MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Lodogryf w Szczecinie. Właściciel lodowiska nie poddaje się i prosi o pomoc. Wkracza również Rzecznik Praw Obywatelskich

Oskar Masternak
Oskar Masternak
Lodowisko-kwiaciarnia. Właściciel zorganizował zbiórkę
Lodowisko-kwiaciarnia. Właściciel zorganizował zbiórkę Sebastian Wołosz
Tomasz Fornalski, właściciel lodowiska przy ulicy Botanicznej w Szczecinie za pomocą internetowej platformy rozpoczął zbiórkę pieniędzy, które mają zostać przeznaczone na walkę z urzędnikami. To kolejny rozdział batalii między przedsiębiorcą i sanepidem.

Jak podkreśla właściciel lodowiska celem zrzutki jest zebranie środków na pomoc prawną w długotrwałej walce z "aparatem państwowym".

- Chcemy z zebranych środków wytoczyć pozwy na drodze cywilnej dla Pani inspektor, która przez kłamliwe działanie spowodowała znaczny spadek przychodów - tłumaczy przedsiębiorca.

Tomasz Fornalski jest obecnie najbardziej znanym właścicielem lodowiska w naszym kraju. To przy ulicy Botanicznej przez pewien czas funkcjonowała kwiaciarnia na środku lodowej tafli.

ZOBACZ TEŻ:

Była grzywna czy nie było?

Według informacji udzielanych przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Szczecinie, przedsiębiorca został ukarany grzywną w wysokości 30 tysięcy złotych.

- Przedstawiciel Inspekcji Sanitarnej w obecności funkcjonariuszy policji przeprowadzili czynności kontrolne w miejscu prowadzenia działalności lodowiska. W czasie wykonywania czynności ustalono, że w obiekcie lodowiska prowadzona jest działalność, którą właściciel określił jako kwiaciarnia. Uwzględniając jednak stan faktyczny podczas przeprowadzonej kontroli PPIS w Szczecinie uznał, że miejsce to pełni funkcje lodowiska a nie kwiaciarni i podjął decyzję o unieruchomieniu zakładu. Decyzja podlega natychmiastowemu wykonaniu - wyjaśnia Małgorzata Kapłan z sanepidu w Szczecinie.

Zupełnie inną relację przedstawia właściciel ślizgawki.

- Sanepid podaje publicznie do wiadomości nieprawdę (nie ma żadnej kary, rzeczniczka wprowadza w błąd opinie publiczną)

Wykracza się w postępowaniu poza delegację ustawową (k.p.a) i uprawnienia sanepidu. Wydaje się "decyzje" w formie notatek służbowych, które nie mają żadnej mocy prawnej. Całe szczęście robi się to na piśmie, pod nazwiskiem, zatem będzie można wyciągać odpowiedzialność na drodze cywilnej (i nie tylko) w odniesieniu do konkretnego urzędnika czy funkcjonariusza - podkreśla Tomasz Fornalski.

Obecnie na lodowisku odbywają się szkolenia z jazdy na łyżwach. Przed wejściem na taflę trzeba wypełnić oświadczenie, w którym wyrażamy chęć udziału w szkoleniu.

ZOBACZ TEŻ:

Wkracza Rzecznik Praw Obywatelskich

Sprawą walki przedsiębiorcy z urzędnikami zainteresował się Rzecznik Praw Obywatelskich.

- Uprzejmie informuję, iż Rzecznik Praw Obywatelskich na podstawie doniesień medialnych podjął z urzędu do zbadania sprawę wymierzenia administracyjnej kary pieniężnej przedsiębiorcy prowadzącemu lodowisko w Szczecinie. W związku z powyższym uprzejmie proszę o przekazanie Rzecznikowi kopii całości akt administracyjnych postępowania zakończonego wydaniem opisanej decyzji, a także informacji o tym, czy decyzja wymierzająca administracyjną karę pieniężną stała się decyzją ostateczną (czy wniesiono od niej odwołanie w przewidzianym prawem terminie, czy też nie) - czytamy w piśmie skierowanym do dyrekcji szczecińskiego Sanepidu.

Zbiórka pieniądzy

Właściciel lodowiska zorganizował zbiórkę pod hasłem "Lodowisko Szczecin - Lodogryf, na koszty walki w obronie lodowiska oraz jego rozwój".

Celem zrzutki jest zebranie środków na pomoc prawną w długotrwałej walce z "aparatem państwowym".

Na razie odzew na apel o pomoc jest niewielki. Do tej pory udało się zebrać ponad 2,5 tys. zł. Deklarowana kwota do zebrania wynosi 950 tysięcy złotych.

ZOBACZ TEŻ:

ZOBACZ TEŻ:

ZOBACZ TEŻ:

Bądź na bieżąco i obserwuj:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński