MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zatrzymano 13 członków grupy przestępczej i zlikwidowano 7 „mikrokasyn”, zabezpieczono 44 urządzenia

Bogna Skarul
Bogna Skarul
Zachodniopomorska Krajowa Administracja Skarbowa wspólnie z policjantami z Zarządu w Szczecinie CBŚP skutecznie uderzyły w nielegalny hazard na terenie województwa zachodniopomorskiego.

- Przeprowadziliśmy skoordynowane działania rozbijające zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się prowadzeniem lokali hazardowych, która działała w Zachodniopomorskiem - informuje Małgorzata Brzoza, rzeczniczka prasowa Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie. - Grupa urządzała nielegalne gry hazardowych i czerpała z tego nielegalnego procederu korzyści finansowe. Grupa posiadała rozbudowana strukturę, a jej członkami byli Polacy i obywatele innych państw.

Akcja służb w Zachodniopomorskiem

Służby przeszukały dziewięć lokalizacji na terenie województwa zachodniopomorskiego. W siedmiu z nich – w Szczecinie i Stargardzie, znajdowały się nielegalne punkty gier hazardowych.

- Zajęliśmy 41 komputery do urządzania nielegalnych gier oraz trzy klasyczne automaty tzw. „owocówki” - wylicza Małgorzata Brzoza. - Zabezpieczyliśmy też prawie 11 tys. zł w różnych walutach (złotówki i euro). Dodatkowo służby przechwyciły różne dowody elektroniczne, telefony komórkowe, dokumenty tożsamości i odręczne zapiski. Przeszukania miały też miejsce w Siedlcach w województwie mazowieckim, gdzie zatrzymaliśmy jednego z podejrzanych o kierowanie grupą.

W kilku lokalizacjach zabezpieczyliśmy też różne środki odurzające i psychotropowe. Sprawy te zostały przekazane do realizacji lokalnym jednostkom policji.

- Ale niewiele więcej mogę na ten temat powiedzieć, bowiem prokuratura zastrzega podawanie informacji na ten tem at - mówi rzeczniczka prasowa. - Informacji też nie udziela CBŚP. Dodaje tylko, że działania te wspierali kontrterroryści z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Szczecinie i policjanci z Zarządu w Gorzowie Wielkopolskim CBŚP.

Zarzuty dla zatrzymanych

W wyniku skoordynowanych działań KAS zatrzymała 13 osób, w tym dwie osoby szefujące grupie.
Organizatorom grupy prokurator przedstawił zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą i urządzania nielegalnego hazardu. Wobec jednego z podejrzanych sąd zastosował tymczasowe aresztowanie. Pozostali podejrzani usłyszeli zarzuty urządzania lub prowadzenia nielegalnych gier hazardowych. Wobec nich prokurator zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze m.in. zakaz opuszczania kraju i dozór policyjny.

Według ustaleń śledczych, grupa działała od stycznia 2021 r. i w okresie swojej działalności prowadziła około 25 „mikrokasyn”, z których mogła osiągnąć co najmniej 2 mln zł zysku. Wśród osób zatrzymanych jest dwóch prawdopodobnych liderów gangu, a pozostałe osoby zajmowały się obsługą lokali.

Wśród osób przebywających w punktach hazardowych, trzy osoby poszukiwane były listami gończymi do odbycia kary pozbawienia wolności. Zostały one przekazane jednostkom policji. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Szczecinie. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Nielegalne gry hazardowe to kosztowne przestępstwo. Za organizowanie nielegalnych gier hazardowych grozi kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do 3 lat albo obie te kary łącznie.

Kary pieniężne w wysokości 100 tys. zł od każdego nielegalnego urządzenia, grożą organizatorom nielegalnych gier hazardowych i właścicielom lokali, w których działają niezarejestrowane automaty. Kara grozi również samym graczom.

Wszelkie informacje dotyczące nielegalnego hazardu można zgłaszać:

· telefonicznie na numer Krajowego Telefonu Interwencyjnego KAS – 800 060 000. · za pomocą elektronicznego formularza: Elektroniczny formularz zgłoszeniowy (link otwiera nowe okno) · mailowo na adres: [email protected]

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Grosicki kończy karierę, Polacy przed Francją czyli STUDIO EURO odc.5

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński