Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Do wtorku czekamy na propozycje nazw dla Swingów

Andrzej Kus [email protected]
Akcja Głosu i Urzędu Miasta Szczecin cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców Szczecina. Dziękujemy za propozycje i czekamy na kolejne. Im więcej tym lepiej.
Akcja Głosu i Urzędu Miasta Szczecin cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców Szczecina. Dziękujemy za propozycje i czekamy na kolejne. Im więcej tym lepiej.
Do 31 maja do północy możecie zgłaszać swoje propozycje nazw dla swingów. Najciekawsze wybierze specjalna komisja. Dlaczego warto je nazwać? Bo będą doskonałą promocją naszego miasta.

Zgłaszajcie propozycje do 31 maja

Zgłaszajcie propozycje do 31 maja

Propozycje zgłaszacie na stronie internetowej www.gs24.pl w komentarzach pod tekstem "Swing będzie promował piękne miasta Szczecina", lub mailem przesyłając na adres [email protected]. Nazwa powinna być związana ze Szczecinem (np. Różanka, Jasne Błonia). Prosimy też o uzasadnienia wyboru - najlepsze zostaną nagrodzone - oraz obowiązkowo imię, nazwisko i numer kontaktowy (na maila). Ułatwi nam to później w ewentualnym poinformowaniu o nagrodzie.

Każdego dnia na szczecińskich torowiskach możemy spotkać sześć niskopodłogowych swingów. Wyglądają imponująco, bez wątpienia zachęcają do korzystania z komunikacji miejskiej i budzą ciekawość. Dlatego wpadliśmy na pomysł, a Urząd Miasta Szczecin przychylił się do niego, by spełniały jeszcze jedną funkcję: edukacyjną. Zaproponowaliśmy mieszkańcom, by nadać im nazwy odnoszące się do najpiękniejszych miejsc naszego miasta. Pomysł przypadł do gustu szczecinianom, którzy już zgłosili mnóstwo propozycji.

Nowa trasa dla swinga

- Mieszkańcy Szczecina interesują się komunikacją miejską, uczestniczą w organizowanych dniach otwartych zajezdni, prezentacjach taboru - mówi Dariusz Wołoszczuk ze szczecińskiego magistratu, prywatnie pasjonat komunikacji miejskiej. - O zainteresowaniu może także świadczyć aktywność szerokiego grona miłośników autobusów i tramwajów. Mamy coraz więcej okazji, by pokazywać komunikację miejską z dobrej strony. Staje się ona coraz bardziej nowoczesna: mamy 102 nowoczesne autobusy zakupione w ostatnich trzech latach, które jeżdżą na trasach obsługiwanych na zlecenie miasta. To niemalże połowa całej floty. Przed nami kolejne zakupy. Remontowane są torowiska i sieć trakcyjna.

Według Wołoszczuka, okazją do pochwalenia się rozwojem komunikacji była odbywająca się w środę i czwartek Komisja Taboru Tramwajowego, w której uczestniczyło całe polskie środowisko tramwajowe - ponad 100 osób. Ilość uczestników pokazała, że komunikacja miejska w Szczecinie jest zauważana w Polsce

- Przebudowy torowisk, które będą przeprowadzone w najbliższych latach dadzą nam nowe możliwości w zakresie eksploatacji tramwajów niskopodłogowych i kierowanie ich na kolejne trasy - mówi Wołoszczuk. - Idealnym rozwiązaniem jest skierowanie tych tramwajów na trasy obsługujące rejony, w które docierają osoby niepełnosprawne. W ciągu najbliższego roku nie będzie przeszkód, by tramwaj niskopodłogowy docierał do pętli w Lesie Arkońskim, gdyż trwa remont ul. Niemierzyńskiej i Arkońskiej.

Zdrojowy, Różany, Szmaragdowy, Arkoński...

Dzięki nowemu taborowi ludzie znacznie chętniej przesiadają się do komunikacji miejskiej. Na wielu odcinkach tras komunikacja tramwajowa jest już najszybszym środkiem transportu. Ale na czym ma polegać jej funkcja edukacyjna? Każdy tramwaj będzie miał przydzieloną nazwę. W środku, na wyświetlaczach nie powinno być problemu, by pojawiała się informacja ze zdjęciami na temat patrona - miejsca. Turysta przyjedzie do naszego miasta, zaciekawi go taka prezentacja i pójdzie zwiedzać.

- Bardzo spodobały mi się niektóre propozycje nazw dla swingów. Są to: Pogodny, Słoneczny, Książęcy, Zamkowy - pisze pani Gabryela, jedna z naszych Czytelniczek. - To optymistyczne i ciekawe hasła, rzeczywiście mówią o ładnych miejscach w Szczecinie, ale nie wprost. To właśnie mi się podoba. Idąc tym tropem dorzuciłabym jeszcze inne: Zdrojowy, Różany, Szmaragdowy, Arkoński, Odrzański, Portowy, Parkowy.

Jeszcze jedna propozycja nadesłana przez Czytelniczkę to Fagus.

- Nazwa pochodzi od pięknego bukowego drzewa: fagus sylvatica znajdujących się w naszej wyjątkowej Puszczy Bukowej. Uważam, że jedna z nazw powinna odnosić się do bogactwa przyrodniczego Szczecina. A ta nazwa, ładnie będzie się komponować z zielonym swingiem - dodaje.
Uroczyste rozstrzygnięcie naszej wspólnej zabawy odbędzie się w trzecim weekendzie czerwca, tydzień po Dniach Morza. Na specjalnej imprezie zorganizowanej wspólnie z Urzędem Miasta Szczecin ogłosimy nazwy dla pierwszych swingów w naszym mieście.

Czytaj e-wydanie »

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński