ŁKS Łódź - Pogoń Szczecin - relacja live. Portowcy zremisowali 2:2

ŁKS Łódź - Pogoń Szczecin 2:2. Ekstraklasa się oddala. Portowcy nie potrafili wykorzystać słabej gry ŁKS w pierwszej połowie.

Zobacz zapis relacji live > > > kliknij TUTAJ

Pierwszą połowę oba zespoły zaczęły dość ostrożnie. Pogoń już od kilku tygodni gra jednym napastnikiem i w tej roli wystąpił Mikołaj Lebedyński, który absorbował obrońców gospodarzy.

Dopiero od około 20 minuty portowcy zyskali inicjatywę. Najpierw w 22. minucie mocnego strzału z 17 metrów próbował Przemysław Pietruszka. Jeszcze tym razem były golkiper Pogoni, Bogusław Wyparło, wybił piłkę na rzut rożny. Jednak za chwilę musiał już wyciągać futbolówkę z siatki. Piłka po rzucie rożnym trafiła do Piotra Petasza, ten zdecydował się na strzał, a futbolówka po rykoszecie przelobowała doświadczonego bramkarza gospodarzy.

- Szczęście sprzyja lepszym - przyznał w przerwie Petasz.

Druga połowa idealnie zaczęła się dla ŁKS. Piłkę w polu karnym przyjął Piotr Madejski, zwiódł łatwo Marcina Nowaka i spokojnie umieścił piłkę przy dalszym słupku Janukiewicza. jednak za chwilę Pogoń ponownie prowadziła. Tym razem po strzale z wolnego Petasza piłka trafiła do Nowaka, ten spokojnie przelobował z boku pola karnego wszystkich przed bramką Wyparły. Futbolówka trafiła do nieobstawionego Krzysztofa Hrymowicza, który dopełnił formalności.

Później mecz się zaostrzył, głównie dzięki łodzianom, którzy co kilka chwil otrzymywali żółte kartki za brutalne faule. W 88. minucie ŁKS wyrównał. Na kilkanaście minut zamknął Pogoń na jej połowie, aż w końcu trafił do siatki. Autorem gola był Janusz Wolański.

Pogoń próbowała jeszcze zaatakować, ale kontry i strzały Mysiaka i Petasza były nieskuteczne.

ŁKS Łódź - Pogoń Szczecin 2:2 (0:1)
Bramki: Madejski (47), Wolański (88) - Petasz (23), Hrymowicz (51).
ŁKS: Wyparło - Balaz (52 Wolański), Woźniczka, Gieraga, Hajto - Bendkowski (72 Salski), Kujawa, Świerczewski, Madejski, Gevorgyan - Gikiewicz.
Pogoń: Janukiewicz - Nowak, Hrymowicz, Jarun, Woźniak - Rogalski (68 Wólkiewicz), Pietruszka, Koman, Bojarski (87 Mysiak), Petasz - Lebedyński (65 Moskalewicz).