MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Co z porządkiem na nowej alei Wojska Polskiego? Urzędnicy tłumaczą i dostawiają kolejne kosze

Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
Od 9 października spółka NiOL jest odpowiedzialna za utrzymanie czystości na chodnikach alei Wojska Polskiego.
Od 9 października spółka NiOL jest odpowiedzialna za utrzymanie czystości na chodnikach alei Wojska Polskiego. Andrzej Szkocki
Przepełnione kosze mają być opróżniane codziennie, a finał prac przy przebudowie śródmiejskiego odcinka alei ma nastąpić do połowy listopada.

Zakończenie wszystkich robót planowane jest na 15 listopada 2023 roku.

- Do wykonania w ramach inwestycji pozostał montaż elementów małej architektury: ławki, huśtawka, murki kamienne, wykończenie obudowy fontanny, uzupełnienie nasadzeń, wykonanie ławkodonic - wyjaśnia Daniel Wacinkiewicz, zastępca prezydenta Szczecina.

To odpowiedź na interpelację radnej Agnieszki Kurzawy.

Na alei odbyła się wizja nadzoru inwestorskiego wraz z przedstawicielami Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego.

- Po zamontowaniu wszystkich zaprojektowanych na inwestycji koszy na śmieci i jeszcze przed zakończeniem robót podjęto decyzję montażu 12 dodatkowych koszy - wyjaśnia prezydent Wacinkiewicz. - Kosze zostaną ustawione w lokalizacjach wskazanych przez zarządcę drogi. Do czasu końcowego odbioru robót za teren budowy odpowiedzialny jest wykonawca, któremu nadzór inwestorski polecił zintensyfikowanie prac związanych z utrzymaniem porządku. W chwili obecnej spółka Nieruchomości i Opłaty Lokalne codziennie opróżnia kosze rozmieszczone na chodnikach. Kosze zlokalizowane przy przystankach komunikacji miejskiej opróżniane są raz dziennie przez wykonawcę, z którym ZDiTM ma zawartą umowę.

Od 9 października spółka NiOL jest odpowiedzialna za utrzymanie czystości na chodnikach. Na podstawie doświadczenia w utrzymaniu czystości na obszarze Strefy Płatnego Parkowania, sprzątanie w ciągu alei Wojska Polskiego zaplanowane zostało raz dziennie.

- Jeżeli okaże się to konieczne, spółka dostosuje częstotliwość sprzątania i opróżniania koszy, a także dostosuje liczbę koszy na śmieci jeżeli tylko pojawi się taka konieczność - zapewnia Daniel Wacinkiewicz.

Przypominamy, że nie trzeba płacić za parkowanie na zmodernizowanym odcinku alei. "Wakacje" od płacenia będą trwały do 15 listopada. Wykonawcą prac jest Firma Budowlano-Drogowa MTM SA. Koszt przebudowy śródmiejskiego odcinka Alei Wojska Polskiego to ponad 43 mln zł. brutto. Nadzór nad realizacją sprawuje spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński