Flota powalczyła ze Śląskiem, ale przegrała 0:1 [wideo]

(paz)/slasknet.com
Testowany Paweł Lisowski (z lewej) jest we Flocie od początku przygotowań.
Testowany Paweł Lisowski (z lewej) jest we Flocie od początku przygotowań. Tadeusz Surma/archiwum
Dziesięciu testowanych zawodników sprawdzał trener Wyspiarzy Tomasz Kafarski w sparingu ze Śląskiem Wrocław. Na stadionie przy ul. Oporowskiej we Wrocławiu wygrali gospodarze 1:0. Jedyną bramkę zdobył Tomasz Hołota w 27. minucie spotkania. W barwach Śląska wystąpił szczecinianin Piotr Celeban, który po dwóch latach wrócił do tego klubu.

Od początku przygotowań z Flotą trenują Sławomir Cienciała, Daniel Brud, Paweł Lisowski i Kamil Zieliński. W poprzednim sparingu z Polonią/Sparta Świdnica (3:1) zagrali Arkadiusz Reca i Arkadiusz Jasitczak.

W meczu ze Śląskiem po raz pierwszy Flota sprawdzała bramkarza Marcina Skrzeszewskiego (ostatnio Energetyk ROW Rybnik), pomocników Patricka Majchera (rezerwy Śląska Wrocław) i Łukasza Żeglenia (Podbeskidzie Bielsko-Biała).

Wystąpił także zawodnik o nazwisku Gorczyca. Oficjalna strona Floty Świnoujście podaje, że jest to Jacek Gorczyca, ale raczej 37-letni były bramkarz nie wystąpił w polu w meczu we Wrocławiu...

Pechowo sparing zakończył się dla testowanego Marcina Skrzeszewskiego. W 76. minucie wpadł na niego szarżujący Karol Angielski. Bramkarz doznał kontuzji, opuścił boisko na noszach i zastąpił go Jakub Kosiorek.

Wedle wyliczeń portalu Slasknet.com gospodarze oddali w całym meczu 15 strzałów (w tym 6 celnych) goście zaś 8 (w tym 6 celnych). Flota częściej atakowała w pierwszej połowie. Wyspiarze nie mieli problemów z przedostaniem się pod bramkę gospodarzy, ale zawodziła ich skuteczność. Grę Floty napędzał tercet Arkadiusz Reca, Rafał Grzelak i Sebastian Olszar.

Śląsk zdobył bramkę w następujący sposób:

Kolejny sparing Wyspiarzy już w najbliższą środę. W Wałbrzychu zagrają z miejscowym Górnikiem. Być może w tym spotkaniu wystąpi Charles Nwaogu, były napastnik Floty, który podobno ma wrócić do świnoujskiego pierwszoligowca.

Śląsk Wrocław - Flota Świnoujście 1:0 (1:0)
Bramka: Hołota (27).
Śląsk:Pawłowski - Zieliński (73 Dankowski), Grodzicki (46 Celeban), Pawelec, Dudu, Droppa, Hateley, Hołota (46 Machaj), Mila (66 Ostrowski), Pich (46 Plaku), F. Paixao (66 Angielski).
Flota: Skrzeszewski (79 Kosiorek) - Opałacz (73 Sołowiej), Stasiak (67 Jasitczak), Cienciała (46 Zalepa), Reca (53 Erić), Brud (61 Niewiada), Lisowski (76 Marynowski), Grzelak (69 Arifović), Kamiński (66 Gorczyca), Olszar (73 Majcher), Zieliński (46 Żegleń)