MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Członkowie grupy przestępczej odpowiedzą przed sądem. Chodzi o pseudokibiców handlujących nielegalnymi substancjami

Piotr Kobyliński
Piotr Kobyliński
PAP
PAP
Pieniądze pochodzące z handlu narkotykami oskarżeni lokowali m.in. w biżuterię oraz luksusowe samochody
Pieniądze pochodzące z handlu narkotykami oskarżeni lokowali m.in. w biżuterię oraz luksusowe samochody Fot: Karolina Misztal / PAP
Do sądu wpłynął akt oskarżenia przeciwko 12 członkom grupy przestępczej związanej ze środowiskiem łódzkich pseudokibiców. Dokument został skierowany przez tamtejszy wydział Prokuratury Krajowej. Podejrzanym zarzucane są przestępstwa narkotykowe a wśród oskarżonych są bracia Dariusz i Tomasz S., którzy mieli tą grupą kierować.

Łódzki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej skierował do Sądu Okręgowego w Łodzi akt oskarżenia przeciwko 12 osobom . Śledztwo w tej sprawie prokuratura prowadziła wspólnie z Centralnym Biurem Śledczym Policji.

Według ustaleń śledczych grupa działała od września 2020 do marca 2022 roku w Łodzi oraz na terenie woj. łódzkiego.

- Członkowie zorganizowanej grupy przestępczej zajmowali się handlem substancjami psychotropowymi w postaci kryształów 3 CMC. Dokonywali również tzw. prania pieniędzy pochodzących z handlu narkotykami - poinformował PAP prokurator Karol Borchólski z Działu Prasowego Prokuratury Krajowej.

Prokurator zarzucił Dariuszowi S. i Tomaszowi S. kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, natomiast pozostałym osobom udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Ponadto prokurator zarzucił oskarżonym udział w obrocie znaczną ilością substancji psychotropowych w postaci 3-chlorometkatynonu (3 CMC) w ilości co najmniej 10 kg o wartości 260 tysięcy złotych oraz udzielanie innym osobom substancji psychotropowych w celu osiągnięcia korzyści majątkowych - podał prokurator.

Dodał przy tym, że kolejne zarzuty dotyczą prania pieniędzy w kwocie co najmniej 163 tysięcy złotych.

- Pieniądze pochodzące z handlu narkotykami oskarżeni lokowali m.in. w biżuterię oraz luksusowe samochody - wyjaśnił.

Kierownictwo grupy sprawowali bracia Dariusz i Tomasz S., którzy - jak ustalili śledczy - byli powiązani ze środowiskiem pseudokibiców jednego z łódzkich klubów piłkarskich.

- Część członków grupy było pracownikami ochrony w łódzkich klubach, gdzie rozprowadzali substancje psychotropowe lub za określoną opłatą wyrażali zgodę na handel w klubie przez drobnych dilerów. Głównym dostawcą substancji psychotropowych w postaci 3CMC, dla grupy przestępczej, był Piotr B. ps. "Bronek" - przekazał Borchólski.

- Do pełniących najistotniejsze role w grupie przestępczej należeli członkowie rodziny Dariusza S. w tym Dawid S., który był bezpośrednim "przedstawicielem" kierownictwa grupy w prowadzonych wspólnie interesach przestępczych. Dawid S. był zatrudniony na stanowisku szefa ochrony w jednym z klubów na głównej ulicy w Łodzi. Malwina S. córka kierującego grupą Dariusza S., zajmowała się magazynowaniem oraz przygotowywaniem poszczególnych partii substancji psychotropowych do sprzedaży - dowiadujemy się od prokuratora.

Śledczy zaznaczył, że z kolei matka Dariusza i Tomasza S. - Krystyna S. przechowywała pieniądze uzyskane przez grupę, a nadto dokonywała zakupu kart telefonicznych i dokonywała ich rejestracji na inne osoby, tak zwane "słupy".

- Karty te były następnie używane przez członków grupy do kontaktów telefonicznych związanych z przestępczą działalnością - dodał.

Za zarzucane w akcie oskarżenia czyny może im grozić nawet do 12 lat więzienia.

Źródło: PAP

mac

Źródło:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński