MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dynamo Kijów wzywa MKOl i wszystkie międzynarodowe federacje sportowe do wykluczenia Rosjan w odpowiedzi na piątkowe naloty na Ukrainę

Jacek Kmiecik
Jacek Kmiecik
Apel Dynama Kijów do światowej społeczności sportowej
Apel Dynama Kijów do światowej społeczności sportowej @fc_dynamo_kyiv/Instagram
W odopowiedzi na kolejny masowy rosyjski ostrzał terytorium Ukrainy Dynamo Kijów wydało oświadczenie na swojej oficjalnej stronie internetowej, w którym Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) wzywa o niedopuszczenie rosyjskich sportowców do startów w międzynarodowych zawodach i igrzyskach olimpijskich.

Wieloletni przedstawiciel Ukrainy na arenie międzynarodowej zwrócił się do organizacji sportowych z żądaniem wykluczenia rosyjskich sportowców z udziału w zawodach. Powodem odezwy Dynama Kijów były piątkowe naloty rosyjskich sił, podczas których na Ukrainę wystrzelono 158 rakiet.

Apel Dynama Kijów do MKOl i międzynarodowych federacji sportowych

„Gdy tylko kraje cywilizowane spróbują znaleźć w Rosjanach choć coś ludzkiego, szybko rozwiewają te złudzenia. Dziś cały świat na nowo nabrał przekonania, że ​​są to zwykli terroryści i mordercy, pozbawieni honoru, godności i zrozumienia wartości życia.

Wzywamy wszystkie federacje międzynarodowe i Międzynarodowy Komitet Olimpijski: wykluczcie rosyjskie reprezentacje narodowe, drużyny i sportowców ze wszystkich zawodów i turniejów. Jakie igrzyska olimpijskie dla kraju, który wystrzeliwuje ponad 100 rakiet w cele cywilne i masakruje zwykłych ludzi?

Jaki rodzaj konkurencji może mieć miejsce z członkami reżimu terrorystycznego i propagandystami w sportowych strojach? Dlaczego hańbicie się tymi półśrodkami, neutralnym statusem i brakiem flag.

Czy mascie siłę i inteligencję, aby podjąć proste i jasne kroki przeciwko globalnemu terrorystowi, agresorowi i mordercy?

To bardzo proste. Rosja to państwo terrorystyczne, dla którego nie ma miejsca w cywilizowanym świecie. Wykluczcie ich z igrzysk olimpijskich, wszystkich turniejów i zawodów, usuńcie rosyjskich sportowców i trenerów, gdzie tylko to możliwe.

#BanTerroRussiaFromOlympics (Wykluczyć Terrorystyczną Rosję z Igrzysk Olimpijskich): Gwałt! Zabijanie! Grabież!
#BanTerroRussiaFromOlympics (Wykluczyć Terrorystyczną Rosję z Igrzysk Olimpijskich): Gwałt! Zabijanie! Grabież! isport.ua

Oni po prostu zabijają Ukraińców, kiedy tylko chcą. Będą to robić nadal, jeśli społeczność międzynarodowa w dalszym ciągu będzie szukać powodów, aby nie izolować całkowicie tego kraju.

Na arenach Paryża i innych miast nie powinno być ani jednego rosyjskiego »sportowca«. Kropka!” – napisano w oświadczeniu Dynama Kijów.

MKOl dopuścił Rosjan do igrzysk po spełnieniu warunków uczestnictwa

Międzynarodowy Komitet Olimpijski ogłosił wcześniej sześć kwot Rosjan do startu w igrzyskach olimpijskich. MKOl stwierdził, że ​​rosyjscy sportowcy będą musieli podpisać zaktualizowane warunki uczestnictwa, które obejmują zobowiązanie do poszanowania Karty Olimpijskiej, w tym „pokojowej misji ruchu olimpijskiego”. Do rywalizacji dopuszczeni zostaną rosyjscy sportowcy, którzy zakwalifikują się w swoich dyscyplinach.

od 7 lat
Wideo

Jak politycy typują wyniki polskiej reprezentacji?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Dynamo Kijów wzywa MKOl i wszystkie międzynarodowe federacje sportowe do wykluczenia Rosjan w odpowiedzi na piątkowe naloty na Ukrainę - Sportowy24

Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński