MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Droga S6. Trwają prace przy budowie brakującego odcinka obwodnicy Koszalina i Sianowa [ZOBACZ ZDJĘCIA]

OPRAC.:
Dawid Jaśkiewicz
Dawid Jaśkiewicz
Prace przy budowie brakującego odcinka obwodnicy Koszalina i Sianowa.
Prace przy budowie brakującego odcinka obwodnicy Koszalina i Sianowa. GDDKiA Szczecin
W naszym regionie trwają intensywne prace przy budowie brakującego odcinka obwodnicy Koszalina i Sianowa. Zobaczcie, jak przebiegały one w ostatnich tygodniach.

Konstrukcja północnej nitki 800-metrowej estakady jest już gotowa, trwają prace wykończeniowe. To ważna informacja, bo właśnie tą północną nitką estakady ma być najpierw puszczony ruch drogowy. Zostało to zaplanowane na przełom stycznia i lutego. Wtedy też tranzyt samochodowy z Koszalina zostanie ostatecznie wyprowadzony na trasę ekspresową S6.

Niewiele też już brakuje do domknięcia nitki południowej estakady. Tam także rozpoczęły się już pierwsze roboty drogowe. Na pozostałych brakujących odcinkach obwodnicy Koszalina i Sianowa wszystko jest już niemal gotowe.

Przypomnijmy, obwodnica Koszalina i Sianowa miała być pierwszym, oddanym do użytku, odcinkiem nowej trasy S6 w naszym regionie. Poprzedni wykonawca tej trasy natknął się podczas prac na wyjątkowo trudne warunki geologiczne, nieprzewidziane w pierwotnym planie i pozwoleniu na budowę.

Między węzłami Koszalin Wschód i Sianów Wschód, wystąpiły skomplikowane warunki gruntowe, odmienne od wcześniej stwierdzonych. Podłoże, ze względu na bardzo specyficzną i rzadko spotykaną budowę związaną z występowaniem drugiego poziomu wód gruntowych pod ciśnieniem, nie nadawało się do zastosowania pierwotnie przewidzianej technologii budowy.

Konieczne były zmiany w projekcie i - co się z tym wiązało - zmiany w finansowaniu. Te były tak duże, że poprzedni wykonawca zrezygnował z dokończenia budowy. Zdecydowano się więc na nowy przetarg i zupełnie nowy projekt.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Eurowybory 2024. Najważniejsze "jedynki" na listach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Droga S6. Trwają prace przy budowie brakującego odcinka obwodnicy Koszalina i Sianowa [ZOBACZ ZDJĘCIA] - Głos Koszaliński

Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński