Kolejne wysokie zwycięstwo. Futsal Szczecin jest już liderem I ligi

Futsal Szczecin w trzech kolejkach stracił tylko cztery gole.
Futsal Szczecin w trzech kolejkach stracił tylko cztery gole. KKF Automobile Torino Konin / Piotr Tylman
Jeżeli wyniki dwóch pierwszych kolejek ktoś mógł uznać za zbieg szczęśliwych okoliczności, to już niedzielnym spotkaniem Futsal Szczecin rozwiał chyba wszystkie wątpliwości. Nasi zawodnicy wygrali 8:2 na wyjeździe z KKF Konin i wskoczyli na pozycję lidera I ligi.

KKF Automobile to beniaminek I ligi grupy północnej. Przed meczem z Futsal Szczecin na pewno nie był faworytem, ale też tak wysokiej porażki gospodarze się pewnie nie spodziewali.

Goście przyjechali do Konina m.in. bez Karola Ławy, ale już choćby z Mateuszem Gepertem, który brylował doświadczeniem na parkiecie beniaminka. Szczecinianie prowadzili szybko 2:0 po golach Vladimira Kushnira (po przechwycie na połowie rywala) i Maksyma Krutina po pięknym uderzeniu z dystansu. Gospodarze odpowiedzieli po rzucie karnym, ale jeszcze przed przerwą po strzale Łukasza Kubickiego z dobitką pospieszył Jorge Cruz i było 3:1.

Po zmianie stron strzelanie rozpoczęli zawodnicy z Konina, tyle, że uderzeniem do własnej siatki. Po 10 minutach drugiej połowy drugiego gola strzelił Cruz, tym razem po ładnej asyście Dmytro Rybitskiego. A za chwilę Ukraińcowi pięknie piłkę wycofał Kubicki, i Rybitsky trafił w trzecim kolejnym meczu do siatki. Dwa ostatnie gole dla szczecinianin to już efekt wysokiej gry gospodarzy i wycofania bramkarza. Z połowy gole zdobyli Pankratii i Kushnir.

Po trzech kolejkach Futsal Szczecin prowadzi w tabeli I ligi z kompletem trzech zwycięstw i bilansem bramkowym 18-4. 15 października o godz. 15 do hali przy ul. Twardowskiego zawita Wenecja Pułtusk.

KKF Automobile Torino Konin - Futsal Szczecin 2:8 (1:3)
Bramki: Cruz 2, Kushnir 2, Rybitski, Pankratii, Krutin, samobójcza.
Futsal: Janukiewicz, Szklarz - Kubicki, Pankratii, Rybitski, Kushnir, Krutin, Gallego, Cruz, Gepert, Ivanenko, Maćkiewicz.
Pozostałe wyniki 3. kolejki: TAF Toruń - Bonito Helios Białystok 2:5, LZS Dragon Bojano - LSSS Lębork 5:7, Futbalo Białystok - Red Devils Chojnice 1:5, Wenecja Pułtusk - Futsal Świecie 2:7, AZS UG Gdańsk - KS Gniezno 2:11.