Futsal U-21: Polska - Włochy 2:2 w Szczecinie [foto, wideo]

Dzięki ambitnej postawie nasi reprezentanci nie tylko doprowadzili do remisu, ale też byli bliscy wygranej. Andrzej Szkocki
Reprezentacja Polski do lat 21 zremisowała we wtorek z Włochami 2:2 w towarzyskim meczu rozegranym w szczecińskiej hali przy ul. Twardowskiego

Futsal U-21: Polska-Włochy

Do sensacyjnego zwycięstwa zabrakło niewiele, bowiem w przedostatniej minucie biało-czerwoni wykonywali przedłużony rzut karny, jednak bez efektu bramkowego.

Polacy w pierwszej odsłonie nastawili się na grę z kontry. I po jednym z takich szybkich wypadów zdobyli bramkę po indywidualnej akcji Michała Marka.

Z prowadzenia cieszyliśmy się zaledwie 17 sekund. Kapitan reprezentacji Włoch Vincenzo Milucci świetnym strzałem z dystansu doprowadził do remisu.

Goście jeszcze przed przerwą wyszli na prowadzenie i wszystko wskazywało na to, że zakończą spotkanie wygraną.

Po zmianie stron bardzo ambitnie grający Polacy zniwelowali przewagę techniczną rywali. Najpierw doprowadzili do remisu po ładnym strzale Mateusza Jedlińskiego, a następnie mieli kilka okazji, aby zapewnić sobie zwycięstwo. Jednak piłka po strzałach Polaków albo minimalnie przelatywała obok bramki, albo też trafiała w słupek i poprzeczkę.

W 39 minucie po szóstym faulu Włochów nasz zespół wykonywał przedłużony rzut karny. Bramkarz gości wygrał jednak pojedynek z Michałem Greczem.

W biało-czerwonych barwach wystąpił Paweł Bogucki z Pogoni 04.

Drugi mecz Polaków z Włochami w środę o godz. 18 w hali przy ul. Twardowskiego.