Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Filharmonia tłem kolejnego teledysku [zdjęcia, wideo]

Małgorzata Klimczak
Sławek Uniatowski nagrywa w Szczecinie teledysk i płytę

W niedzielę Sławek Uniatowski zagra koncert w szczecińskiej filharmonii. To będzie premierowe wykonanie autorskich utworów, przygotowanych do wydania debiutanckiego albumu Artysty „Metamorphosis”. Natomiast w piątek zaczął kręcić pierwsze ujęcia do teledysku, którego akcja rozgrywa się w Szczecinie i na lotnisku w Kluczewie.

- 16 moich premierowych utworów zostało rozpisanych na aranżacje orkiestrowe i zostaną tu wyknane z 60-osobową orkiestrą i moim własnym zespołem - mówi Sławek Uniatowski. - Będziemy nagrywać próby i cały koncert. Potem wydamy to na płycie koncertowej.

Oprócz nagrań muzyki powstaje w Szczecinie także teledysk.

- Pierwsze ujęcia robiliśmy na lotnisku w Kluczewie, gdzie na jednym pasie startowym ustawiliśmy fortepian steinway - mówi Sławek Uniatowski. - Stwierdziliśmy, że skoro jesteśmy w filharmonii, to wykorzystamy również jej piękną przestrzeń w teledysku. Oprócz ujęć z budynku, będą także przebitki z prób i koncertu.

Sławek Uniatowski Wielkim sukcesem zakończył udział w IV edycji „Idola”, w którym zdobył drugie miejsce. Jego pierwsze wspomnienie muzyczne to piosenka „Daj mi znak” Ewy Bem, którą usłyszał w radiu, mając niecałe cztery lata. Jako nastolatek słuchał Queen, Pink Floyd, Franka Sinatrę, grywał w zespołach w rodzinnym Toruniu.

Na pierwszą płytę utalentowanego Sławka Uniatowskiego trzeba było czekać 10 lat. Przez ten czas współpracował z Kayah, Marylą Rodowicz i Mietkiem Szcześniakiem.

Przygotowywane na debiutancki album kompozycje o baśniowo-filmowym klimacie, połączone z nutami jazzu zabrzmią po raz pierwszy w Filharmonii w Szczecinie.

Polecamy na gs24.pl:

Pogodno jako całośćPrzez wielu uchodzi za najpiękniejszą dzielnice willową w Polsce. Warto wybrać się tu na spacer. Można chodzić wąskimi uliczkami godzinami i podziwiać mnóstwo pięknych domów schowanych pośród zieleni. Mieszka tu około 25 tysięcy szczecinian. Polską nazwę Pogodno wprowadzono urzędowo w 1947 roku. Do 1945 tereny na wschód od ul. Traugutta nosiły nazwę (niem.) Ackermannshöhe ("Wzgórze Ackermanna"), na cześć ówczesnego nadburmistrza miasta. Część pomiędzy obecnymi ul. Czorsztyńską i Poniatowskiego nosiła nazwę Braunsfelde ("Pole Brauna").Centralną osią dzielnicy jest ul. Mickiewicza (na zdjęciu), dwupasmowa arteria, w środku której jeżdżą tramwaje w stronę centrum Szczecina.

7 cudów szczecińskich osiedli. Na początek Pogodno [nowy cykl gs24.pl]

Gs24.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński