"Czerwone Diabły" przegrywają do zera w Szczecinie

Michał Bartnicki
Szczecińscy futsaliści dali po raz kolejny swoim fanom powody do radości.
Szczecińscy futsaliści dali po raz kolejny swoim fanom powody do radości. Andrzej Szkocki
Pogoń '04 wygrała 2:0 z Red Devils Chojnice po trafieniach Ricardinho oraz Michała Kubika. Podopieczni Gerarda Juszczaka mieli wzloty i upadki podczas sobotniego spotkania, a głównymi aktorami byli bramkarze obu ekip.

Wstęp mógł brzmieć przewrotnie, ponieważ pierwszy na listę strzelców wpisał się futsalista z kraju kawy po poważnym błędzie Łukasza Błaszczyka. Golkiper Red Devils niepotrzebnie wyszedł z bramki. Łukasz Żebrowski na prawym skrzydle nie miał problemów, aby go minąć i wystawić piłkę Ricardinho, który postawił kropkę nad "i" i z najbliższej odległości zdobył gola.

W sobotę bardzo dobrze między słupkami spisywał się Łukasz Koszmider, który nie po raz pierwszy udowodnił, że treningi z Nicolae Neagu dobrze mu służą. W pierwszej połowie golkiper obronił kilka dobrych strzałów m.in. Tomasza Kriezela czy Łukasza Sobańskiego. Trener Juszczak - pod nieobecność Łukasza Tubackiego (kontuzja) - dał szansę Maciejowi Wołoszynowi, który nieźle współpracował w akcjach ofensywnych z Kubikiem oraz Douglasem.

Wołoszyn miał kilka szans na wpisanie się na listę strzelców, ale chwilami brakowało mu zimnej krwi w polu karnym Błaszczyka. Na kilka sekund przed zakończeniem pierwszej połowy zmarnował kapitalną szansę na gola. Bramkarz leżał na parkiecie, a rezerwowy Pogoni '04 uderzył obok lewego słupka.
W drugiej połowie dużo szczęścia mieli chojniczanie, których ratował refleks Błaszczyka. Doskonałe szanse mieli Daniel Maćkiewicz, Jurczak oraz Wołoszyn, ale nie potrafili pokonać dobrze dysponowanego golkipera Red Devils.

Trener Oleg Zozula na trzy minuty przed końcową syreną wycofał bramkarza, ale ostatnie słowo należało do Portowców. Kubik na lewym skrzydle odebrał piłkę i strzałem zza połowy zdobył drugiego gola dla Pogoni '04. Podopieczni Juszczaka we wtorek zagrają z Mściwojem Kartuzy w ramach ćwierćfinału Halowego Pucharu Polski, a w piątek podejmą Marwit Toruń.

Pogoń '04 Szczecin - Red Devils Chojnice 2:0 (1:0)
Bramki: Ricardinho (4), Kubik (40).
Pogoń '04: Kubrak, Koszmider - Mikołajewicz, Krzyżanowicz, Przygórzewski, Ł. Żebrowski, Douglas, Wołoszyn, K. Żebrowski, Ricardinho, Jurczak, Kubik, Maćkiewicz, Bogucki.

12 AZS UG 21 11 48-102

Pozostałe wyniki: Gwiazda - GKS 2:2, AZS UŚ - AZS UG 1:1, Clearex - Remedium 1:5, Gatta - Rekord 6:4, Marwit - Wisła 4:4.