MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kopuły o funkcji kulturalno-rozrywkowej w centrum Szczecina? Zobacz oryginalną wizję studenta

Paulina Targaszewska
Kilkanaście różnych rozmiarów namiotów geodezyjnych (takich jak te na zdjęciu) miałoby stanąć na szlaku zatytułowanym "Droga Mleczna”, który przebiegałby od okolic Bramy Portowej do terenów przy Moście Długim. W późniejszych latach trasa miałaby się rozciągnąć aż do Łasztowni.
Kilkanaście różnych rozmiarów namiotów geodezyjnych (takich jak te na zdjęciu) miałoby stanąć na szlaku zatytułowanym "Droga Mleczna”, który przebiegałby od okolic Bramy Portowej do terenów przy Moście Długim. W późniejszych latach trasa miałaby się rozciągnąć aż do Łasztowni. Fot. wizualizacja
Student US przedstawił kosmiczną koncepcję na miejski szlak kulturalno-rozrywkowy, którego głównym elementem będą namioty w kształcie kopuł. Teraz autor przedsięwzięcia czeka na opinie i komentarze mieszkańców.

Kopuły mieściłyby od kilkudziesięciu do ponad tysiąca osób. W ich wnętrzu można stworzyć kafejki, bary, restauracje, dyskoteki, a nawet tor wrotkarski, którego na razie w naszym mieście nie ma. W namiotach mogłyby się odbywać koncerty, przedstawienia, wystawy, panele dyskusyjne, warsztaty taneczne, a nawet pokazy filmowe, gdzie ekranem do projekcji byłaby sama ściana namiotu.

Podobne kopuły znaleźć można w Paryżu, gdzie w kopule utworzono salę kinową na 375 miejsc oraz w warszawskich Złotych Tarasach gdzie konstrukcję wykorzystano przy przezroczystej części zadaszenia. Postawienie obiektów jest stosunkowo tanie, cena jednego waha się od kilku do kilkudziesięciu tysięcy euro. Niektóre z nich mogą nawet zmieniać swoją lokalizację.

- W przypadku braku odpowiednich możliwości z tytułu własności terenu niektóre namioty mogą mieć charakter tymczasowy, aż do rozpoczęcia prac inwestycyjnych na danej działce - pisze na swojej stronie internetowej autor, Maksymilian Kuśmierek. - Nieodpłatne udostępnianie nieużywanego terenu przez właściciela może być dla niego atrakcyjne z punktu widzenia wizerunkowego i stworzyć przychylną atmosferę mieszkańców dla jego przyszłej planowanej inwestycji.

Namioty mogłyby stanąć na terenie po dawnym Grzybku w centrum miasta, albo na pustym placu przy skrzyżowaniu ulicy Małopolskiej z ulicą Matejki. Pomysłodawca projektu proponuje utworzenie w tym miejscu parkingu pod kopułą.

Wisienką na torcie projektu, ma być jedyne w Europie lądowisko dla UFO, które byłoby sceną dla występów plenerowych i miejscem spotkań mieszkańców i turystów. Cały projekt ma na celu integrację obywateli, wzrost entuzjazmu mieszkańców, poprawę wizerunku Szczecina i ukazanie go jako miasta przyszłości, a także przyciągnięcie uwagi świata na stolicę województwa zachodniopomorskiego.

- Nie prosiłem jeszcze bezpośrednio Miasta o wprowadzenie pomysłu w życie, bo chcę poznać opinie mieszkańców na ten temat i zebrać grupę sprzymierzeńców mówi Maksymilian Kuśmierek.
Swoje komentarze można zamieszczać na naszym forum oraz na facebooku, gdzie odbywa się dyskusja nad pomysłem.

Więcej informacji na: www.lepszy.szczecin.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński