Kapitalny występ Spasa Delewa w kadrze Bułgarii

Spas Delew został bohaterem Bułgarii.
Spas Delew został bohaterem Bułgarii. uefa.com
Piłkarz Pogoni Szczecin zdobył dwie bramki w zwycięskim meczu swojej drużyny narodowej z Holandią. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0.

Delew strzelał bramki w 5. i 20. minucie. Wygrana jego reprezentacji jest niespodzianką, ale trzy punkty pozwoliły Bułgarom wyprzedził w tabeli Holendrów i zbliżyć się na punkt do Szwecji.

Skrzydłowy Pogoni jesienią – po udanych występach w Szczecinie – wrócił do kadry narodowej.

- Mam nadzieję, że Delev i u nas zacznie strzelać tak jak to dzisiaj robi Holendrom – skomentował jego występ na twitterze Jarosław Mroczek, prezes Pogoni.

Mniej szczęścia miał Adam Gyurcso. Pomocnik Pogoni Szczecin też zagrał od pierwszej minuty spotkania z Portugalią w Lizbonie, ale gdy opuszczał boisko mistrzowie Europy prowadzili 3:0. I takim też wynikiem zakończyło się spotkanie. Dwie bramki strzelił Cristiano Ronaldo, jedną Andre Silva.

Węgrzy są na 3. pozycji w tabeli, ale tracą już 5 oczek do Portugalczyków.

Spotkanie w Lizbonie sędziował Szymon Marciniak.