MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dawid Żukowski nie żyje. Wyniki sekcji zwłok: Ostrze noża trafiło w serce. 5-letni chłopiec zginął od ran kłutych

Arkadiusz Biernat
Arkadiusz Biernat
Dawid Żukowski nie żyje. Tę tragiczną informację przekazał oficjalnie rzecznik policji. Poszukiwany chłopiec zaginął w ubiegłym tygodniu. Zaginionego Dawida poszukiwano 10 dni. W sobotę 20 lipca policja przeszukiwała zbiornik wodny pod wiaduktem przy węźle Pruszków na autostradzie A2, gdzie zostało znalezione ciało Dawida. Prokuratura wszczęła śledztwo w kierunku zabójstwa. Znane są już wyniki sekcji zwłok chłopca. Wiadomo, że Dawid zginął od licznych ran kłutych klatki piersiowej. Do tej pory nie znaleziono narzędzia zbrodni. Matka chłopca opublikowała wzruszające oświadczenie. Zaginiony chłopiec był poszukiwany przez policję w całym kraju, bo pojawiły się informacje, jakoby mógł być wywieziony poza Grodzisk Mazowiecki, w którym widziany był ostatni raz. Prokuratura przesłuchała już zszokowaną matkę Dawida, która zwlekała z zawiadomieniem policji o możliwości porwania syna. Odnaleziony na miejscu telefon ojca pomógł zlokalizować prawdopodobne miejsce ukrycia zwłok chłopca. Policjanci, strażacy i żołnierze sprawdzali teren wokół węzła drogowego Konotopa oraz na terenie ogródków działkowych przy Okęciu w Warszawie. Do akcji wprowadzono także sekcję poszukiwań w wyrobiskach podziemnych. Wypuszczana była woda z okolicznych zbiorników. Poszukiwania trwały 10 dni i nocy. Analiza kryminalistyczna wszystkich zebranych danych pozwoliła przeanalizować cały obszerny materiał, jaki został już zebrany. Nowe fakty w sprawie zaginięcia chłopca ustaliła policja. W poniedziałek przeprowadzono sekcję zwłok chłopca. Wyniki są zatrważające.

Dawid Żukowski nie żyje

Śledczy szukają narzędzia zbroni, którym został zabity 5-letni Dawid Żukowski. Według ustaleń zginał od kilkunastu uderzeń ostrzem.

AKTUALIZACJA 24.7.2019
Sekcja zwłok chłopca przeprowadzona w poniedziałek wykazała, że dziecko otrzymało wiele ran kłutych. Kto zadał śmiertelne ciosy? To oczywiste. Ojciec tuż przed samobójcza śmiercią wysłał SMS do matki 5-latka, informując ją, że więcej chłopczyka nie zobaczy. Kryminolog prof. Monika Całkiewicz mówi: "są pewne okoliczności świadczące o tym, że to ojciec mógł być sprawcą".

Czy śledczy kiedykolwiek znajdą niezbity dowód na to, że Dawid zginał z rąk ojca? Zapewne pomocne byłoby znalezienie noża, którym posłużył się morderca.

Na miejscu odnalezienia ciała 5-letniego chłopczyka wciąż pracują ekipy poszukiwawcze.

Wciąż brakuje jednak narzędzia zbrodni, na którym zostałyby odciski palców.

Wojciech Wosek, kryminolog z Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu w Gdyni, przyznał, że narzędzie, które posłużyło sprawcy morderstwa, jest z pewnością niewielkie, "więc na pewno będzie trudniej je znaleźć".

POZNAJCIE SZCZEGÓŁY
PRZERAŻAJĄCA ZBRODNIA: OJCIEC ZABIŁ BEZBRONNEGO 5-LETNIEGO DAWIDA

AKTUALIZACJA 22 lipca 2019

W poniedziałek odbyła się sekcja zwłok Dawida. Trwała pięć godzin.

- Sekcja zwłok wykazała liczne rany kłute klatki piersiowej skutkujące krwotokiem wewnętrznym i zewnętrznym, a następnie śmiercią chłopca. Zostały zadane narzędziem ostrym, którym obecnie nie dysponujemy. Trwają czynności mające na celu odnalezienie tego przedmiotu

- powiedział prok. Łukasz Łapczyński, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Wszystko wskazuje na to, że dziecko zostało zamordowane prawdopodobnie w samochodzie. Ślady krwi ujawniono na foteliku, tapicerce. Po morderstwie Paweł Ż. ukrył ciało w rejonie węzła Konotopa wzdłuż autostrady A2, gdzie dwukrotnie samochód się zatrzymywał.

