III liga piłkarska: Vineta punkt od spadku

Sebastian Szczytkowski
Świt znów bez gola w III lidze.
Świt znów bez gola w III lidze. Andrzej Szkocki
30. kolejka w III lidze piłkarskiej: dwie porażki i bezbramkowy remis naszych zespołów.

Po porażce 1:3 z Elaną Toruń tylko matematyka trzyma Vinetę Wolin w III lidze.

- Pojechaliśmy do Torunia w okrojonym składzie. W jedenastce mieliśmy trzech juniorów młodszych urodzonych w 2000 roku, a czwarty siedział na ławce rezerwowych. Dla nich to są cenne minuty i duże doświadczenie - opowiada Paweł Ozga.

W przerwie trener Vinety Wolin dokonał jedynej zmiany. Wprowadził Tongjuna Lee za Kacpra Plebanczyka. Więcej roszad nie miał w zanadrzu i Elana Toruń wykorzystała w końcówce swoje doświadczenie oraz zapas energii. Kompromisowe 1:1 zmieniła na 3:1 dopiero po 70. minucie. Wolinianie postraszyli więc ligowego krezusa, z najbardziej znanym trenerem i dużymi ambicjami. Nawet prowadzili dzięki strzałowi Adama Nagórskiego.

- Przy wyższej skuteczności mogliśmy wywieźć lepszy wynik, ale nie mam pretensji do zawodników. Przy problemach organizacyjno-kadrowych każdy inny rezultat niż nasza porażka byłby niespodzianką - dodaje Ozga.

Vinetę trzyma w lidze już tylko matematyka. Drużyna, która nie wygrała meczu w rundzie wiosennej, musiałaby od teraz wygrać wszystkie pozostałe do końca sezonu, żeby uniknąć spadku. Nie jest to wizja realna.

- Pozostało nam jakoś dokończyć ten sezon. Będziemy walczyć dopóki nie usłyszymy ostatniego gwizdka - obiecuje Adam Nagórski.

Elana Toruń - Vineta Wolin 3:1 (1:1)
Bramki:
Zagdański (39), Aleksandrowicz (71), Tomaszewski (90-karny) - Adam Nagórski (25)
Vineta: Rechtziegel - Łodyga, Fijałkowski, Kosacki, Gałecki, Hilicki, Cyburt, Plebańczyk (46 Lee), Wach, Adrian Nagórski, Adam Nagórski

Napastnicy na wakacjach

Świt Skolwin zremisował bezbramkowo drugi raz z rzędu. Tylko defensywa zagrała dobrze na tle Polonii Środa Wielkopolska.

Warunki do stworzenia widowiska były trudne. Żar lał się z nieba tak, że piłkarze rezerwowi Polonii Środa Wielkopolska woleli stać w cieniu niż siedzieć w słońcu. Ponadto przeszkadzał odór z zakładów przemysłowych.

Oceny tego spotkania były różne. Oficjalna strona Polonii przekonuje, że było ciekawe i szybkie. To jednak bardzo optymistyczna recenzja.

W rzeczywistości Świt nie oddał celnego strzału, który mógł zagrozić Adrianowi Lisowi. Przyjezdni byli niewiele konkretniejsi i nie przetestowali debiutanta Cezarego Szybkę. W jednej z sytuacji golkipera Świtu nie było już między słupkami, ale Świt uratował się wybiciem futbolówki z linii.

Świt zremisował bezbramkowo drugi raz z rzędu. Od blisko 300 minut nie zdobył gola. W konfrontacji z Polonią nie istnieli napastnicy. Kamil Walków zagrał przez godzinę, a Charles Nwaogu przez dwa kwadranse. Było ich dwóch, dobrej akcji ani jednej. Z powodu żółtych kartek pauzował Marcin Krystek. Jedyne zagrożenie wynikało z akcji skrzydłowych Jóźwiaka oraz Krawca.

Świt Skolwin - Polonia Środa Wielkopolska 0:0
Świt:
Szybka - Graś, Bil, Odlanicki-Poczobut, Wyganowski, G. Szczepanik, O. Szczepanik (63 Ładziak), Jóźwiak, Ortel (83 Blasius), Krawiec, Walków (63 Nwaogu).

Koniec passy rezerwistów

Pogoń II Szczecin przegrała 1:2 z Bałtykiem Gdynia, choć wyszła na prowadzenie. To pierwsza porażka rezerwistów od miesiąca.

Za nieskuteczność w poprzednim meczu z Chemikiem Bydgoszcz zrehabilitował się Łukasz Zakrzewski. W 29. minucie napastnik zdobył prowadzenie dla Pogoni II Szczecin. Na więcej rezerwistów nie było stać, choć mieli piłkę meczową po przerwie. Gracjan Jaroch huknął zza pola karnego w poprzeczkę.

W ten sposób podrażnił gdynian. Kandydaci do awansu zdobyli decydującego gola na 2:1 w 77. minucie.

W drużynie Pawła Sikory zadebiutował bramkarz Daniel Kusztan.

Bałtyk Gdynia - Pogoń II Szczecin 2:1 (1:1)
Bramki:
Kuzimski (38), Zyska (77) - Zakrzewski (29)
Pogoń: Kusztan - Marczuk, Stańczyk, Kuzko, Stefaniak (85 Bluma), Zieliński, Pawłowski, Bochnak (44 Borucki), Jaroch, Maćkowski, Zakrzewski (66 Paprzycki)
Czerwona kartka: Wesołowski (88, Bałtyk)

Pozostałe wyniki 30. kolejki: Chemik Bydgoszcz - Lech II Poznań 0:3, Pogoń Lębork - KS Chwaszczyno 2:0, Górnik Konin - Jarota Jarocin 2:2, Leśnik Manowo - Gwardia Koszalin 0:7, Sokół Kleczew - Wda Świecie 2:2, KKS 1925 Kalisz - GKS Przodkowo 1:1