Faworyci IV ligi pewnie wygrali

Przemysław Sierakowski
Dąb przegrywa ze Stalą jedną bramką.
26. runda rozgrywek obyła się bez większych niespodzianek. W derbach Szczecina lepszy od Arkonii okazał się Świt Skolwin, który wygrał 1:0. W meczu kolejki Vineta Wolin pokonała Gryfa Kamień Pomorski 1:0.

Vineta Wolin - Gryf Kamień Pomorski

Podopieczni trenera Stanisława Kuryłły w ciągu kilku dni rozegrali dwa mecze. Zaległy z Sarmatą Dobra oraz ten z aktualnej, 26. kolejki. Pierwsze spotkanie było bardzo emocjonujące. Sarmata wyszła na prowadzenie, ale ostatecznie to Gryf wygrał 3:2. Starcie z Vinetą Wolin śmiało można było nazwać konfrontacją kolejki. Wyspiarze traktowani byli jako faworyt, gdyż grali przed własną publicznością. Stawka meczu była spora. Wygrana Vinety sprawiła, że ta ucieknie ekipie z Kamienia Pomorskiego na sześć oczek. Zwycięstwo Gryfa pozwoliłoby zrównać się punktami z zespołem z Wolina. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Obie drużyny miały świadomość stawki. Zarówno goście, jak i gospodarze stwarzali groźne sytuacje, ale nikt nie potrafił otworzyć wyniku meczu. W drugiej połowie sztuka ta udała się Adamowi Nagórskiemu z Vinety. Gospodarze wyszli na prowadzenie i do końca starcia go nie oddali. Podopieczni trenera Pawła Ozgi mają już tylko trzy punkty mniej, niż lider rozgrywek i oczko mniej, niż wicelider.

Stal Szczecin - Dąb Dębno

Kadra obu zespołów przed sobotnim meczem była mocno uszczuplona. Stal miała do dyspozycji trzech zmienników, a Dąb dwóch. Gospodarze przyzwyczaili swoich kibiców, że na wiosnę u siebie są skuteczni. Spotkanie rozpoczęło się fenomenalnie dla przyjezdnych. Dąb strzelił bramkę już w 1. minucie meczu. Szczecinianie nie załamali się i stracony gol zadziałał na nich motywująco. Już po chwili przeprowadzili groźną akcje. Stal zdecydowanie przeważała i miała dużo okazji do strzelenia bramki, ale wciąż dobrze spisywał się bramkarz gości. Do wyrównania gospodarze doprowadzili w 40. minucie. W drugiej połowie nadal szczecinianie byli zespołem lepszym, przeważali w wielu aspektach gry. Dąb sprawiał wrażenie wy- czerpanego, bezsilnego. Stal zasłużenie wygrała 2:1, a drużyna z Dębna powinna cieszyć się z faktu, że straciła tylko dwie bramki.

Świt Skolwin - Arkonia Szczecin

26. kolejka rozgrywek przyniosła kolejne derby Szczecina. Niestety piłkarze obu zespołów nie dopasowali się do oczekiwań kibiców i spisywali się słabo. Ani Świt, ani Arkonia nie potrafili stworzyć dogodnej sytuacji do strzelania bramki. Mecz toczył się w środkowej strefie boiska. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. W drugiej obraz widowiska nie uległ zmianie. Arkonia miała kilka stałych fragmentów gry na połowie rywala, ale nic z nich nie wynikało. Po błędzie obrońców gości w 53. minucie gola dającego wygraną w derbach zdobył Marcin Krystek. Piłkę do bramki skierował głową. Po końcowym gwizdku to Świt cieszył się z kompletu punktów, gdyż Arkonia nie potrafiła odpowiedzieć na trafienie Krystka.

Sarmata Dobra - Gryf Kamień Pomorski 2:3 (1:1)

Bramki: Szwąder (21), Dzierbicki (88) - Dąbrowski 2 (35, 60), Nagel (65).

Sarmata: Libiszewski (79 Dżegan) - Pacelt, Dorsz, Kierek (64 Uchwał), Pawłowski, Dzierbicki, Szwąder, Plewiński (69 Kościuk), Podbiegło (69 Bonifrowski), Kamiński.

Gryf: Benedyczak - Kmetyk, Kapczyński, Kacperek, Miedziński (71 Włodarek), Karczmarski (30 Pogoda), Sasin (80 Suchłabowicz), Król, Dąbrowski, Wittbrodt, Nagel (85 Książek).

Świt Skolwin - Arkonia Szczecin 1:0 (0:0)

Bramka: Krystek (53). Świt: Witkowski - Białek, Janczak, Jasiński, Koperski, Celmer, Gejdyk, Adamczyk, Milkowski (80 Barczyński), Fryszka, Krystek (75 Garlej).

Arkonia: Szczerbik - Staciwa, Klym, Działoszyński, Marcinkowski, Woźniak (60 Kaczorowski), Baranowski, Giecołd, Watral (60 Milewski), Pauter, Prokopowicz.