AKTUALIZACJA 22 LIPCA 2019
– Dziś policjanci koncentrują się na tym, żeby ustalić w jaki sposób doszło do zadania śmierci temu dziecku, tak, aby wszystko było wyjaśnione od początku do końca. Potem to postępowanie się zakończy, bo nie będzie prowadzone postępowanie wobec sprawcy, który sam odebrał sobie życie – powiedział dr Mariusz Sokołowski z Wydziału Bezpieczeństwa UW.

W programie Uwaga TVN opublikowane zostało w niedzielę oświadczenie matki Dawida Żukowskiego.

Szanowni państwo, składam podziękowania służbom, które z ogromną determinacją nie szczędząc środków i wysiłku prowadziły akcję poszukiwawczą. Dziękuję lokalnej społeczności, mediom i wszystkim tym, którym los mojego synka nie był obojętny. Proszę o modlitwę.

AKTUALIZACJA 21 LIPCA 2019
Prokuratura wszczeła śledztwo w kierunku zabójstwa. Jak podała w niedzielę Prokuratura Okręgowa w Warszawie, oględziny miejsca znalezienia zwłok zakończyły się. Na poniedziałek zaplanowana jest sekcja zwłok.

Jak zmarł Dawid Żukowski?
- Jeśli potwierdzi się, że sprawcą śmierci - zabójstwa, nieszczęśliwego wypadku, nieumyślnego spowodowania śmierci, bo mamy trzy możliwości, które w dużej mierze będą rozstrzygnięte po sekcji zwłok - jest ojciec Dawida, to nie ma postępowania. W takich sytuacjach postępowanie się umarza. W Polsce i Europie nie prowadzi się procesów, kiedy sprawca, któremu przypisuje się winę, nie żyje – tłumaczyła Ewa Gruza, kryminalistyk z Uniwersytetu Warszawskiego na antenie TVN24.

AKTUALIZACJA 20 LIPCA 2019

Policjanci znaleźli ciało 5-letniego Dawida Żukowskiego. Na ostateczne potwierdzenie przyjdzie nam poczekać do momentu okazania zwłok chłopca matce i zakończenia wszelkich czynności proceduralnych. Policjanci są jednak pewni, że to poszukiwany chłopiec.

- Do dyspozycji rodziny jest sztab psychologów. Z rodziną są policjanci. Na razie nie będziemy informować o okolicznościach śmierci chłopca. Proszę o uszanowanie bólu, jaki towarzyszy rodzinie i pamięci tego małego chłopca - mówi rzecznik prasowy policji.

Odnalezione przez policję ciało dziecka znajdowało się zaroślach, blisko zbiornika wodnego, było też przykryte trawą - dowiedział się reporter RMF FM Patryk Michalski. Jeden z policjantów zauważył charakterystyczne dziecięce buciki.

W poszukiwania zanngażowanych były setki osób: policjanci, śledczy, strażacy, żołnierze, eksperci.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z POSZUKIWAŃ

W sobotę po godz. 16 odbyła się konferencja prasowa Komendy Stołecznej Policji. Miała związek z poszukiwaniami 5-letniego Dawida Żukowskiego. W czasie tej konferencji usłyszeliśmy o znalezieniu ciała Dawida.

Z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością policja poinformowała dzisiaj o znalezieniu poszukiwanego od 10 dni Dawida Żukowskiego.

Prokuratura przesłuchała matkę zaginionego 5-letniego Dawida Żukowskiego. Podstawowe pytanie: dlaczego tak późno poinformowała policję o możliwości porwania dziecka.

AKTUALIZACJA:
POLICJA USTALIŁA PRZEBIEG OSTATNICH 4 GODZIN ŻYCIA OJCA DAWIDA ŻUKOWSKIEGO. CO ZROBIŁ Z SYNEM?

PISALIŚMY WCZEŚNIEJ

AKTUALIZACJA 20 LIPCA 2019

- Nie podejmowała gwałtownych kroków w dniu zaginięcia dziecka, bo sądziła, że to kolejna złośliwość ze strony męża - powiedział o zeznaniach matki zaginionego Dawida Żukowskiego Łukasz Łapczyński z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Okazuje się, że w małżeństwe od dłuższego czasu dochodziło do nieporozumień. Małżonkowie nie szczędzili sobie złośliwości zwiiązanych z wychowaniem syna. Kobieta nie zakładała jednak tak fatalnego scenariusza.

- Z jej relacji wynika, że była to kolejna złośliwość ze strony męża, w związku z tym po uzyskaniu esemesów nie podejmowała gwałtownych kroków - relacjonował rzecznik prokuratury. Kiedy jednak okazało się, że dziecko przez dłuższy czas nie wraca do domu, a matka nie może skontaktować się z mężem, postanowiła obdzwonić członków rodziny.

Matka Dawida Żukowskiego pojechała także do męża. Gdy stwierdziła, że nie ma nikogo na miejscu, zadzwoniła na policję, a potem przyjechała na komendę w Grodzisku Mazowieckim, gdzie zgłosiła zaginięcie dziecka - Było to o godz. 23.20.

Gdzie jest 5-letni Dawid Żukowski?

W czwartek policja przeszukiwała m.in. teren ogródków działkowych na Okęciu w Warszawie. Policjanci odnaleźli także telefon ojca Dawida. Co w nim jest? Aparat jest poważnie uszkodzony, ale trwa odzyskiwanie danych - informuje Łukasz Łapczyński z prokuratury okręgowej.

- Telefon jest w istotny sposób zniszczony, ale pracują nad nim eksperci, by odtworzyć zawartość. Jest obecnie przedmiotem badań. Podobnie jak badane są inne nośniki elektroniczne, należące do Pawła Ż. - mówi Wirtualnej Polsce prokurator Łukasz Łapczyński.

- Hipoteza, że mężczyzna mógł zaplanować uprowadzenie synka, w trakcie tych dwóch ostatnich tygodni, gdy nie było go w pracy jest bardzo prawdopodobna. Po urlopie mógł przystąpić do realizacji tego planu. W mojej opinii oddala się, niestety, perspektywa odnalezienia chłopca żywego - mówi wybitny kryminolog, prof. Brunon Hołyst.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z POSZUKIWAŃ

Pogrzeb ojca Dawida Żukowskiego

W piątek, 19 lipca ciało Pawła Ż. - ojca poszukiwanego Dawida Żukowskiego - zostanie złożone do grobu na cmentarzu w Grodzisku Mazowieckim. Jednak ze względu na uszanowanie prywatności jego rodziny nie podano dokładnej godziny pogrzebu.

AKTUALIZACJA 18.7.2019

Tłem tragicznych zdarzeń jest konflikt rodzinny. Pod koniec czerwca 31-letnia matka Dawidka miała zawiadomić prokuraturę o tym, że mąż znęca się nad nią psychicznie. Kobieta wraz z synkiem trzy tygodnie przed tragedią wyprowadziła się z Grodziska Mazowieckiego do Warszawy. W rodzinie miało dochodzić do częstych kłótni, których powodem miało być - jak donosi TVN24 - uzależnienie Pawła Ż. od hazardu. 32-latek miał z tego powodu popaść w długi. Z kolei portal TVP Info ustalił, że około dwóch tygodni przed samobójczą śmiercią ojciec 5-letniego Dawida przestał pojawiać się w pracy.

– Nadzieja umiera ostatnia. Rodzina bardzo często przez długi czas nie przyjmuje do wiadomości, że zaginiona osoba mogła zginąć. My musimy na to patrzeć obiektywnie, biorąc pod uwagę nawet te czarne scenariusze – powiedział insp. Mariusz Ciarka, rzecznik Komendy Głównej Policji.

Aktualizacja, 17.7.2019

Jak ujawnił TVN24 w rodzinie chłopca nie działo się dobrze. Pod koniec czerwca Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Mazowieckim została poinformowana przez pełnomocnika 31-letniej matki Dawida, że mąż miał się nad nią znęcać psychicznie. W zawiadomieniu nie ma jednak mowy, aby mężczyzna robił krzywdę chłopcu.

Ustalono też, że 10 lipca mężczyzna kontaktował się z żoną telefonicznie. Miał jej wówczas grozić, że już nigdy nie zobaczy synka. Śledczy ustalili, że Paweł Ż. miał się dwukrotnie zatrzymać przy jednym z wyjść ewakuacyjnych na autostradzie A2. Pierwszy raz na 40 minut w trakcie podróży do Warszawy i później na 15 minut gdy wracał (był z synem w okolicach lotniska Okęcie). Wówczas - według dziennikarzy TVN Uwagi - wtedy też miał usłyszeć, że jego żona chce rozwodu.

W tym rejonie mają zostać przeszukane wszystkie studzienki, rowy melioracyjne, zbiorniki wodne. Śledczy skłaniają się ku tezie, że całe zdarzenie było zaplanowane. Przed samobójstwem Paweł Ż. miał nawet spędzić chwilę na modlitwie w kościele, przy którym znaleziono jego samochód.

Dziennikarze programu "Uwaga" TVN ustalili też, że Paweł Ż. miał mieć 200 tysięcy złotych długu z powodu gier hazardowych. Poza tym miał jeszcze jedno dziecko - córkę - z pierwszego małżeństwa. Jego poprzednia żona miała od niego uciec na Ukrainę.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z POSZUKIWAŃ

AKTUALIZACJA 17.7.2019

Dawid Żukowski to 5-letni chłopiec, który zaginął w nieznanych okolicznościach. Wiadomo, że był pod opieką swojego ojca, który popełnił samobójstwo, rzucając się pod pociąg. Co stało się z chłopcem? Policjanci dotarli do nowych danych, które pozwoliły odtworzyć ostatnie godziny przed zaginięciem. Szczegóły nie są jednak ujawniane. Czy Dawid Żukowski żyje? Dzisiaj po raz kolejny w teren ruszają zwarte oddziały, które mają przeczesać nieużytki i pola wzdłuż drogi, którą ostatni raz jechał ojciec dziecka.

AKTUALIZACJA 16.7.2019
Dziś powinna zakończyć analiza całego zebranego przez policję materiału, co może dać odpowiedź na pytanie, co stało się z chłopcem. Sensacyjne doniesienia publikuje dziś dziennik Fakt powołując się na źródła zbliżone do prokuratury. Gazeta donosi, że na ubraniu ojca i w samochodzie znaleziono krew oraz mocz chłopca.

Ponadto "Super Expres" podał, że śledczy dotarli do kolejnego nagrania z monitoringu, na którym widać 32-letniego Pawła Ż. Niestety mężczyzna jest na nim bez Dawida.

AKTUALIZACJA 15.7.2019

Wszystko, co mogliśmy ustalić, już ustaliliśmy - Sylwester Marczak, rzecznik komendy stołecznej policji.

CZYTAJCIE KONIECZNIE
DLACZEGO POLICJA PRZERWAŁA POSZUKIWANIA DAWIDA?

Dzisiaj w teren nie wyjdą oddziały zwarte policji. Specjalny sztab ludzi ma się zająć jeszcze raz analizą danych, które zostały zebrane w terenie, od osób oraz śledczych. Analiza kryminalistyczna ma pomóc w opracowaniu wszystkich informacji.

Największe poszukiwania w historii policji wciąż trwają. Mają jednak inny charakter niż do tej pory, bo przeczesany już został cały teren, na którym teoretycznie może się znajdowac poszukiwany 5-letni Dawid Żukowski.

Grodzisk Mazowiecki: Dawid Żukowski poszukiwany już czwartą ...

AKTUALIZACJA, 14 lipca

Poszukiwania 5-letniego Dawida Żukowskiego trwają już kolejną dobę. Od rana w niedzielę 14 lipca pododdziały policji przeczesują obszary wytypowane do gruntownego sprawdzenia. W akcji poszukiwawczej uczestniczy straż pożarna i Wojska Obrony Terytorialnej.

Policja apeluje o zgłoszenia dotyczące Dawida. Przyjmują je policjanci Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Maz. tel. 22 755 60 10 (-11,-12,-13). Można również telefonować do najbliższej jednostki Policji lub pod numer alarmowy 112.

Nie przegapcie

AKTUALIZACJA, 13 lipca

W sobotę sprowadzono sekcję poszukiwań w wyrobiskach podziemnych. Przeszukiwany jest teren od miejsca, gdzie został pozostawiony samochód (przy kościele w Grodzisku Mazowieckiem), którym poruszał się ojciec z 5-letnim Dawidem, do autostrady A2.

- W chwili obecnej przeszukujemy około 400 ha na terenie Grodziska Mazowieckiego. Dzisiaj współpracują z nami Wojska Obrony Terytorialnej, mamy policjantów ze służby kryminalnej. Wspierają nas również grupy poszukiwawcze - przekazał w TVN24 inspektor Grzegorz Prusak z Komendy Głównej Policji. - Do pracy przyszli nawet policjanci, którzy są na wolnym, żeby wspomóc działania - podkreślił rzecznik KSP.

Jak dodał, od samego początku poszukiwań służby przeczesały 2000 hektarów, łącznie wzięło udział w nich już ponad tysiąc osób. Pomagają też mieszkańcy.

Dawid Żukowski zaginął

Policjanci z Grodziska Mazowieckiego od trzech dni poszukują 5-letniego Dawida Żukowskiego. Wcześniej, 10 lipca, około godz. 17 ojciec zabrał chłopca z domu i odjechał w nieznanym kierunku szarą skodą fabią. Po czterech godzinach, przed 21, policjanci dostali zgłoszenie, że ojciec 5-latka nie żyje - mężczyzna zginął potrącony przez pociąg.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA

Jak poinformował nas kom. Sylwester Marczak z wydziału prasowego Komendy Stołecznej Policji, ''najprawdopodobniej było to samobójstwo''. Samochód ojca został znaleziony niedaleko miejsca tragedii, jednak dziecka nie było w środku. W nocy z 10 na 11 lipca rozpoczęto poszukiwania chłopca.

Czy w rodzinie Dawida Żukowskiego dochodziło do przemocy?

Dziennikarze Onetu dotarli do nowych informacji, związanych z sytuacją rodzinną poszukiwanego 5-latka. Według ustaleń dziennikarzy portalu, prawo do opieki nad dzieckiem posiadali oboje rodzice, jednak od 3 tygodni mieszkali oni osobno. Powód separacji pozostaje nieznany.

Według nieoficjalnych informacji, mężczyzna miał stosować w rodzinie przemoc. Kilka dni przed zaginięciem chłopca, policja miała otrzymać zgłoszenie w tej sprawie.

Ponadto autorzy tekstu podają, że 32-latek miał borykać się także z problemami finansowymi oraz miał kłopoty związane z hazardem. Onet zastrzega jednak, że policja nie potwierdza na razie tych doniesień – funkcjonariusze nie udzielają szczegółowych informacji na temat prowadzonego śledztwa.

Poszukiwania Dawida Żukowskiego

Służby najpierw pojawiły się w rejonie dworca PKP, ale okazało się, że do zdarzenia doszło kilkaset metrów dalej. Zgłoszenie otrzymaliśmy około godz. 20.52. Pociąg relacji Skierniewice – Warszawa na wysokości ul. Korfantego w Grodzisku ze skutkiem śmiertelnym potrącił człowieka. Z okoliczności zdarzenia wynika, że było to samobójstwo – przekazała w rozmowie z serwisem grodzisknews.pl asp. Sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Auto, którym podróżował mężczyzna z dzieckiem miało na szybie zasłonkę przeciwsłoneczną z czerwoną wyścigówką z bajki "Auta".

ZOBACZ ZDJĘCIA Z POSZUKIWAŃ 5-LETNIEGO DAWIDKA

Gdzie jest Dawid Żukowski? 5-letni chłopiec zaginął, jego oj...

W poszukiwania chłopca zaangażowanych jest wielu funkcjonariuszy. Policja korzysta z dronów oraz śmigłowca. Sprawdzane są także miejsca, gdzie w ostatnich godzinach życia przebywał ojciec dziecka - policja ustala to na podstawie logowań jego telefonu.

W czwartek policjanci kontynuowali poszukiwania do późnych godzin nocnych. Niestety, bez skutku. Pracę wznowiono nad ranem.

- Chodzi o wznowienie przerwanych przed północą działań pododdziałów zwartych. Służby operacyjne pracowały bez żadnej przerwy

- wyjaśnia w rozmowie z tvnwarszawa.pl Sylwester Marczak, rzecznik stołecznej policji.

Zaginięcie Dawida Żukowskiego zgłosiła matka

Rodzice Dawida nie mieszkali razem. Oboje wychowywali jednak dziecko, żadne z nich nie było pozbawione praw rodzicielskich. Ojciec opiekował się chłopcem w dniu jego zaginięcia, a wieczorem miał odwieźć go do matki. Katarzyna Zych z grodziskiej policji poinformowała nas, że to właśnie matka Dawida około północy zawiadomiła funkcjonariuszy o zaginięciu syna.

Niewykluczone, że 10 lipca ojciec zabrał chłopca w okolice lotniska Okęcie w Warszawie, aby pokazać startujące i lądujące samoloty. Kluczowe dla sprawy jest znalezienie odpowiedzi na pytania: gdzie Paweł Ż. był z synem w ciągu czterech godzin? Czyli od 17 kiedy go zabrał do 21, kiedy rzucił się pod pociąg? Gdzie byli i gdzie go zostawił Dawida?

Wszyscy mają nadzieję, że chłopiec żyje.

Zobaczcie koniecznie

Jak wygląda 5-letni Dawid Żukowski? W co był ubrany?

Dawid ma około 110 centymetrów wzrostu i szczupłą budowę ciała. Włosy jasne, zaczesane na prawą stronę. Chłopiec był ubrany w szaroniebieską bluzę dresową, niebieskie jeansy oraz niebieskie trampki z obrazkami Zygzaka McQueena.

Gdzie zgłaszać się z informacjami o Dawidzie Żukowskim?

Policja zwraca się do wszystkich o pomoc w odnalezieniu dziecka. Wszelkie zgłoszenia, nawet anonimowe, przyjmują policjanci Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Maz. tel. 22 755 60 10 (-11,-12,-13). Można również telefonować do najbliższej jednostki Policji lub pod numer alarmowy 112.

Masz kryzys? Szukasz pomocy? Zadzwoń, tutaj otrzymasz wsparcie

800 70 2222 - Centrum Wsparcia - bezpłatny telefon dla osób w kryzysie czynny 24h / dobę, 7 dni w tygodniu (także w święta)
Centrum Wsparcia udziela porad dla dzieci, młodzieży i osobom dorosłym.

Centrum posiada stronę internetową
www.liniawsparcia.pl, na której, poza psychologami dyżurującymi pod telefonem wsparcia, umieszczono informację o dyżurach specjalistów:
- psychiatry
- prawnika
- pracownika socjalnego

Można też porozmawiać przez czat
internetowy, wysłać wiadomość
e-mail oraz znaleźć informacje o instytucjach pomocowych.
Wiadomość e-mail można wysłać przez formularz kontaktowy dostępny na stronie lub na adres e-mail:
[email protected]

116 123 Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych

Można dzwonić codziennie,
w godzinach 14:00 - 22:00
(od poniedziałku do niedzieli,
z wyjątkiem dni świątecznych)

Telefon dostępny jest dla osób, które z różnych powodów nie mają możliwości bezpośredniego kontaktu z psychologiem, udziela pomocy osobom doświadczającym kryzysu emocjonalnego, samotnym, cierpiącym z powodu depresji, bezsenności, chronicznego stresu
oraz bliskim osób w kryzysie. Możesz zajrzeć na stronę www [KLIKNIJ]

116 111 Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży

Można dzwonić codziennie,
w godzinach 12:00 - 02:00
(do 2-giej w nocy dnia następnego)

Ze strony www [KLIKNIJ]można też (po zalogowaniu) wysłać e-mail do specjalisty.
Masz problem i szukasz osoby, do której możesz się z nim zwrócić? Czujesz się samotny, potrzebujesz wsparcia i rozmowy z życzliwą osobą? Zadzwoń lub napisz wiadomość.
Kontaktować mogą się też osoby niepokojące się o swoich bliskich, przyjaciół, znajomych, rodzice, nauczyciele, pedagodzy.

800 12 12 12 Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka

Można dzwonić:
od poniedziałku do piątku,
w godzinach 8:15 - 20:00

Pod numer Dziecięcego Telefonu Zaufania mogą również dzwonić osoby dorosłe, by zgłosić problemy dzieci.
Strona www [KLIKNIJ] telefonu.

800 108 108 Bezpłatny telefon wsparcia dla osób po stracie bliskich (będących w żałobie) Fundacji "Nagle Sami"

Można dzwonić:
od poniedziałku do piątku,
w godzinach 14:00 - 20:00

Linia adresowana jest do wszystkich osób w żałobie, które potrzebują pomocy. Dzwoniący mogą anonimowo porozmawiać o swojej sytuacji, otrzymać wsparcie czy zasięgnąć porady. Dyżury w Telefonie Wsparcia pełnią psychologowie i przeszkoleni studenci ostatnich lat psychologii.
Strona www {KLKNIJ]telefonu.

TYDZIEŃ Magazyn reporterów Dziennika Zachodniego

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński