MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kolejne problemy mieszkańców przy ulicy Szymanowskiego w Szczecinie

Mariusz Parkitny
Mariusz Parkitny
Ciąg dalszy sprawy o głośnej inwestycji szczecińskiej firmy Modehpolmo na ulicy Szymanowskiego przy Jasnych Błoniach
Ciąg dalszy sprawy o głośnej inwestycji szczecińskiej firmy Modehpolmo na ulicy Szymanowskiego przy Jasnych Błoniach Mariusz Parkitny
- Pod oknami mieszkańców deweloper chce zorganizować plac budowy dla swojej inwestycji - twierdzą radni Szczecina. I organizują specjalną komisję budownictwa w tej sprawie. Zapraszają inwestora.

To ciąg dalszy sprawy o głośnej inwestycji szczecińskiej firmy Modehpolmo na ulicy Szymanowskiego przy Jasnych Błoniach. Deweloper buduje tam blok przy sprzeciwie okolicznych mieszkańców. Zwracają uwagę, że nowa nieruchomość powstaje osiem metrów od ich okien i całkowicie zasłoni im naturalne światło. Sprawa trafiła do sądu.

Dzisiaj w południe radni Koalicji Obywatelskiej ujawnili, że do urzędu miasta wpłynął wniosek inwestora o zmianę organizacji ruchu. Chodzi o ulicę Herbową oraz pas zielonego terenu między istniejącymi blokami przy ulicy Szymanowskiego, który należy do dewelopera. Według radnych wniosek oznacza, że inwestor chce przekształcić pas zielni między blokami najpierw na plac budowy, a potem na miejsca parkingowe. Zwracają też uwagę, że ulica Herbowa wyłożona kostką, nie wytrzyma naporu ciężkiego sprzętu.

- Inwestor złożył wniosek o organizację ruchu w związku z budową. Prawie cały teren ma zostać placem budowy. Zamiast drzew mają stanąć kontenery techniczne, ma wjeżdżać ciężki sprzęt budowlany, mają być składowane materiały budowlane. Według tego wniosku organizację ruchu ma być dwukierunkowa. Ulica Herbowa jest jednokierunkowa. Ta historyczna kostka, która też ma swoje możliwości obciążeniowe nie przetrwa tego ruchu ciężarowego. Wiemy, że zostanie zdewastowana, jeśli tutaj będzie wjeżdżał ciężki sprzęt. Inwestor wbrew zdrowemu rozsądkowi się z tym nie zgadza. Przedstawił nawet opinię, w której mówi, że ulica jest w stanie to wytrzymać. Na tę chwilę jest to tylko wniosek, który nie został jeszcze zaakceptowany, ale wiemy już, jakie są dalsze plany inwestora i będziemy chcieli te plany na pewno pokrzyżować, ponieważ nikt tej inwestycji z mieszkańców tutaj nie chce - mówił radny Przemysław Słowik.

- Budując po jednej stornie budynek osiem metrów od okien dotychczasowych mieszkańców, a z drugiej strony parking dobrze wiemy, że wartość tych nieruchomości spadnie, ale inwestora to nie obchodzi. Dlatego dziś jako przewodniczący komisji budownictwa mieszkaniowego zwołałem specjalne posiedzenie komisji na 19 czerwca i zapraszam między innymi prezesa firmy, aby mógł w świetle kamer wytłumaczyć mieszkańcom inwestycję z punktu widzenia biznesowego - mówił radny Andrzej Radziwinowicz, przewodniczący komisji budownictwa szczecińskiej rady miasta.

Deweloper nie komentuje sprawy. Na razie nie wiadomo jak do wniosku o zmianę organizacji ruchu ustosunkują się miejscy urzędnicy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński