King Szczecin śrubuje bilans. Wyjazdowa maszyna w akcji

Wyjazdowy bilans Kinga (8 zwycięstw, 1 porażka) to najlepszy wynik w polskiej ekstraklasie. Dzieje się również dzięki stałej obecności fanów Wilków w halach rywali. Patrycja Smałkowska
King Szczecin kontynuuje świetną serię meczów wyjazdowych. Tym razem mistrzowie Polski pokonali Tauron GTK Gliwice 105:79. Po wygranej Wilki wskoczyły na podium.

Trudno wytłumaczyć fakt, że King Szczecin ma cztery razy więcej zwycięstw na wyjazdach niż w meczach domowych. Na pewno nie są z tego powodu zadowoleni fani, którzy regularnie przychodzą na mecze do Netto Areny, ale już ci, którzy jeżdżą z Wilkami na każdy wyjazd, mają powody do satysfakcji.

W obecnych rozgrywkach Orlen Basket Ligi Wilki Morskie wygrały 8 z 9 wyjazdowych spotkań. Nie zdobyły tylko hali w Dąbrowie Górniczej, ale było to starcie sezonu - w 2. kolejce. Reszta ekipa musiała uznać wyższość Kinga, gdy tylko zjawiał się w ich mieście. Podobnie było w sobotę w Gliwicach.

Gospodarze to zespół z dolnych rejonów tabeli. Wilki Morskie dobrze weszły w mecz. Zaczął Morris Udeze akcją 2+1, a następnie celną trójką popisał się Avery Woodson. Po chwili było 8:3 (rzut Zaca Cuthberstona) i to był moment przebudzenia gospodarzy, którzy w połowie kwarty wyszli na prowadzenie 11:10. To jednak goście nakręcali tempo i w dobry rytm weszli Udeze oraz Tony Meier. Wilki prowadziły już różnicą ponad 10 oczek i spokojnie wygrały pierwszą kwartę 36:18. Druga była już gorsza dla zespołu trenera Arkadiusza Miłoszewskiego, ale wciąż jego zespół spokojnie prowadził. 17 oczek różnicy mówiło wiele.

Tylko na początku trzeciej kwarty kibice w Gliwicach uwierzyli w powodzenie swojej drużyny. Różnica stopniała do 7 punktów, ale wówczas znowu Wilki przycisnęły. Wygrały spokojnie, kontrolując przebieg gry i ostatecznie zdobyły najwięcej punktów w tym sezonie - 105.

Trener Miłoszewski dał zagrać wszystkim swoim zawodnikom i każdy z nich wpisał się na listę strzelców.

Tauron GTK Gliwice - King Szczecin 79:105 (18:36, 23:22, 16:18, 22:29)
King: Udeze 20, Woodson 19, Meier 16, Matczak 14, Żołnierewicz 11, Borowski 9, Cuthberston 8, Nowakowski 3, Mazurczak 3, Żmudzki.

W meczu inaugurującym 18. kolejkę PGE Spójnia Stargard przegrała na parkiecie BM Slam Stali Ostrów 73:77.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - PGE Spójnia Stargard 77:73 (15:22, 23:10, 16:19, 23:22)
Spójnia: Simons 18, Gruszecki 14, Daniels 13, Brown Jr 10, Stein 7, Gordon 6, Brenk 3, Łapeta.

Inne wyniki: Dziki Warszawa - Arriva Polski Cukier Toruń 78:56, Muszynianka Domelo Sokół Łańcut - Polski Cukier Start Lublin 78:88, Legia Warszawa - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 94:84, Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia - Śląsk Wrocław 78:117, MKS Dąbrowa Górnicza - Anwil Włocławek 84:78.