IV liga. Sensacyjna porażka lidera

dc
Pogoń Barlinek (żółte stroje) ma szansę wskoczyć na fotel lidera.
Pogoń Barlinek (żółte stroje) ma szansę wskoczyć na fotel lidera. Fot. Archiwum
Nieprawdopodobny wynik w IV lidze piłkarskiej: lider tabeli, Hutnik Szczecin pod wodzą trenera Ireneusza Aksiuczyca przegrał u siebie aż 1:6 z beniaminkiem, Sarmatą Dobra Nowogardzka.

Hutnik pozostał liderem tabeli, ale może być nim tylko do środy. Wtedy to goniąca go Pogoń Barlinek zagra zaległy mecz w Pyrzycach z Sokołem. Jeżeli Pogoń wygra - to ona zasiądzie w fotelu lidera.

Na razie Hutnik ma dwa punkty przewagi nad grupą pościgową, która składa się z aż czterech drużyn. Do grona wiceliderów dołączyła Vineta Wolin, która wygrała trzeci mecz z rzędu. Dziś pokonała 1:0 w Przecławiu Victorię. W 25 minucie po niebezpiecznym zagraniu jednego z przecławian, sędzia podyktował rzut wolny dla Vinety. Łukasz Pankowski dośrodkował w pole karne gospodarzy, a tam do piłki wyszedł Kornel Pflantz i niepilnowany spokojnie posłał ją do siatki.

W drugiej połowie przecławianie mieli przewagę, ale na boisku nie działo się nic ciekawego.

- Tylko słychać: "k..." i "panie sędzio!" - mówił jeden z sympatyków Vinety do drugiego.
- I jeszcze: "ała!" - odparł drugi.

Wyniki 12. kolejki: Hutnik Szczecin - Sarmata Dobra Nowogardzka 1:6, Wybrzeże Rewalskie Rewal - Ina Goleniów 1:1, Stal Szczecin - Gryf Kamień Pomorski 1:2, Victoria Przecław - Vineta Wolin 0:1, Piast Chociwel - Leśnik Manowo 0:0, Gwardia Koszalin - Sława Sławno 7:0. W niedzielę: Piast Drzonowo - Drawa Drawsko Pomorskie. W środę: Sokół Pyrzyce - Pogoń Barlinek.