Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Gratulacje dla A. Dudy i R. Trzaskowskiego. Na sesji sejmiku dojdzie do ciekawej sytuacji

Oskar Masternak
Oskar Masternak
Kolejny raz w trybie zdalnym w czwartek będą obradować radni Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego. Wśród najważniejszych projektów uchwał znajdują się te dotyczące zmian w bieżącym budżecie, a także te dotyczące wyborów prezydenckich.

W pierwszej kolejności radni zajmą się wydatkami, które wpłyną na wykonanie bieżącego budżetu. Duża część zmian w planie finansowym województwa związana jest z wparciem przedsiębiorców oraz z wydatkami poniesionymi na walkę z pandemią koronawirusa.

Ponadto w tegorocznym budżecie zostanie wprowadzony punkt dotyczący budowy nowej siedziby Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie przy ulicy Twardowskiego. Jest to w dużej części efekt wypracowanego porozumienia z rządem, który zobowiązał się do pokrycia połowy kosztów budowy stacji. W tym roku województwo wyda na ten cel cztery i pół miliona złotych. W sumie koszt budowy ma wynieść 52 miliony złotych, z czego 26 milionów dołoży Skarb Państwa.

ZOBACZ TEŻ: Najlepsza i najgorsza frekwencja w woj. zachodniopomorskim. Zobacz liderów!

W województwie zachodniopomorskim frekwencja wyniosła 66,39%. W sumie do urn wyborczych trafiło 897 210 ważnych kart wyborczych. Liczba uprawnionych do głosowania osób w naszym województwie wynosiła 1 351 364 osoby. Gdzie była najlepsza a gdzie najgorsza frekwencja? Zobacz na kolejnych grafikach!

Najlepsza i najgorsza frekwencja w woj. zachodniopomorskim. ...

Do politycznego spięcia może dojść w trakcie głosowania nad dwoma stanowiskami dotyczącymi zakończonych dwunastego lipca wyborów prezydenckich. Klub radnych Prawa i Sprawiedliwości przygotował projekt, w którym sejmik gratuluje Andrzejowi Dudzie reelekcji.

- Wielki szacunek i uznanie budzi wygrana, dzięki poparciu blisko dziesięciu u pół miliona Polaków, którzy opowiedzieli się zza kontynuacją dotychczasowej polityki Pana Prezydenta - czytamy w stanowisku podpisanym przez Małgorzatę Jacynę-Witt, przewodniczącą klubu radnych PiS w sejmiku.

Z kolei radni Koalicji Obywatelskiej przygotowali stanowisko, w którym sejmik gratuluje Rafałowi Trzaskowskiemu wyniku osiągniętego na Pomorzu Zachodnim.

- Ponad 500 000 głosów zdobytych w wyborach na Pomorzu Zachodnim przez Pana Rafała Trzaskowskiego, to ogromny sukces. Mieszkańcy regionu opowiedzieli się za Polską europejską, samorządną, otwartą i tolerancyjną. Polską, w której nie ma równych i równiejszych. Polską, w której nie dzieli się ludzi na gorszych i lepszych. Byliśmy świadkami przebudzenia się społeczeństwa obywatelskiego, pragnącego zmiany - podkreśla w stanowisku Wojciech Dorżynkiewicz, przewodniczący klubu radnych KO w sejmiku.

Początek obrad zaplanowano na godzinę 10. Obrady będzie można obserwować na żywo na stronie internetowej sejmiku.

WYNIKI z 99,99% komisji

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński