak (90+2, karny).
Jeziorak Szczecin - Rasel Dygowo przełożony na 13 września.