Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Do 2020 roku powstanie więcej dróg rowerowych na Prawobrzeżu

red
W ramach przebudowy ulicy Wiosennej wykonane zostały dwie jednie, chodniki, ścieżki rowerowe, oraz oświetlenie uliczne.
W ramach przebudowy ulicy Wiosennej wykonane zostały dwie jednie, chodniki, ścieżki rowerowe, oraz oświetlenie uliczne.
Jak informuje Krzysztof Soska na stronie urzędu miasta Szczecin planuje rozbudowę infrastruktury rowerowej na Prawobrzeżu w latach 2016 - 2020.

Trwają prace budowlane związane z przebudową ul. Wiosennej, w ramach których powstaną m.in. obustronne dwukierunkowe drogi dla rowerów na odcinku od ul. Struga do przejazdu kolejowego, włączając się w system istniejących tras rowerowych.

Zaczęły się także prace nad projektami dotyczącymi budowy i przebudowy chodników wraz z wykonaniem infrastruktury rowerowej w ciągu ul. Łubinowej. Prace rozpoczną się nie wcześniej, niż w 2017 roku. Po zakończeniu przebudowy zostaną połączone obszary osiedli Bukowe-Klęskowo, Słoneczne, Majowe oraz Dąbie.

W roku 2017 planowana jest budowa trasy rowerowej na odcinku od ul. Dąbskiej do ul. Gościnnej w Szczecinie. Będzie ona stanowiła fragment wojewódzkiej Trasy Pojezierzy Zachodnich. Powstała w ten sposób trasa, po części prowadzona po nieczynnym nasypie kolejowym stanowić będzie alternatywną oś komunikacyjną dla osiedli Płonia-Śmierdnica-Jezierzyce oraz Kijewo, z pominięciem drogi krajowej nr 10 i ul. Szosa Stargardzka.

Jednym z planowanych zadań jest uspójnienie trasy rowerowej w rejonie ulic Eskadrowa, Leszczynowa, Hangarowa oraz Struga. W tym celu zlecone zostanie wykonanie dokumentacji projektowej obejmującej przedmiotowe odcinki.

W ramach przebudowy skrzyżowania ulic Grafitowa oraz Krygiera tam również powstaną drogi rowerowe.

Z kolei na lata 2017-2019 zaplanowane są działania związane z przebudową ul. Tczewskiej, której jednym z elementów będzie budowa drogi dla rowerów.

Według zapewnień zastępcy prezydenta Szczecina powyższe zadania to nie koniec planów nad infrastrukturą rowerową w tym rejonie miasta.

- W ramach przygotowania projektów zmian organizacji ruchu oraz projektów inwestycyjnych, prowadzone będą dalsze działania mające na celu uzyskanie spójności tras rowerowych i uzupełnienie istniejących luk komunikacyjnych - informuje Krzysztof Soska.

Zobacz także:
Co szczecinianie sądzą o rowerze miejskim?

Pogodno jako całośćPrzez wielu uchodzi za najpiękniejszą dzielnice willową w Polsce. Warto wybrać się tu na spacer. Można chodzić wąskimi uliczkami godzinami i podziwiać mnóstwo pięknych domów schowanych pośród zieleni. Mieszka tu około 25 tysięcy szczecinian. Polską nazwę Pogodno wprowadzono urzędowo w 1947 roku. Do 1945 tereny na wschód od ul. Traugutta nosiły nazwę (niem.) Ackermannshöhe ("Wzgórze Ackermanna"), na cześć ówczesnego nadburmistrza miasta. Część pomiędzy obecnymi ul. Czorsztyńską i Poniatowskiego nosiła nazwę Braunsfelde ("Pole Brauna").Centralną osią dzielnicy jest ul. Mickiewicza (na zdjęciu), dwupasmowa arteria, w środku której jeżdżą tramwaje w stronę centrum Szczecina.

7 cudów szczecińskich osiedli. Na początek Pogodno [nowy cykl gs24.pl]

Gs24.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński