Chemik Police wygrywa z Silesią. "Awans jest nasz!"

Krzysztof Dziedzic
Katarzyna Bury (w środku, obok Ewa Kwiatkowska) zagrała w sobotę niezły mecz. .
Katarzyna Bury (w środku, obok Ewa Kwiatkowska) zagrała w sobotę niezły mecz. . Krzysztof Cichomski
Tak śpiewali policcy kibice podczas wygranego 3:1 meczu z Silesią Mysłowice/Chorzów. Chemik zakończył sezon zasadniczy na trzecim miejscu i teraz w play off zagra z zespołem Eliteski AZS Kraków.

Pozostałe wyniki i tabela:

PTPS Piła - AZS Politechniki Śląskiej Gliwice
3:0 (25:11, 25:7, 25:23),

Eliteski AZS Kraków - Gedania Żukowo 3:2 (25:17, 25:23, 23:25, 23:25, 15:13),

KSZO Ostrowiec Św. - Piecobiogaz Murowana Goślina 2:3 (25:23, 19:25, 26:24, 18:25, 12:15),

PLKS Pszczyna - Sparta Warszawa 3:1 (25:9, 25:15, 23:25, 25:15)

Pauzował: SMS Sosnowiec.

Dwa pierwsze spotkania ćwierćfinałowe z Eliteski odbędą się 19 i 20 marca w Policach. Chemik będzie faworytem, ale w prawdopodobnym półfinale już nie. Tam najprawdopodobniej zagra z Piecobiogazem Murowana Goślina, z którym w rundzie zasadniczej przegrał 0:3 i 0:3. Czy nie lepiej zatem było zająć czwarte miejsce i w półfinale trafić na PTPS Piła...?

- Nie kalkulujemy z kim mamy grać - stwierdziła po meczu libero Chemika, Joanna Gliwa. - Mam nadzieję, że sprawimy niespodziankę i awansujemy do finału.

W pierwszym secie meczu z Silesią Chemik prowadził 10:4, bo policzanki były sprytniejsze od rywalek na siatce. Potem jednak w przyjęciu nie radziła sobie Katarzyna Ostrowska i zrobiło się 10:11. Za Ostrowską weszła Natalia Matusz, ale rywalki rozpędziły się i prowadziły 24:19. Chemik obronił trzy setbole, jednak więcej nie dał rady.

W drugim secie było 5:8 i 15:18, lecz po asie serwisowym Matusz zrobiło się 19:19. Gdy Chemik objął prowadzenie 24:23 na zagrywkę udała się Ewa Kwiatkowska. Jej dobry serwis wykorzystała w ataku Matusz i Chemik wyrównał stan meczu na 1-1.

W trzecim secie nasza drużyna przegrywała 4:7, ale później było już znacznie lepiej. Chemik prowadził 19:11. Potem pozwolił przeciwniczkom na zbliżenie się na jeden punkt (21:20). Końcówka należała już do policzanek. W czwartej partii nasze siatkarki prowadziły od początku i ostatecznie po spotkaniu na dobrym poziomie wygrały 3:1.

- Pochwalę Kasię Bury, bo zagrała dziś bardzo dobrze w ataku - stwierdził po meczu trener Chemika Mariusz Bujek. - Trochę szkoda, że do dobrego ataku nie dołożyła dobrej zagrywki, ale ona i Asia Gliwa zasłużyły na uznanie.

Chemik Police - Silesia Mysłowice/Chorzów 3:1 (22:25, 25:23, 25:22, 25:21)
Chemik: Pomykacz, Bury, Kwiatkowska, Graczyk, Ostrowska, Raczyńska, Gliwa (libero)oraz Matusz, Soter.