Stal Szczecin - Dąb Dębno 2:1 (1:1)

Bramki: Bartczak (40), Klowan (55) - Laska (1).

Stal: Jarząbek - Klinkiewicz, Masłowski, Kronkowski, Parys, Walo (80 Dańczak), Bartczak, Gałecki, Katryniak (70 Grzegorowski), Maćkiewicz, Klowan.

Odrzanka Radziszewo - Rasel Dygowo 1:5 (0:2)

Bramki: Marzantowicz (65 karny) - Szustek (28), Suchwałko (45), Rutkowski 2 (48, 68), Grochowski (88).

Odrzanka: Siejko - Pawlak, Lewandowski (70 Słojkowski), Radke, Masztaler, Kopystyński, Marzantowicz, Mróz, Szandruk, Klimuk (45 Skrobek), Deptuła

Rasel: Hartleb - Zejfer (80 Małachowski), Płomiński, Murawski, Szustek, Suchwałko (75 Krzyżewski), Jarmoszewicz, Wudarczyk, Machula (75 P. Piwko), Rutkowski (70 Grochowski), Wojciechowski.

Hutnik Szczecin - Kłos Pełczyce 1:2 (1:1)

Bramki: Szumiato (49) - Michalski (12), M. Kubiak (21).

Hutnik: Cichosz Niedźwiecki (70 Kulikowski), Pranczk, Kozłowski, Świech, Mendyk (60 Kalitowski), Tirsztysznyj, Drzewiecki, Gniotek, Włodarczyk (45 Ładziak), Szumiato.

Kłos: Grzegorczyk - Januszke, Emilianowicz, B. Kubiak, Kuleta, Klat, Marjański (Sitek), Kubiak M., Wróblewski M. (Dłużniewski), Michalski (Bartnicki), Maćkowiak (Retkowski).

Kluczevia Stargard - Wielim Szczecinek 4:1 (3:0)

Bramki: Magnuski 3 (14, 24, 80) Rdzeń (40) - P. Jakimiec (55).

Kluczevia: Dąbrowski - Pyć, Szczygielski, Surma (84 Żarnotal), Nowicki, Kościukiewicz (80 Zdziarski), Cieplak (71 Bulik), Magnuski, Dura, Gruszczyński (65 Laban), Rdzeń.

Wielim: A. Jakimiec - B. Knajdrowski, Nowicki, Socha, M. Knajdrowski, Bieguński (46 Butkiewicz), Malczyk, Serafin (46 B. Gersztyn), Górny, P. Jakimiec, Karpiński (46 Boderek).

Vineta Wolin - Gryf Kamień Pomorski 1:0 (0:0)

Bramka: Nagórski (57).

Vineta: Bratkowski - Tomów, Wydmuszek (21 Bogacz), Chwałek, Borek, Bzdręga, Przewoźny (78 Izdebski), Wróblewski, Tarka, Marcyniuk, Nagórski.

Gryf: Benedyczak - Król, Kapczyński, Pogoda (Książek), Kmetyk, Karczmarski , Wittbrodt, Dąbrowski, Miedziński (Książek Mateusz), Nagel (Mrówczyński).

Darzbór Szczecinek - Astra Ustronie Morskie 4:3 (1:1)

Bramki: Kościan 2 (39, 67), Jurjewicz (60), M. Góra (90) - Pazdru (3), Kułakowski (48), Niewiadomski (83).

Darzbór: Łazarewicz - Szydlak, Kusiak, Jurjewicz, M. Góra, Jabłoński, Sadzik, Wojciechowski (80 Brodowicz), Misztal, Kościan, Siemaszko (52 Łacko).

Astra : Ludewicz - Gontek, Krauze, Muzyczuk, Mikołajczyk, Kułakowski (80 Chmielewski), Próchnicki (70 Niewiadomski), Roszak (46 Jarecki), Pazdur, Ndao, Szymański.

Sarmata Dobra - Ina Goleniów 0:4 (0:2)

Bramki: Jarząbek (10), Hanuszkiewicz 2 (20, 82), Banachewicz (86). Sarmata: Marciniak - Pacelt, Dorsz, Kierek, Pawłowski, Dzierbicki, Szwąder, Plewiński (55 Uchwał), Kościuk (55 Sadowski), Bonifrowski (60 Szkup), Kamiński.

Ina: Henger - Dobrowolski, Trosko, Szymfeld, Makarewicz, Borek, Banachewicz (86 Żabicki), Stuba, Jarząbek (60 Pędziwiatr), Hanuszkiewicz (86 Woźniakowski), Mojsiewicz (66 Jakubowski).

Czerwona kartka: Szwąder (80).

W następnej kolejce: Gryf - Kluczevia, Arkonia - Odrzanka, Kłos - Sarmata, Astra - Vineta, Wielim - Świt, Rasel - Dąb, Hutnik - Stal, Ina - Darzbór.