III liga piłkarska. Bardzo cenna wygrana Świtu Szczecin w Bydgoszczy

Drużyna Świtu Szczecin po wygranej w Bydgoszczy.
Drużyna Świtu Szczecin po wygranej w Bydgoszczy. Fot. Świt Szczecin facebook
Za nami 15. kolejka III ligi piłkarskiej. Bilans zespołów z Pomorza Zachodniego to trzy zwycięstwa i dwie porażki, w dodatku poniesiona na swoich boiskach. W IV lidze nie zagrała Kluczevia Stargard.

Świt Szczecin w niedzielę pojechał do Bydgoszczy. Zawisza dobrze rozpoczął sezon, ale w końcu zaczął gubić punkty. W tygodniu grał z Lechem Poznań w Pucharze Polski, ale przegrał u siebie 0:4. Poprawić humor chciał w meczu niedzielnym ze szczecinianami, ale podopieczni Piotra Klepczarka potwierdzili, że są przygotowani na grę o wysoką stawkę.

Od początku było to otwarte spotkanie. Może i częściej przy piłce byli gospodarze i to oni mieli ciekawsze akcje w pierwszych 30 minutach, ale w końcówce I połowy Świt miał dwie dobre akcje, a Szymon Kapelusz świetną okazję.

Druga połowa podobna. Najgroźniejszy w szeregach Świtu był Jędrzej Kujawa, który w 81. minucie z bliska pokonał bramkarza Zawiszy. Asystował mu Gracjan Goździk.

Gospodarze zaatakowali, mieli dużo wrzutek w pole karne, ale defensywa Świtu po raz 9. w sezonie zachowała czyste konto.

Bardzo ważne zwycięstwo odniosła w niedzielę też Flota Świnoujście. Wyspiarze mieli niedawno dobry okres w lidze i wydostali się ze strefy spadkowej, ale znów się do niej zbliżyli przegrywając dwa ostatnie mecze na swoim boisku. Do Kartuz też nie pojechali w roli faworyta.

Mecz był zagrożony, bo boisko było mocno nasiąknięte. Sędziowie i zespoły zdecydowały się zagrać. W I połowie wyrównana walka. W II Flota w dwie minuty zdobyła dwie bramki. Później kontrolowała grę, a gdy gospodarze zdobyli kontaktowe trafienie, to goście jeszcze mocniej zaangażowali się w obronie. I wybronili zwycięstwo.

Pogoń II Szczecin przegrywała z Unią Solec, ale potrafiła w końcówce spotkania zdobyć dwie bramki i wygrać jeden ze słabszych zespołów w III lidze.

Trwa kryzys Vinety Wolin. Zespół jeszcze niedawno prowadził w tabeli, ale ostatnio traci punkty, także na swoim boisku. Tym razem lepsza była Polonia Środa.

Błękitni Stargard znów grają w kratkę i dobre mecze przeplatają ze słabszymi. W sobotę ulegli Gedanii Gdańsk, choć w końcówce mogli wyrównać.

Wyniki 15. kolejki III ligi: Pogoń II Szczecin - Unia Solec Kujawski 2:1 (Pogoń: 78. Gracjan Hyl, 83. Adam Frączczak; Unia: 57. Sergiej Krawczenko), Błękitni Stargard - Gedania Gdańsk 1:2 (Błękitni: 84. Damian Niedojad; Gedania: 24. Bartosz Zalewski, 54. Marek Niewiadomski), Vineta Wolin - Polonia Środa Wlkp. 2:3 (Vineta: 5. Dawid Szala, 63. Jakub Ostrowski; Polonia: 26. Bruno Siedlecki, 34. Dawid Bałdyga, 81. Jakub Giełda), Zawisza Bydgoszcz - Świt Szczecin 0:1 (81. Jędrzej Kujawa), Cartusia Kartuzy - Flota Świnoujście 1:2 (Cartusia: 84. Piotr Gryszkiewicz; Flota: 57. Szymon Cybulski, 58. Grzegorz Tarasewicz), Unia Swarzędz - Sokół Kleczew 3:1, KP Starogard - Elana Toruń 0:4, Stolem Gniewino - Noteć Czarnków 2:1, Pogoń Nowe Skalmierzyce - Wikęd Luzino 5:2.

W tabeli Świt ma 39 punktów, 3. Vineta 27, 10. Pogoń II - 23, 13. Błękitni 17, 14. Flota - 17.

IV liga
Z dziewięciu zaplanowanych spotkań jedno zostało odwołane. Drużyna Kluczevii Stargard pojechała na mecz z Wieżą Postomino, ale gospodarze nie zdołali odpowiednio przygotować boiska i sędzia spotkania odwołał rywalizację. Teraz to ZZPN podejmie decyzję, czy Wieża zostanie ukarana walkowerem czy wyznaczony będzie nowy termin.

Wyniki 14. kolejki: Chemik Police – Mechanik Bobolice 1:4, Wybrzeże Rewal – Perła Dygowo 5:0, Iskierka Szczecin – MKP Szczecinek 1:1, Olimp Gościno – Odra Chojna 1:1, Ina Goleniów – Orzeł Wałcz 5:0, Unia Dolice – Gwardia Koszalin 0:3, Darłovia Darłowo – Błękitni II Stargard 3:0, Bałtyk Koszalin – Biali Sądów 7:0.

W tabeli: 1. Bałtyk 39 punktów, 2. Wybrzeże 39, 3. Gwardia 37, 4. Kluczevia 29, 5. Biali - 29.