MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Galeria Handlowa Turzyn bezpieczna. Awaria gazownicza usunięta

Mariusz Parkitny
Mariusz Parkitny
Gazownicy szybko uwinęli się z awarią sieci, chociaż potrzebna była ewakuacja galerii handlowej w śródmieściu Szczecina. 400 osób musiało opuścić kompleks. Było zagrożenie wybuchu gazu.

Naprawa miała zająć kilka godzin, ale specjaliści uwinęli się z nią dużó szybciej. Klienci już mogą znowu kupować w Turzynie.
Ale jeszcze kilkadziesiąt minut temu było groźnie.

- Po godzinie 9 dostaliśmy informację o rozszczelnionej rurze gzowej na ternie tzw. starego budynku Turzyna. Ok. 400 osób musiało opuścić budynek. Nie było potrzeby ewakuacji osób z innych obiektów. Ewakuacja przebiegła spokojnie - mówi kpt. Franciszek Goliński ze szczecińskiej straży pożarnej.

Na miejscu pracują gazownicy.

- Dziś rano doszło do rozszczelnienia gazociągu średniego ciśnienia. Na miejscu pracują nasze służby, które już zlokalizowały miejsce rozszczelnienia. W tym momencie gazociąg jest naprawiany. Jak tylko zostanie naprawiony, to klienci i pracownicy galerii handlowej będą mogli wrócić i ruch kołowy wokół galerii zostanie przywrócony. Nikomu nic się nie stało. Żaden odbiorca, poza galerią, nie został pozbawiony dostępu do gazu - powiedział Grzegorz Cendrowski z Polskiej Spółki Gazownictwa.

od 7 lat
Wideo

Znaleziono ślady ptasiej grypy w Teksasie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński