Cztery gole na urodziny. Perfekcyjny Futsal Szczecin nadal jest liderem tabeli

Zawodnicy Futsal Szczecin mają powody do radości. Wygrali cztery pierwsze mecze sezonu i są na szczycie tabeli. Maurycy Brzykcy
To w teorii miał być najłatwiejszy mecz w tym sezonie, a jak to w życiu i sporcie bywa, okazał się być tym najtrudniejszym. Ostatecznie jednak lider tabeli, Futsal Szczecin, pokonał u siebie beniaminka Wenecję Pułtusk 7:3.

Szczecinianie po trzech zwycięstwach z rzędu byli pewni siebie, grali w pełnym składzie, więc kibice nastawiali się raczej na łatwą wygraną. Wenecja miałą w hali przy ul. Twardowskiego inne zamiary. Beniaminek grał ostro, zdecydowanie i nie widać było w poczynaniach gości strachu. Gospodarze grali jednak cierpliwie i przed przerwą zdobyli trzy gole.

Tego dnia do siatki trafiali po stronie szczecinianin tylko Polacy. Najpierw Karol Ława wyłożył piłkę Łukaszowi Kubickiemu a ten z bliska otworzył wynik spotkania. Tuż przed przerwą na 2:0 podwyższył Ława, któremu tym razem dograł piłkę Dmytro Rybitsky. Gdy tuż po zmianie stron na 3:0 podwyższył Kubicki, wydawało się, że zwycięstwo gospodarzy jest pewne. Wtedy Wenecja rzuciła się do szalonych ataków i w kilka minut doprowadziła do stanu 3:2. Szczecinianie podwyższyli prowadzenie za sprawą Ławy, ale goście nie odpuszczali. Po golu na 3:4 zaczęli nawet uspokajać miejscową publiczność w hali. Robił to strzelec hat-tricka dla gości Duarte Araujo. To było jednak maksimum, na co stać było tego dnia Wenecję. Pozostałe strzały gości zostały zablokowane przez obrońców, bądź będącego w świetnej formie Radosława Janukiewicza.

Ekipę z Pułtuska dobił w końcówce duet Mateusz Gepert - Ława. Ten pierwszy strzelił gola na 5:3, a Ława, świętujący w niedzielę 27. urodziny, zamknął mecz dubletem. Ten zawodnik lubi strzelać seriami. W 2. kolejce zdobył hat-tricka, teraz popisał się czterema bramkami.

Futsal Szczecin pozostaje na szczycie tabeli I ligi z kompletem 12 punktów.

Wyniki 4. kolejki gr. północnej: Bonito Helios Białystok - KS Gniezno 4:3, Futsal Świecie - AZS UG Gdańsk 11:2, LSSS Lębork - Futbalo Białystok 2:2, TAF Toruń - LZS Bojano 1:6, KKF Konin - Red Devils Chojnice 1:3.

Futsal Szczecin - Wenecja Pułtusk 7:3 (2:0)
Bramki: Kubicki 2, Ława 4, Gepert - Araujo 3.
Futsal: Janukiewicz, Szklarz, Rudziński - Ława, Gepert, Kubicki, Rybitsky, Cruz, Gallego, Krutin, Kushnir, Maćkiewicz.