Gaz-System Pogoń Szczecin - Piotrkowianin 38:29. Popis Bartosza Konitza

Bartosz Konitz rzucił Piotrkowianinowi aż 13 bramek.
Bartosz Konitz rzucił Piotrkowianinowi aż 13 bramek. Andrzej Szkocki/archiwum
Szczypiorniści Pogoni pewnie rozprawili się we własnej hali z Piotrkowianinem. Mnóstwo pracy miały służby medyczne. Świetne spotkanie rozegrał Bartosz Konitz, rozgrywający gospodarzy, autor aż 13 bramek.

Końcowy wynik sugeruje "spacerek" Pogoni, ale w pierwszych 20 minutach gra toczyła się niemal bramka za bramkę, a w 16. minucie goście prowadzili nawet 10:7. Wpływ na taki przebieg spotkania miały dwie kontuzje w zespole Pogoni. Wojciech Zydroń uszkodził łydkę, zaś Siergiej Szyłowicz rozbił łuk brwiowy. Białorusin pojechał nawet do szpitala przy ul. Jagiellońskiej na szycie głowy. Zaraz po zabiegu wrócił do hali, wszedł na boisko i zdobył w całym spotkaniu 5 bramek!

Wypadnięcie ze składu Zydronia i Szyłowicza nieco pomieszało szyki gospodarzy. W grze Pogoni było dużo chaosu, zwłaszcza w obronie. Jednak od wyjścia na prowadzenie 14:13 w 21. minucie gospodarze nie dali się już dojść przyjezdnym.

Świetny mecz rozegrał lewy rozgrywający Pogoni, Bartosz Konitz. Reprezentant Holandii w całym meczu rzucił aż 13 bramek, a tuż przez przerwą pokonał bramkarza rywali rzutem z bodaj 15. metrów!

W 52. minucie doszło do zderzenia głowami Konitza z Sebastianem Iskrą.

- Bardzo się wystraszyłem, bo przez minutę nic nie słyszałem - przyznał zawodnik Pogoni.

Jeszcze gorzej sytuacja wyglądała z graczem gości. Leżał na parkiecie w nienaturalnej pozycji. Na szczęście opuścił halę o własnych siłach, ale został przewieziony do szpitala przy ul. Arkońskiej. Służby medyczne podejrzewają, że mogło dojść do uszkodzenia błony bębenkowej ucha zawodnika z Piotrkowa.

Już w środę Pogoń zagra na wyjeździe z Vive Targi Kielce. Mistrzowie Polski w sobotę wygrali z wicemistrzem kraju, Orlenem Wisłą Płock na jego parkiecie 32:28.

Gaz-System Pogoń Szczecin - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 38:29 (19:16)
Pogoń:Stojković, Matkowski - Konitz 13, Wardziński 5, Szyłowicz 5, Marković 4, Bruna 3, Biały 3, Krupa 2, Jedziniak 2, Zydroń 1, Gierak, Smuniewski.