Iga Świątek zaciera ręce. Sensacja. Sabalenka odpadła już w 1/8 finału!

Zbigniew Czyż
Emma Navarro
Emma Navarro PAP/EPA/JOHN G. MABANGLO
Druga w światowym rankingu tenisistek Aryna Sabalenka przegrała z Amerykanką Emmą Navarro 3:6, 6:3, 2:6 w 1/8 finału tenisowego turnieju WTA 1000 w Indian Wells. Przed rokiem Białorusinka dotarła do finału tej imprezy i straci sporo punktów do Igi Świątek. W pierwszych dwóch setach o wyniku decydowało jedno przełamanie.

Zajmująca 23. miejsce na liście WTA Amerykanka zdobyła punkt przy serwisie Białorusinki w ósmym gemie pierwszej partii, a sytuacja odwróciła się w czwartym gemie drugiego seta.

Bezradna Aryna Sabalenka

W trzecim secie Navarro przełamała serwis Sabalenki, obejmując prowadzenie 2:0. Białorusinka szybko odrobiła stratę, ale po chwili znów nie wykorzystała atutu własnego podania. Tej przewagi Amerykanka już nie zmarnowała. Wygrywała kolejne swoje podania (Sabalenka miała jednego break-pointa), a na zakończenie jeszcze raz przełamała serwis rywalki. Był to ich pierwszy pojedynek.

W ubiegłorocznej edycji Sabalenka przegrała w finale z Jeleną Rybakiną. Tenisistka z Kazachstanu wycofała się z imprezy w tym roku z powodu problemów zdrowotnych.

Iga Świątek zagra z Caroliną Woźniacki

W czwartek Iga Świątek, która w Kalifornii prezentuje bardzo dobrą formę, wygrywając trzy mecze bez straty seta, zmierzy się w ćwierćfinale z Dunką Caroline Wozniacki.
Niezależnie od wyniku tego spotkania przewaga Polki na liście światowej nad Sabalenką wynosić będzie co najmniej 1735 punktów, a przed rozpoczęciem zmagań w Kalifornii było to 1380. W przypadku jej triumfu, wzrosłaby do 2520 pkt.
W pierwszej rundzie w Indian Wells odpadły Magdalena Fręch i Magda Linette.