Kiedy spadnie śnieg? Atak zimy zaskoczył, później mróz....

  Kiedy spadnie śnieg? Atak zimy zaskoczył, później mróz. Meteorolodzy Meteo France podali datę AKTUALIZACJA 22.11.2018

  TK

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Kiedy będzie zima 2018/2019: Kiedy spadnie śnieg?
  Serwis AccuWeather przewiduje że w połowie grudnia nastąpi ochłodzenie, a temperatury będą pokazywać wartości poniżej zera oscylujące w ciągu dnia wokół
  1/6

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  Kiedy spadnie śnieg? Zima 2018/2019 ma być mroźna AKTUALIZACJA 22.11.2018 Śnieg już spadł na południu Polski i za sprawą ujemnych temperatur nocą nadal się utrzymuje. Pytanie o to jaka będzie zima i kiedy spadnie śnieg pojawia się w naszych głowach w kontekście chłodnego początku jesieni. Pojawiły się już pierwsze przymrozki. Śnieg spadł w niedzielę, 18 listopada. Potem przyszło do nas chwilowe ocieplenie z opadami deszczu, a pod koniec tygodnia pojawić się może całodobowy mróz. Czy to oznacza, że musimy oswoić się z myślą o mroźnej zimie 2018/19? Wiele na to wskazuje - synoptycy zespołu Meteo France prognozują zimną jesień i szybsze niż zwykle uderzenie mrozów. Sprawdź długoterminową prognozę pogody na nadciągającą zimę.

  Kiedy spadnie śnieg? Powiew zimy w niedzielę, nadciąga arktyczne, mroźne powietrze


  Najbliższy weekend przyniesie odpowiedź na pytanie: kiedy spadnie śnieg. Już w niedzielę, 18 listopada pojawiły się przelotne opady:
  • deszczu
  • deszczu ze śniegiem
  • śniegu


  A 20 listopada 2018 pojawiło się już 5 cm świeżego puchu.

  Za zmianę pogody, która przyniesie opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu odpowiedzialny będzie ośrodek niskiego ciśnienia znad Morza Śródziemnego, zwany Niżem Genuańskim.
  Z jego powodu spodziewać można się intensywnych opadów deszczu, a w górach nawet do 30 cm śniegu. Około połowy zeszłego tygodnia uaktywnił się wyż skandynawski, który będzie ścierał się z niżem znad północno-wschodniej Rosji.

  Czytajcie koniecznie:
  Prognoza pogody na listopad 2018


  Zima 2018/2019. Co nas czeka. Meteo France przewiduje mróz?


  Jaka będzie pogoda tegorocznej zimy, kiedy spadnie śnieg? Mając na uwadze chłodny początek jesieni po wyjątkowo gorącym lecie pojawia się pytanie o to jaka będzie zima 2018/19. Analitycy z Meteo France zwracają uwagę na obszar wysokiego ciśnienia nad północnym Atlantykiem, który znajduję się między Wielką Brytanią, Islandią oraz Grenlandią. Wysokie ciśnienie w tym regionie utrzymywać będzie się w okresie od października do grudnia. Jak mówią meteorolodzy, ta "arktyczna blokada" ma mieć znaczący wpływ na pogodę w tym okresie.

  Kiedy będzie zima? Kiedy spadnie śnieg  Znaczne ochłodzenie z towarzyszącymi opadami deszczu ma nastąpić w listopadzie, który będzie początkiem zimowej aury. Według prognozy Meteo France szczyt wyżowej pogody ma przypaść na okres listopad-styczeń. Co to znaczy? Szybsze nadejście zimy z temperaturami niższymi niż zwykle.

  Już od niedzieli, 18 listopada, na południu Polski i w woj. śląskiego mogą pojawić się opady śniegu - zwłaszcza w górach.  Jaka będzie zima 2018/2019?


  Meteorolodzy podkreślają, że długoterminowa prognoza pogody obarczona jest dużym ryzykiem pomyłki, a przewidywania niekoniecznie dadzą ostateczną odpowiedź na pytanie jaka będzie zima 2018/2019.

  Serwis AccuWeather przewiduje że w połowie grudnia nastąpi ochłodzenie, a temperatury będą pokazywać wartości poniżej zera oscylujące w ciągu dnia wokół -5 stopni Celsjusza.  Również styczeń - wg pogowej mapy serwisu Weather US - miałby być zimniejszy niż zwykle - średnia temepratur ma być niższa o 1-2 stopnia od średniej wieloletniej, która wynosi około -3 st. Celsjusza. Co ciekawe styczeń 2018 był najcieplejszy w historii. Prawdopodobnie styczeń 2019 pokaże zupełnie inne, mroźniejsze oblicze.

  Odra, ospa, polio...Co wiesz o chorobach zakaźnych? Ta wiedza jest ci niezbędna! TEST

  Czytaj także:
  Jaka będzie pogoda na święta 2018? Sprawdziliśmy


  Wpisz miejscowość i sprawdź wyniki wyborów

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Antyterroryści na lotnisku w Pyrzowicach


  Otwarcie Galerii Libero w Katowicach


  >

  Czytaj treści premium w Głosie Szczecińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (2) forum.gs24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GS24 poleca:

  Osobowość Roku 2018 - zagłosuj już dziś!

  Osobowość Roku 2018 - zagłosuj już dziś!

  Piłkarz Roku 2018. Wybieramy najlepszych piłkarzy w regionie

  Piłkarz Roku 2018. Wybieramy najlepszych piłkarzy w regionie

  MISTRZOWIE FOTOGRAFII - zobacz kto zwyciężył!

  MISTRZOWIE FOTOGRAFII - zobacz kto zwyciężył!

  SPORTOWY SUKCES ROKU | Głosowanie zakończone poznaj laureatów

  SPORTOWY SUKCES ROKU | Głosowanie zakończone poznaj laureatów