MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Radni wkrótce będą decydować, czy działki w centrum Szczecina trafią pod młotek

Mariusz Parkitny
Ogródki mieszkańcy dzierżawią od kilkudziesięciu lat
Ogródki mieszkańcy dzierżawią od kilkudziesięciu lat Andrzej Szkocki
Mimo sprzeciwu mieszkańców i niektórych radnych, miasto nie zrezygnuje ze sprzedaży działek rekreacyjnych w centrum miasta. Wiemy, jak idą przygotowania.

Chodzi o atrakcyjny miejski teren między aleją Wojska Polskiego 87-93 i ul. Monte Cassino 22-23. Od wielu lat służy kilkudziesięciu mieszkańcom jako działki rekreacyjne. Niedawno miejscy urzędnicy wszczęli procedurę scalenia tych działek. Docelowo mają trafić na sprzedaż. Plan zagospodarowania przestrzennego uchwalony w 2023 r. pozwala na budowę kilkupiętrowego budynku mieszkalnego z dopuszczeniem usług na parterze.

- Prosimy o wycofanie się z tych planów. Proponujemy niescalanie działek oraz przedłużenie dzierżawy dotychczasowym wynajmującym lub rozważenie sprzedaży z bonifikatą w trybie bezprzetargowym dotychczasowym użytkownikom - mówił podczas kwietniowego protestu Radosław Adamski, radny osiedla Śródmieście.

Mieszkańców poparła radna Koalicji Obywatelskiej, Zuzanna Jeleniewska oraz radni PiS.

- Chciałabym wyrazić swój stanowczy sprzeciw wobec niszczenia tego cennego terenu zielonego oraz pozbawiania mieszkańców działek, które z wielkim zaangażowaniem pielęgnują. Proszę o przedstawienie argumentów przemawiających za taką decyzją oraz o rozważenie alternatywnych rozwiązań, które nie wiązałyby się z destrukcją zieleni i odbieraniem działek mieszkańcom - apelowała Jeleniewska do prezydenta.

Radni nie otrzymali jeszcze odpowiedzi na swoją interpelacje sprzed kilku tygodni, ale informację co dalej ze sprawą odnaleźliśmy w odpowiedzi radnej na niedawną interpelację radnego Marka Duklanowskiego.

- Działki przygotowywane są do zbycia w drodze przetargu nieograniczonego. Procedura przygotowania do zbycia jest na etapie kompletowania informacji niezbędnych do złożenia wniosku do komisji budownictwa i mieszkalnictwa - wyjaśnia Anna Szotkowska, zastępca prezydenta do spraw komunalnych.

Po opinii radnych, ostateczna decyzja o sprzedaży zapadnie na jednej z sesji.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jakie gwiazdy wystąpią w Paryżu?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński